5 تا از رازهای شیطان

بعد از خدا، شیطان یکی از مباحثی است که در اکثر ادیان اشاره زیادی به آن شده است. در بسیاری از کتب دینی و متون مقدس مستقیما به شیطان و نقش آن در انحراف کردن بشر اشاره دارد. ویژگی های او به خصوص در مورد آخرالزمان، توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. ما در این پست به بررسی رازهای شیطان می پردازیم. با تن تاپ همراه باشید.

 

1. او در بهشت به شکل مار زندگی می کرد

حتما شما نیز داستان سیب خوردن حوا را شنیده اید. او از درختی ممنوعه در بهشت میوه ای خورد و همان باعث شروع ماجرای شیطان بوده است. گفته می شود ماری که حوا را وسوسه کرده، او را به سمت درخت کشاند همان شیطان بوده است.

در کتاب های دینی کهن از شیطان به عنوان باهوش ترین موجودات پلید و خبیث یاد شده است.

همچنین بخوانید: اسامی شیطان :بهترین منبع بررسی نامهای شیطان

2. آیا شیطان حضرت داوود (ع) را اغوا کرده بود؟

گفته می شود که خداوند به داوود نبی که یک سرشماری در قلمرو پادشاهی خود انجام دهد. بعد از اینکه سرشماری تمام شد، داوود نبی متوجه شد که خطایی مرتکب شده است و به زودی سرزمینش نابود خواهد شد. اما سوال اصلی اینجاست که اگر سرشماری خطا و گناه بوده چرا به وسیله وحی به داوود (ع) گفته شده است؟ در انجیل آمده است که هم خدا و هم شیطان از داوود خواسته اند تا سرشماری را انجام دهد. در همان زمان نیز یهودیان در بابل در تبعید بودند.

همچنین بخوانید: داستان چاه شیطان

3. نام واقعی شیطان چیست؟

در متون عربی، شیطان به معنی فریب دهنده و مکار است. اما در همان متون، این کلمه بیشتر به انسان های خبیث اشاره می شده تا به شیطان. یونانیان باستان نیز به شیطان، تهمت زننده می گفتند. در اصل نام واقعی شیطان همچنان به عنوان یک راز باقی مانده است.

برای خواندن ضربه بزنید
خانواده اسمورل: در این خانه جن و ارواح زندگی می کنند!!

رازهای شیطان

4. آیا او واقعا پادشاه جهنم است؟

هر گاه که نام شیطان را می شنویم این تصور در ذهن ما شکل می گیرد که او بر تختی آتشین نشسته است و بر جهنم فرمانروایی می کند. اما بر اساس گفته های انجیل، او پس از محاکمه در روز قیامت، به آخرین طبقه جهنم فرستاده خواهد شد و در آنجا زجر خواهد کشید. اما این ایده که او فرمانروای جهنم است از کجا آمده است؟ جواب این سوال را باید در افسانه های رومی جستجو کرد. در کتاب های رومی ها و اساطیرشان، شیطان را پادشاه جهنم نامیدند.

همچنین بخوانید: فرمانروای جهنم کیست؟ همه چیز درباره شیطان!

5. شیطان واقعا تا چه اندازه قدرت دارد؟

در زمان ما برای او قدرت های زیادی در بر گرفته شده است اما این کاملا دروغ است! جالب است بدانید که شیطان برای زمین هیچگونه قدرتی ندارد. در متون قدیمی آمده است که او از خدا اجازه استفاده از قدرتهایش را دارد. اما در بیشتر متون دینی آمده است که او تنها می تواند افراد را اغوا کند.

به عنوان مثال زمانی که عیسی (ع) در کوهستانی گرسنه بود، شیطان او را وسوسه کرد تا سنگی را به نان تبدیل کند و از آن بخورد. در برخی از متون انجیل آدمده است که عیسی (ع) شیطان را از بدن دو مرد خارج کرده است. این نشان می دهد که او و نیروهای اهریمنی اش، قدرت نفوذ در انسانها را نیز دارند.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. BENYAMIN AQ گفت:

    سلام چرا اکثر دیدگاهاتون راجب مسائل دینی رو فقط از دید انجیل میبینین درحالی که در متون اسلامی و قرآن بیشترین و دقیق ترین و راست ترین مسائل رو راجب جن ها و شیطان گفته است فک نکنم برلی اکثر ما دیدگاه انجیل و تورات و کتاب های مسیحیت ملاک باشه

    • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

      ما توی کشور اسلامی زندگی میکنیم و تقریبا میشه گفت که اکثر دلایل اسلامی مسائل مختلف رو از بچگی یاد گرفتیم. برای همین ما سعی میکنیم که تئوری های مختلف رو نشون بدیم. ولی نظر شما هم درسته و سعی میکنیم از متون اسلامی هم مقاله بزاریم. ممنون از نظر خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.