با حقایق زندگی در زیردریایی آشنا شوید

سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. با 72 زیردریایی در خدمت، آمریکا دارای بزرگترین نیروی دریایی در زیر آبهای سراسر جهان است که قطعا در برابر همه رادارها مخفی هستند. زیردریایی ها موظف به جلوگیری از تجاوز خارجی به کشور، پشتیبانی اطلاعاتی و فراهم کردن پشتیبانی برای نیروهای زمینی از طریق موشک های از دریا به زمین هستند. اما زیردریایی ها بیشتر طول عمر خود را به صورت غیرقابل شناسایی در آقیانوس ها شناور هستند. همانطور که گفته شد دور از نظر و دور از ذهن. اما زندگی برای کسانی که در زیر دریا این سلاح های مخفی جنگی را هدایت می کنند چگونه است؟

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

هر کسی نمی تواند ملوان یک زیردریایی شود و با وجود اینکه این شاخه از ارتش صد در صد از بین داوطلبان تشکیل می شود. ورود به زیردریایی های نیرو دریایی آمریکا به مهارت های زیادی نیاز دارد. فرد باید مذکر باشد و تعدادی از آزمون های آکادمیک و ارزیابی های روانشناسی و دوره های بسیار دشواری درباره عملیات های اساسی در زیردریایی را از سر بگذراند. به همراه مشکلاتی از قبیل اعزام هایی که تا صدها روز زیر دریا طول می کشند و یک اشتباه کوچک ممکن است منجر به یک فاجعه بزرگ شود.

نیروی دریایی باید کاملا محرمانه باشد؛ زیرا سلاح جنگی بسیار گرانی در انبارهای جنگی آن نگهداری می شود. تنها با ثبات ترین و با سواد ترین افراد، دارای صلاحیت عضویت در آن هستند. اما این زندگی تمام کسانی که درخواست می دهند نیست. زیردریایی های آمریکا در یک زمان ممکن است به مدت 90 روز و یا بیشتر در زیر آب مستقر شود. آنها تنها زمانی به روی آب می آیند که غذای موجود در زیردریایی رو به تمام شدن باشد.

سربازان آمریکایی

در مصاحبه با یک ملوان زیردریایی او بیان داشت که طولانی ترین ماموریت او 328 روز بوده است که این واقعا مدت زمان طولانی است برای گذراندن داخل یک لوله فلزی تنگ در زیر آب به شمار می رود.

همچنین بخوانید: معرفی بمب افکن بی 2

برای خواندن ضربه بزنید
معرفی سازمان جاسوس پرور کمپ ایکس + عکس

از آنجایی که نیرو دریایی آمریکا فقط با زیردریایی های دارای انرژی هسته ای عملیات انجام می دهد یا به عبارت دیگر تمامی زیردریایی های آمریکا به انرژی هسته ای مجهز هستند. مدت زمانی که هر زیردریایی در زیر آب می ماند بر اساس میزان غذایی که می تواند ذخیره کند بستگی دارد.

رآکتورها فقط یک بار در کل طول عمر یک زیردریایی سوخت گیری می شوند و تنها غذا دادن به خدمه مدت زمان ماندن زیردریایی در دریا را محدود می کند. آب و هوا هر دو در داخل زیردریایی تولید می شود بنابراین مدتها بعد از تمام شدن ذخایر غذایی، زیردریایی همچنان از هوای قابل تنفس و آب آشامیدنی برخوردار است.

حقایق زندگی در زیردریایی

خدمه زیردریایی به سه شیفت 6 ساعته تقسیم می شوند و هر فرد دارای 6 ساعت شیفت و 6 ساعت زمان مطالعه و کارهای شخصی خود را دارد و 6 ساعت هم زمان خواب را دارد. این سیستم 18 ساعته می تواند برای خدمه که هفته های طولانی را در زیردریایی به سر می برند بسیار گیج کننده باشد. فضای بسیار کمی در زیردریایی ها وجود دارد بنابراین فضای کمی برای کارهای شخصی هر ملوان وجود دارد. هر ملوان دارای 1.4 متر مربع برای خودش است و در تخت های کوچکی که به تابوت معروف هستند می خوابند. در کابین ها تنها یک لایه نازک ملافه شما را از بقیه جدا می کند. بنابراین حریم شخصی تقریبا اصلا وجود ندارد و چون همیشه یکی در طول روز خواب است، زیردریایی ها یک قانون نانوشته دارند که هرگز نباید درها را کوبید و صدا را باید در کمترین حد امکان پایین نگه داشت.

بعضی از زیردریایی ها کمتر از تعداد خدمه تخت خواب دارند که باعث تمرین نفرت انگیز تخت های گرم شده می شود که در آن دو یا چند ملوان باید یک تخت را با هم سهیم شوند.

به محض اینکه شیفت یک ملون شروع می شود، ملوان بعدی تخت او را می گیرد تا 6 ساعت خود را بخوابد و با این شرایط، مشخصا زیردریایی ها جای مناسبی برای افرادی که به حریم شخصی اهمیت می دهند نیست.

برای خواندن ضربه بزنید
واحد 684 نیرو ویژه برای به قتل رساندن رهبران کره شمالی

حقایق زندگی در زیردریایی

فضای محدود تحت خواب ها تنها محدودیت موجود در زیردریایی نیست. معمولا در زیردریایی ها برای همه خدمه که بیش از 130 نفر می شوند تنها 2 حمام وجود دارد و بیشترین مدت حمام برای هر فرد 3 تا 5 دقیقه می باشد. این نه تنها به همه فرصت حمام کردن را می دهد، بلکه آب کمتری از آب شوری که زیردریایی به آب شیرین تبدیل می کند آلوده می شود و معمولا فقط یک ماشین لباسشویی و خشک کن برای شستن لباس همه خدمه وجود دارد. البته که سایز این ماشین ها قابل مقایسه با ماشین لباسشویی های داخل خانه نیستند.

برای سرگرمی یک باشگاه بسیار کوچک یا یک یا دو دستگاه و تعداد وزنه هایی وجود دارد که خدمه می تواند از آنها استفاده کند. اتاق افسران که افسران رتبه بالا در آن غذا می خورند به عنوان اتاق جراحی در موارد اورژانسی پزشکی استفاده می شود. دستشویی ها نیز بسیار محدود هستند و تقریبا یک دستشویی در ازای هر 40 نفر و بهتر است بدانید که چگونه از آن استفاده کنید زیرا زباله ها باید در تانک نگه داشته شود تا در زمان مناسب تخلیه گردد. باید قبل از کشیدن سیفون، محتویات توالت فشرده شود ولی اگر به طور نامناسبی آنرا انجام دهید، محتویات توالت به سمت صورتتان پرتاب می شود.

اتاق ویدئو معمولا به یک یا دو تلویزیون پلاسمایی مجهز است و لیست گسترده ای برای انتخاب فیلم دارند. سیستم بازیهای ویدئویی به همراه یک مجموعه کوچک از بازی ها فراهم شده است. همچنین نیرو دریایی کارت و بازیهای دیگر را برای ملوانان آزاد گذاشته است تا کمی سختی ها را فراموش کنند و احساس همکاری بیشتری نیز بین آنها شکل بگیرد.

زیردریایی

بیشتر فضای زیردریایی توسط راکتور هسته ای و موتور که تقریبا 1.3 فضای زیردریایی را در بر می گیرد اشغال شده است. آشپزخانه جای بدی است که بزرگترین فضا را دارد و معمولا بسیار خوب تجهیز شده است.

نیرودریایی آمریکا برای دهه های طولانی می داند که خدمه ای که با غذای خوب تغذیه می شوند خدمه ای شاداب و سرحال هستند. زندگی در زیر امواج دریا برای هفته ها و یا حتی ماه ها می تواند بسیار استرس به همراه داشته باشد. بنابراین نیرو دریایی اطمینان حاصل می کند که ذخایر غذایی از بهترین مواد اولیه پر شده باشد تا حداقل برای چند هفته اول اعزام تازه باشند.

برای خواندن ضربه بزنید
9 تا از خطرناک ترین مامورهای مخفی

هیچ اینترنتی در زیردریایی وجود ندارد. ارتباط با دنیای بیرون تنها در موارد ویژه ای که زیردریایی به سطح آن بیاید برقرار می شود. شروع ارتباط می تواند مکان زیردریایی را آشکار کند و از آنجایی که مخفی ماندن آن از اهمیت بالایی برخوردار است، ارتباط با دنیای بیرون یک امر نشدنی است. ملوان ها معمولا زیاد با بیرون ارتباط برقرار نمی کنند. به این معنا که ممکن است هفته ها و یا ماه ها آنها بدون هیچ تماسی با خانواده هایشان و یا کسانی که دوستشان دارند بگذرانند و باید فقط به رابطه دوستی زیردریایی متکی باشند تا فضای گرفته داخل زیردریایی را برای خود و دیگران قابل تحمل کنند.

زندگی در زیردریایی قوانین نانوشته زیادی دارد از قبیل اینکه اجازه ندارند درباره سیاست صحبت کنند اما کری خواندن های ورزشی اشکالی ندارد. به دلیل استرس زیاد این شغل، معمولا ملون های زیردریایی از قانون های سخت درباره مو و ریش که در نیروی دریایی وجود دارد معاف هستند و اجازه دارند ریش کوتاه و موهای کمی بلندتر از حد معمول داشته باشند. اما زمانی که به ساحل برمی گردند، ملوان ها موظف هستند تیغ خود را دربیاورند و ظاهری مانند باقی نیروهای ارتش داشته باشند.

زندگی در یک زیردریایی کار بسیار سختی است و انرژی روانی زیادی را طلب می کند که هر کسی از پس آن بر نمی آید. همچنان که بارها توسط آنالیزگر دفاعی بحث شده است، محرمانه بودن نیرو دریایی کلید بسیار مهمی در امنیت بین المللی آمریکاست. از بازدارندگی های هسته ای گرفته تا حفظ رابطه مسالمت آمیز با کشورهایی که چندان دوستانه نیستند با تهدید به حرکت زیردریایی ها و بازگرداندن آنها به آب های عمیق، زیردریایی ها جانشینان مناسبی برای حفظ صلح جهان محسوب می شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.