کریس بنوا، قهرمان یا قاتل؟

سلام به کاربران سایت تن تاپ. کریس بنوا از چهره های جهانی و مشهور کشتی کج بود که در سال 2007 با قتل و خودکشی، دنیای ورزش را در شوک و حیرت فرو برد. در این پست با ما همراه باشید تا یکی از جنجالی ترین و مشکوک ترین پرونده های جنایی آمریکا را با هم بررسی کنیم. ماجرای قهرمان کشتی کج که به یک قاتل تبدیل شد.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

کریس بنوا

کریس بنوا متولد 21 می سال 1967 در کانادا بود. او از سن 16 سالگی وارد دنیای ورزش و خصوصا کشتی شد و در اواخر دهه هشتاد میلادی برای اولین بار به کشتی کج علاقمند شد.

او در بازه زمانی سالهای 1990 تا 2005 تیم های بسیاری داشت و به طور کلی یکی از بزرگ ترین شخصیت های کشتی کج در تمام کلاس ها بود و در سال 2001 در یک نظرسنجی جزو 5 کشتی گیر محبوب تمام اعصار انتخاب شد.

به طور کلی هیچ کسی حی فکرش را هم نمی کرد که او در سن 40 سالگی و در حالی که به دوران بازنشستگی خود نزدیک می شد، دست به این چنین جنایت بدی بزند. تا به امروز دقیق مشخص نیست که چرا کریس بنوا اقدام به قتل کودک و همسر خود کرد.

کریس بنوا و همسر و کودکش

او با وجود اینکه کشتی گیری بسیار قوی بود، همواره به عنوان فردی مهربان و بی آزار شناخته می شد و به نظر می رسید که مجموعه ای از حوادث در طولانی مدت موجب تغییر او شده باشد.

یکی از دوستان نزدیک کریس بنوا یعنی چاوو گررو تبدیل به کسی شد که آخرین پیام های بنوا را دریافت کرده بود. بر اساس بررسی های پلیس از تاریخ بیستم تا بیست و چهارم ژوئن سال 2007 و در ساعات متفاوتی از شبانه روز پیام های مختلفی برای گررو و افراد مهم در کشتی از طرف کریس بنوا ارسال شده بود که بسیاری از این پیام ها مفهوم خاصی نداشتند.

در سال 3 صبح او در پیامی به گررو عنوان کرد که از هواپیما جامانده و باید شب را در هتل بخوابد و در این پیام صدای بنوا به شدت خسته بود؛ اما با اینجال این موضوع باعث نشد که کسی به پلیس اطلاع دهد. مدتی بعد پیام های دیگری شروع به ارسال شدند که در تعدادی از آنها بنوا جملات بهم ریخته عجیب و غریبی را زمزمه می کرد و این اتفاقات در حالی رخ می داد که هیچ کسی قادر به یافتن کریس بنوا نبود.

کریس بنوا

پس از مدتی این پیام های صوتی به پیام های متنی تغییر کردند و در حالی که قرار بود او برای حضور در جلسه در تگزاس حاضر شود، این اتفاق نیفتاد و به مرور شک و شبهه هایی در این زمینه به وجود آمد. رئیس بخش مدیریت کشتی، در پیامی از دوستان کریس بنوا خواست تا برای بررسی بهتر عازم خانه او شوند.

پس از رسیدن دوستان بنوا به خانه او و با وجود تمام تلاش ها برای تماس با بنوا، مشخص شد که هیچکسی در خانه نیست و تمام این حوادث که در بازه کوتاه و پشت سر هم پیش می آمدند، موجب شک دوستان او به وجود مشکلی خاص شد و در نهایت پس از ورود به خانه بود که آنها سه جسد را یافتند که کریس بنوا نیز یکی از آنها بود. ساعاتی بعد تمام برنامه های شبکه WWE تغییر کرده و مراسمی بزرگ برای تشییع جنازه او آماده شد.

دنیل بنوا

در این میان و زمانی که همه عذادار شده بودند، پلیس در حال باز کردن معمایی بسیار تکان دهنده بود. همسر بنوا در حالی با حوله خفه شده بود که نشانی از فشار زانو بر روی پشتش وجود داشت و در کنار سرش انجیلی قرار گرفته بود. پسر هفت ساله آنها، دنیل نیز در حالی که خفه شده بود پیدا شد. بررسی های بیانگر مصرف مقدار زیادی دارو آرامبخش در خون او بود. دنیل در حالی از دنیا رفته بود که در کنار جسد او نیز انجیلی کوچک قرار داده شده بود.

همچنین بخوانید: آرون رمزی و گل های مرگ آورش 

یکی از عجیب ترین نکات در مورد پرونده این قتل مربوط به دنیل بنوا هفت ساله است. بر اساس شواهدی که هرگز منتشر نشدند، دنیل از بیماری خاصی رنج می برده که باعث شده بود از نظر جثه بسیار کوچک بماند و این مورد به دلیل وجود نشانه هایی از تذریق روی دستش قابل بررسی بود. چرا که به نظر می رسید که پدرش قصد داشته با تذریق هورمون های خاصی جلوی این مشکل را بگیرد.

یکی از دوستان نزدیک بنوا، کریس جریکو مشهور است که در آن زمان مدعی شد که از این مشکل فرزند بنوا خبر داشته. اما بعدها پس از انتشار کتابش در سال 2011 زیر حرف خود زد. جسد خود کریس بنوا نیز در باشگاه شخصی اش که در زیرزمین خانه قرار داشت پیدا شد. او با طناب خودش را حلق آویز کرده بود و محیط و شکل خانه به شکلی بود که پلیس پس از مدتی احتمال دخالت شخصی دیگر را رد کرده و در نهایت این نتیجه گیری انجام شد که کریس بنوا پس از کشتن همسر و فرزندش خودکشی کرده است.

با این حال همچنان سوال بسیار بزرگی برای تمام نزدیکان و دوستانش باقی مانده بود. سوالی که تا به امروز ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است. چرا؟

کریستوفر نوینسکی

یکی از مهم ترین و جنجالی ترین تئوری های موجود در مورد دلیل تغییر رفتار عجیب بنوا در ماه های آخر زندگی خود، به وسیله کشتی گیری دیگر به نام کریستوفر نوینسکی بود. نوینسکی مدعی شد که حقیقت بسیار تلخی از جامعه مخفی شده و این حادثه دردناک، شرایط را برای بازگو کردن واقعیت ایجاد کرده است.

بر اساس گفته های نوینسکی بیش از هفتاد درصد کشتی گیران و رزمی کاران پس از مدتی دچار بیمارهای خطرناک می شوند که علت اصلی آنها برخورد اجسام و ضربات سخت به سر آنهاست. کریس بنوا نیز از این قاعده جدا نبود و بارها در مسابقات خود از ناحیه سر با وسایلی مانند صندلی و میز ضربه خورده بود.

در تایید این موضوع در بررسی های پزشکی قانونی نیز همین موضوع مشخص شد؛ چرا که در گذارش پزشکی عنوان شده بود که مغز کریس بنوا به مانند شخصی 80 ساله است که دچار آلزایمر شده باشد.

این موضوع پس از مدتی حاشیه های بسیاری را در دنیای ورزش ایجاد کرد. چرا که تعدادی از پزشکان مطرح آمریکا عنوان کردند که مصرف قرص ها و هرمون های نیروزا می تواند باعث آسیب های شدیدی به بافت مغز شود.

تئوری دیگری که البته پلیس و کارآگاهان احتمال آن را بسیار کمتر می دانستند امکان وجود نقشه ای خاص در این میان بود. بر این اساس با توجه به پیام های صوتی و متنی، گروهی قصد اخاذی از کریس بنوا را داشتند که در نهایت این موضوع با مرگ او او و خانواده اش به پایان رسیده است. پلیس بارها عنوان کرده است که هیچ مدرکی دال بر صحت این فرضیه وجود ندارد.

پس از اینکه مراسم و مطالب بسیاری در مورد مرگ کریس بنوا گفته شد و پس از مشخص شدن اینکه او احتمالا همسر و کودکش را به قتل رسانده، آب سردی بر پیکر طرفدارانش ریخته شد. WWE در اقدامی اجباری تمام افتخارات، نام و حتی شواهد حضور کریس بنوا را از سالن افتخارات خود پاک کرد و امروزه کسی نمی تواند نام کریس بنوا را در WWE پیدا کند.

با وجود گذشت سالها از مرگ کریس بنوا، همچنان بسیاری از دوستان و نزدیکان او در حیرت به سر می برند. کریس جریکو در مصاحبه ای تلویزیونی در حالی که اشک می ریخت از اینکه نتوانسته بود متوجه مشکلات بنوا شود احساس تاسف می کرد و این موضوع برای بسیاری دیگر نیز صادق است و به مانند همیشه سوال بزرگی باقی ماند. چرا؟

موارد عجیبی در پرونده دیده می شود که به راحتی قابل چشم پوشی نیستند. در سایت ویکی پدیا 12 ساعت قبل از کشف جسد بنوا، خبر مرگ او اعلام شده و صفحه ای به این منظور قرار گرفته بود. دوست بنوا چاوو اعلام کرده که سه ساعت قبل از این حادثه با بنوا صحبت می کرده که در خانه را زدند و بنوا وقتی در را باز کرده شروع به جروبحث با فرد و یا افرادی کرده. این موضوع خودش نشان می دهد که چرا پلیس شواهدی از ورود به اجبار پیدا نکرده؛ چون در خانه را خود کریس بنوا باز کرده بود.

چاوو دوست بنوا اعلام کرده که بعد از این قضیه تلفن قطع شده ولی دوباره بعدش بنوا تماس گرفته و گفته که چیزی نبوده. اما در هنگام صحبت چندبار تکرار کرده که دوستت دارم و این اصلا تکه کلامی نبوده که بنوا استفاده کرده باشه و این حس به چاوو دست داده که در هنگام صحبت کردن کسی در کنار بنوا است.

موارد زیادی در این مورد وجود دارد ولی عجیب اینجاست که نه تنها پلیس به این موارد توجهی نکرده بلکه به سرعت هم این شخص و افتخاراتش را پاک کردند.

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. amir 2021 گفت:

    مرگ کریس بنوا برای منی که عاشق کشتی کج بودم خیلی بد بود. RIP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.