سرزمین ازلی چگونه کشف شد؟

سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. در این پست در مورد عجیب و اسرارآمیزی صحبت می کنیم که در قطب جنوب اتفاق افتاده. کشف سرزمینی سرسبز و متعلق به ماقبل تاریخ در قطب جنوب. در ادامه با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

ریچارد بایرد

در سال 1929 یک فرمانده ارشد نیرو هوایی آمریکا به نام ریچارد بایرد با هواپیما بر فراز قطب جنوب پرواز کرد و همین پرواز داستان ها و افسانه های شگفت انگیزی را بر سر زبانها انداخت. می گویند این شخص هنگام پرواز گزارشی مخابره کرد که از رادیو پخش شد و این پیام آنقدر عجیب و باورنکردنی بود که رسما خاموش شد.

او تعریف می کرد که ضمن پرواز بر فراز قطب، وارد یک توده مه غلیظ شد و هنگامی که از این مه بیرون آمد، ناگهان خود را بر فراز سرزمینی دید که اثری از یخ و برف در آن سرزمین به هیچ وجه دیده نمی شد. حتی می توانست در آنجا گیاهان مختلف، دریاچه ها و جانورانی را که شبیه به ماموت ها و یا گاوهای غول آسا بودند را ببیند. به طوریکه او اظهار می داشت در کنار این حیوانات انسان هایی هم زندگی می کردند.

کسانی که مشتاق اینگونه سخنان اعجاب انگیز از دنیاهای ناشناخته بودند، با قطع شدن برنامه رادیویی از بقیه سخنان این دریاسالار محروم شدند. بعدا سخنان بایرد چاپ شد و این شخص ادعا کرد که سرزمین ناشناخته ای در آن سوی قطب زمین وجود دارد و در سال 1957 نیز به وجود چنین قاره سحرآمیزی در میان آسمانها اشاره کرد و آن را سرزمین اسرار ازلی نامید.

به هر حال اسرار سخنان بایرد نه تنها کشف نشد بلکه روز به روز پیچیده تر گشت. امروزه افراد زیادی وجود دارند که سخنان دریا سالار بایرد را که در آن روز از رادیو پخش می شد را به خاطر دارند. ضمن جستجو با زنی به نام امیلی اینگریم که یک خبرنگار قضایی بود آشنا شدم. این بانوی سالخورده از برکت حرفه خویش، حافظه ای بسیار قوی داشت و می توانست جزئیات واقعه را به خاطر بیاورد. امیلی زنی شوخ، سرزنده و بگو بخند است که هنوز هم پس از سالها خدمت به عنوان یک خبرنگار با نجربه، از توان قابل توجهی برخوردار است.

خاطرات او از سخنان بایرد مربوط به سالها پیش یعنی سال 1929 می باشد و او این واقعه را اینگونه تعریف کرد: ما در آن هنگام در بوستون زندگی می کردیم و پدرم به تازگی یک رادیو جدید خریده بود که مجهز به گوشی و بلندگو بود و آنتن بسیار بلندی داشت. آنتن رادیو را به این جهت به خاطر می آورم که پدرم برای نصب آن بر روی شیروانی، سقوط کرد ولی به هر زحمتی بود آن را نصب کرد. مادرم به خصوص نسبت به سخنان بایرد توجه زیادی نشان می داد. گوینده رادیو اعلام کرد که این هفتادمین پروازی است که بر فراز قطب جنوب انجام خواهد شد و گزارش آن به طور زنده لحظه به لحظه از رادیو پخش خواهد گردید. ما نزدیک رادیو نشسته بودیم و تقریبا گوش های خودمان را به بلندگوی آن چسبانده بودیم. چند لحظه سکوت برقرار شد و بعد صدای بایرد را شنیدیم. ابتدا او گزارش می داد که سراسر زمین را یخ و برف پوشانده است، دوباره سکوت برقرار شد. آنگاه گفت اینجا را نگاه کنید آن پایین علف سبز شده است! عجب چمنی! اینجا چقدر سرسبز است! اینجا گل روییده است. هر چه از زیبایی اینجا بگویم کم گفته ام. عجب! حیوانات مختلفی هم اینجا دیده می شوند. این حیوانات شبیه گوزن هستند. علف هایی که در اینجا روییده آنقدر بلند است که تا زیر شکم این حیوانات می رسد. نگاه کنید آدم هم اینجا زندگی می کند! آنها از دیدن هواپیما متعجب شدند و مرتب بالا را نگاه می کنند. یادم می آید که در این لحظه مادرم گفت که شرط می بندم این آدم ها صاحب گوش های بلندی هم هستند سپس چند لحظه از رادیو صدای خش خش به گوش رسید و بعد برنامه قطع شد.

همچنین بخوانید: رازهای منطقه اسرارآمیز مثلث برمودا 

سرزمین ازلی

در حقیقت این آخرین کلماتی بود که از رادیو به گوش رسید و بدون آنکه از طرف گوینده رادیو توضیحی درباره این موضوع داده شود، به جای آن موسیقی پخش شد. بعدا این فرمانده ارشد نیرو هوایی ادعا کرد که در قطب شمال و قطب جنوب مناظر مشابهی از همین گونه مشاهده کرده؛ به طوریکه از قول این شخص گفته می شود که او تحقیقات خود را ادامه داد و در این سرزمین اسرارآمیز حیوانات عظیم الجثه، ماموت ها و گاومیش های متعلق به دوره چهارم زمین شناسی، گوزن های غول آسا و همچنین انسان مشاهده کرده.

پژوهشگران در پروازهای خود بر فراز قطب جنوب که در حقیقت به دنبال تحقیقات بایرد انجام می شد، به نتایج دیگری هم دست پیدا کردند. از جمله دریافتند که غلظت جو بالای قطب جنوب، تنها نصف غلظت جو در سایر قسمت های کره زمین است. آنچنان که با بالن های مخصوص هواشناسی آزمایش شده، وقتی انسان به قطب جنوب نزدیک می شود، هوای قطب جنوب به نحو غیرقابل توضیحی گرم تر می شود.

بایرد نیز قبلا به این موضوع اشاره کرده و گفته بود قطب جنوب انگار در یک پتوی گرم پیچیده شده است. بنابراین اگر تصور کنیم در برخی مناطق اصلا برف وجود ندارد و دارای دریاچه ها و کوه های قهو ای رنگی هستند، این امکان وجود دارد که منطقه شگفت انگیزی که بایرد بر فراز قطب جنوب به آن اشاره کرد تنها یک افسانه نباشد و چنین منطقه ای با موجوداتی غیر از پنگوئن وجود داشتند.

اگر این واقعیت داشته باشد و آن چیزی که آقای بایرد دیده در آنجا وجود خارجی داشته باشد، ما چیزهای جدیدی را در این منطقه می بینیم که اصلا در مناطق دیگر قابل دید نیست.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *