پسر سام قاتل زنهای جوان

سلام خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. قتل 6 نفر و مجروح کردن 7 نفر. این کارنامه جنایتهایی است که متعلق به یکی از معروفترین قاتلین سریالی آمریکاست. مردی به نام دیوید برکوویتز که یکی از جوانترین قاتلان سریالی این کشور هم به شمار می رفت. چرا که دیوید قتل های خودش را از 19 سالگی شروع کرد و در کمتر از 1 سال، کارنامه سیاهی از خودش به جا گذاشت تا اینکه دستگیر شد.

او پس از هر جنایت، نامه ای در کنار جسد باقی می گذاشت. نامه ای که خودش تصور می کرد باعث ترس و وحشت مردم می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا پرونده جنایات دیوید برکوویتز را با هم بررسی کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

دیوید برکوویتز

دیوید برکوویتز در اوایل ژوئن سال 1953 به دنیا آمد. نام اصلی وی، ریچارد دیوید فالکو بود و زندگی غم انگیزش از زمانی شروع شد که پا به این دنیا گذاشت. چرا که پدر و مادر او به خاطر مخالفت خانواده پدرش، مخفیانه با هم ازدواج کرده بودند؛ اما وقتی دیوید به دنیا آمد راز پدر و مادرش لو رفت و خانواده پدر آنها را مجبور کردند که از هم جدا شوند.

پس از اینکه دیوید از سوی زوجی به نام ناتان و پرل برکوویتز به فرزندخواندگی گرفته شد، با وجود اینکه پدر و مادر ناتنی وی به او عشق می ورزیدند، برکوویتز با این احساس که طرد شده و مادر واقعی اش او را نمی خواسته رشد کرد. والدین ناتنی وی با وجود اینکه به او گفتند مادرش در هنگام زایمان درگذشته، اما نتوانستند نظر وی را نسبت به اینکه در این میان گناهی روی داده تغییر دهند.

عکس برکوویتز

دیوید پس از گذراندن کودکی دشوار و دوران سربازی ملامت بار در ارتش، به این واقعیت پی برد که مادر واقعی او هنوز هم زنده است. مادرش نمی خواست کاری به کار پسرش داشته باشد و دیوید بار دیگر احساس تنهایی کرد و دوباره برآشفت. کمی پس از این اتفاق بود که وی قتل هایش را شروع کرد و در این بین بود که به وی لقب پسر سام داده شد.

همچنین بخوانید: چارلز سوبراج چه کسی بود؟

قتل های برکوویتز

اولین باری که دیوید برکوویتز دست به قتل زد، در 29 جولای سال 1976 میلادی بود. آن شب او به دو دختر جوان که در ماشینی نشسته بودند تیراندازی کرد؛ شلیک ناگهانی که این دو نفر نتوانستند واکنشی برای فرار از خودشان نشان دهند. یکی از آنها به شدت زخمی شد و زنده ماند، اما دیگری به نام جودی والنتی کشته شد. برکوویتز که از محل حادثه به سرعت گریخته بود، چند خیابان آنطرف تر به مرد دیگری به نام کارل دنارو حمله کرد و او را نیز کشت.

در ماه نوامبر همان سال او بار دیگر تفنگ کالیبر 44 خودش را به دست گرفت و دو زن را از فاصله نزدیک مورد هدف قرار داد. یکی از آنها در لحظه کشته شد، اما دیگری به شدت از ناحیه کمر مجروح و تا پایان عمر معلول شد. فاصله بین حمله دوم و سوم نزدیک تر شد. وقتی در ژانویه سال 1977 میلادی به کریستین فرونت که در خودروی خودش در کنار خیابان منتظر بود شلیک کرد و او را هم کشت.

پسر سام

هشتم مارس همان سال، لوله تفنگش را به سوی ویرجینیا ویسکریچیان گرفت. 17 آپریل به زوجی حمله کرد که خودروی خود را در کوچه ای پارک کرده بودند تا دو جسد غرق خون از آنها برای پلیس به جای بگذارد.

همچنین بخوانید: بررسی پرونده خفاش شب 

بعد از این حمله بود که او با شجاعت تمام نامه ای از طرف خود در کنار آن زن و شوهر برای پلیس به جای گذاشت که مسئولیت تمام آن قتل ها را به گردن گرفته بود و نامه را به نام پسر سام امضا کرده بود. حالا قاتل سریالی که پلیس نتوانسته بود تا آن زمان هیچ ردپایی از او پیدا کند، برای خودش نامی داشت.

پسر سام در ماشین

از آن نامه به بعد، برکوویتز به گونه ای رفتار کرد که گویی به دنبال جلب توجه بود. علاوه بر نامه هایی که در صحنه قتل با نام پسر سام به جای می گذاشت به جیمی برسلین نویسنده روزنامه دیلی نیوز هم نامه نوشت. نامه ای که در روزنامه چاپ شد و در آن با لذت از قتل هایش حرف می زد.

در 26 ژوئن در بیرون از باشگاه کوئین، شروع به تیراندازی کرد و زوجی که در خودروی خودشان نشسته بودند را به شدت زخمی کرد. چند روز بعد در بروکلین به یک مرد و نامزدش حمله کرد. شدت جراحات به حدی بود که آنها فردای روز حمله متاسفانه فوت شدند.

دستگیر شدن پسر سام

بالاخره برکوویتز هم مانند همه قاتل های دیگر اشتباهی کرد که پلیس توانست دستگیرش کند. در همان شبی که دیوید آخرین قتلش را انجام داد، برای برکوویتز قبض پارکینگ صادر شده بود و ماموران با بررسی قبض توانستند به هویت قاتل پی ببرند. دهم اوت سال 1977 میلادی، پلیس توانست این قاتل زنجیره ای را در خارج از آپارتمانش دستگیر و راهی زندان کند.

با دستگیر شدنش، قتل های زنجیره ای یکساله برکوویتز سرانجام به پایان رسید. او نیم ساعت پس از دستگیری بدون هیچ مقاومتی به تمام قتل هایش اعتراف کرد و گفت علت اصلی تمامی این قتل ها سگ همسایه بوده که از دیوید می خواسته تا خون افراد جوان را برایش ببرد! او به بازجویش گفته که ابتدا مقاومت کردم، اما در نهایت مغلوب قدرت فراطبیعی او شدم. با وجود این اعترافات عجیب و خنده دار، او دیگر هیچوقت این ادعا را مطرح نکرد. اما بارها تلاش کرد که قتل ها را به گردن آشنایی به نام سامکار بیندازد. کسی که دیوید دستور قتل ها را می داده.

زمان پیری دیوید برکوویتز

با وجود این اعترافات واهی و دروغین، قاضی دادگاه ایالتی در دوازدهم ژوئن سال 1978 و تنها 12 روز پس از تولد 19 سالگی دیوید برکوویتز او را به 25 سال حبس برای هر قتل محکوم کرد تا او مجبور شود بقیه عمرش را در زندان بماند. برکوویتز هم اکنون در زندان در حال گذراندن دوران محکومیت خودش است.

طبق شواهد و زبان بدن برکوویتز، مشخصا انجام قتل ها برای او لذت بخش بوده و باعث می شده تا دیگران به او توجه کنند. معلوم است که از جلب توجه دیگران لذت می برده. در تصاویری که از او موجود است و بعد از دستگیری توسط پلیس و خبرنگارها گرفته شده، برکوویتز به ماموران و مردم پوزخند می زند و این نشانه این است که این فرد یک جامعه ستیز و یک بیمار روانی است و نه تنها هیچ پشیمانی از کارهایی که انجام داده ندارد، بلکه نمی تواند اصلا پشیمان باشد.

اظهاراتش مبنی بر اینکه قتل ها را به دستور یک سگ و یا یک فرد خیالی انجام میداده هم نشان دهنده توهمات او است. فکر نمی کنم علم پزشکی توانسته باشد کاری برای اینگونه افراد انجام دهد. به نظر این افراد درمان ناپذیر هستند

بیش از 40 سال از حکم ابد برکوویتز می گذرد و او الان بیش از 65 سال سن دارد و هنوز هم در زندان است. آیا بعد از گذشت این همه مدت می شود این فرد را سالم دانست و دوباره به آغوش جامعه برش گرداند؟ یعنی دیگر خطری برای هیچ کسی ندارد؟ شما چی فکر می کنید؟ در کامنتها نظرات خودتان را برای ما بنویسید. منتظر دیدن نظرات خوب شما عزیزان هستیم.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. علی ش گفت:

    چه اتفاقاته عجیب غریببی افتاده ما خبر نداشتیم.به نظرم هیچ تضمینی نیست دوباره سگ همسایشون باهاش تماس بگیره .نباید به راحتی آزادش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.