فرار قانونی از زندان امکان پذیز است؟

فرار قانونی از زندان

سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. زندان! خانه غمگین آوای ساز دهنی. لباس های راه راه و تقریبا یک درصد جمعیت ایالات متحده. زندان از زمان آغاز تاریخ ثبت شده است. از بین النهرین باستان در سال 3200 قبل از میلاد بودند؛ اما در بیشتر تاریخ، زندان به عنوان مجازات مورد استفاده قرار نمی گرفت. زندان فقط جایی بود که در آن می توانستید مردمی را که منتظر محاکمه یا مجازات شدند را به روشی دیگر مانند اعدام یا تبعید هستند را نگه داری کنید.

تا انگلستان قرن 19 که مجازات های زندان به عنوان یک فرم استاندارد از مجازات استفاده شد. هرچند زندانی شدن به مجازاتی عادی در سراسر جهان تبدیل شده، اما کشورها هنوز کارها را متفاوت انجام می دهند. به عنوان مثال زندان ها در برزیل به زندانیان اجازه می دهند مجازات خود را با خواندن یک کتاب و نوشتن یک گزارش به مدت چهار روز کاهش دهند.

مجازات زندان در برزیل

در چین افراد ثروتمند افرادی را استخدام می کنند تا به جای آنها به زندان برود. در ایران برای بعضی ها، در عین حال که زندان هستید، اما دائما در مرخصی به سر می برید. خیلی مهم نیست کجا زندان می روید؛ ایده اصلی همان است. شما نباید از آن خارج شوید اما بسته به جایی که هستید عواقب ناشی از ترک و فرار از زندان بسیار متفاوت است.

در ایالات متحده اگر از زندان فرار کنید، بسته به سابقه کیفری قبلی شما، امکان دارد که تا 10 سال اضافه را پشت میله ها بگذرانید. اما در اینجا، فرار از زندان در آلمان به طور صد در صد قانونی است. بله درست است. مجازاتی در کار نیست. مهم نیست چقدر نان دزدیده و یا سوسیس سرقت کرده اید؛ شما برای فرار از زندان در آلمان مجازات نمی شوید.

در حدود سال 1880 قانون گذاران آلمانی قانونی را تصویب کردند و اعلام کردند که همه مردم حق دارند که به دنبال آزادی خود باشند، بنابراین نباید برای فرار از زندان مجازات شوند. امروزه بیش از 130 سال بعد، این قانون هنوز در حال اجراست و فقط آلمان نیست. اتریش، بلژیک و مکزیک همه قوانینی دارند که نمی گذارد شما به خاطر فرار از زندان مجازات شوید.

برای خواندن ضربه بزنید
6 سلاح های عجیب در جنگ جهانی دوم + عکس و فیلم

استدلالی وجود دارد که اختلافی بین آزادی و به دنبال آزادی بودن وجود دارد. وقتی مرتکب جرم شدید حق خود را برای آزادی از دست می دهید و به همین دلیل دولت می تواند شما را زندانی کند. اما این کشورها معتقد هستند که مردم همیشه حق دارند که به دنبال آزادی باشند. همانطور که یک قاضی دیوان عالی مکزیک می گوید: تمایل اساسی برای زندان در داخل هر انسان وجود دارد، بنابراین تلاش برای فرار نمی تواند به عنوان یک جرم در نظر گرفته شود؛ با وجود این باز هم چندین نقطه تامل وجود دارد. اگر پس از فرار پلیس شما را پیدا کند هنوز هم می تواند شما را به زندا بازگرداند. فرار به این معنی نیست که حکم شما از بین می رود؛ بلکه به این معنی است که آنها نمی توانند زمان اضافی برای فرار اضافه کنند. به علاوه حتی اگر بر خلاف قانون نباشد اما خلاف قوانین زندان است. بنابراین با اینکه نمی توانند به شما زمان زندان بیشتری بدهند، احتمال کمتری وجود دارد که آزادی مشروط شما تایید شود و اگر شما در ضمن فرار جرم دیگری مرتکب شوید، آنها در نظر گرفته خواهد شد. اگر شما به یک نگهبان رشوه بدهید هنوز هم رشوه دهی حساب می شود و اگر شما مجبور به سرقت یک ماشین باشید این هنوز یک سرقت است، اگر میله های سلول خود را بشکنید تخریب اموال زندان است.

همچنین بخوانید: آزمایش زندان استنفورد برای چی بود؟ 

جوئل کاپلان

با وجود اینکه سخت است، اما باز هم امکانش وجود دارد که از زندان فرار کنید بدون اینکه کار غیرقانونی انجام دهید. جوئل کاپلان بازرگان آمریکایی که در سال 1971 بدون زیرپا گذاشتن حتی یک قانون از زندان مکزیک فرار کرد. فرار کاپلان به دقت برنامه ریزی شده بود تا از ارتکاب هرگونه جرم جلوگیری شود. در حالی که نگهبانان فیلم تماشا می کردند انجام شد؛ بنابراین او مجبور به رشوه دادن و یا حمله به کسی نبود. هلیکوپتری که او را برد، به جای اجاره کاملا خریداری شده بود؛ بنابراین نمی توانست متهم به سوءاستفاده از اموال اجاری شده باشد. سپس کاپلان با یک هواپیما خصوصی تک موتوره که دوباره و کاملا با شماره شناسایی مورد نیاز خریداری شده بود به کالیفرنیا پرواز کرد. پروازی که توسط اداره هوانوردی فدرال تایید شده بود. پس از فرود کاپلان خود را با اسم واقعی خود را گمرک معرفی کرد و از اتهامات ورود به یک کشور به طور غیرقانونی اجتناب کرد، چون خبر فرار او هنوز به کسی نرسیده بود.

برای خواندن ضربه بزنید
وحشتناک ترین تمرین های نظامی در بین کشورهای جهان

جوئل کاپلان برای مدتی مواظب بود و چون نه FBI و نه دولت مکزیک علاقه ای به پیدا کردن اون نداشت، بنابراین او برای تمام کردن مدت مجازات خود بازگشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.