چارلز سوبراج قاتل سریالی یا جاسوس فرانسوی؟

چارلز سوبراج

با سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. چارلز سوبراج یکی از معروف ترین قاتل های سریالی آسیاست که به دلیل به قتل رساندن توریست ها شهرتی جهانی پیدا کرد. او از سال 1976 تا 1977 میلادی، زمانیکه به عنوان راهنما به استخدام توریستها در می آمد، آنها را به قتل می رساند و در این مدت دست به 12 جنایت زد و در نهایت توسط پلیس دستگیر شد. در این برنامه با ما همراه باشید تا پرونده قاتل سریالی توریستها را با هم مرور کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

همچنین بخوانید: آیلین وورنوس چه کسی بود؟

 

زندگینامه چارلز سوبراج:

جوانی چارلز سوبراج

چارلز سوبراج در ششم آپریل سال 1944 میلادی در شهر هوشی مین ویتنام به دنیا آمد. کودک دو رگه ای که از مادر ویتنامی و پدری هندی متولد شده بود. پدر و مادرش مدت کوتاهی بعد از تولد چارلز از هم طلاق گرفتن و او بعد از ازدواج مادرش با یک سرباز فرانسوی به فرانسه نقل مکان کرد. این مرد تا دوران جوانی در فرانسه بود تا اینکه در سن 19 سالگی به جرمی به زندانی در حومه پاریس منتقل شد. در همین زمان بود که با مجرمی جوان و پولدار در زندان آشنا شد. بعد از آزادی و به لطف آشنایی با این مرد به نام اکو ژن، او زندگی جدیدی را در طبقه مرفه جامعه تجربه کرد و به دزدی های بیشتری در این دوران پرداخت.

چارلز سوبراج و چانتال کومپاگنون

دو سال بعد با زنی به نام چانتال کومپاگنون آشنا و از او خواستگاری کرد اما در روزی که قرار بود تا آنها با هم ازدواج کنند، پلیس او را به جرم دزدی ماشین دستگیر و راهی زندان کرد.

چارلز سوبراج چند ماه بعد آزاد شد و به همراه همسرش در سال 1970 میلادی پاریس را ترک و با مدارک تقلبی خودشان را به بمبئی رساندند. در همان سال بود که به جرم سرقت ناموفق جواهرات، تحت تعقیب قرار گرفت و به کمک پولی که از پدرش قرض گرفته بود با همسرش به کابل فرار کرد؛ اما در کابل نیز دوام چندانی نداشت و به جرم دزدی از توریست ها به هند گریخت.

چارلز که همسرش هم در سرقت ها با او یاری می کرد، در این سالها مدام ازاین کشور به آن کشور می گریخت و در نهایت هر دو به منطقه آسیای شرقی پاگذاشتند و پس از آن بود که قتل های آنها شروع شد.

در آن زمان چارلز خودش را به عنوان فروشنده مواد مخدر به توریست ها نزدیک می کرد و از آنها پول می گرفت تا اینکه با زنی هندی به نام آجای چودهاری آشنا شد و او نیز در جرم های چارلز شریک شد. این دو همدست در سال 1975 میلادی اولین قتل خودشان را مرتکب شدند. زنی اهل سیاتل آمریکا به نام ترزا نولتون که در خلیج تایلند او را غرق کردند.

ترزا نولتون

ابتدا تصور می شد که غرق شدن این زن اتفاقی و بر اثر بی احتیاطی در شنا بوده؛ اما کالبد شکافی نشان داد که او به عمد خفه و غرق شده است.

تایلند، هند، مالزی و در کل آسیای شرقی محلی بود که سوبراج برای قتل های بیشتر در آن پا می گذاشت. در ادامه در سال 1976 میلادی با دو زن دیگر با نام باربارا اسمیت و مری الن همدست شد. سوبراج بیشتر مقتولینش را خفه می کرد. یکی را در آب و دیگری را با دست.

دستگیری چارلز سوبراج

در آخرین اقدام او دانش آموزان فرانسوی را که در قالب گروهی توریستی به دهلی نو آمده بودند را هدف گرفت و به عنوان راهنمای تور، آنها را با قرص مسموم کرد. دانش آموزان بیهوش شدند اما سه نفر از آنها که متوجه اقدام این مرد شده بودند تلاش کردند تا خود را هوشیار نگه دارند و با پلیس تماس بگیرند. به این ترتیب او و دو همدست زنش دستگیر شدند و به همه خلاف هایی که در هند مرتکب شده بودند اعتراف کردند تا اینکه دادگاه این مرد و همدستانش را به 20 سال زندان محکوم کند.

همچنین بخوانید: هنری لی لوکاس کسی که 600 نفر را کشت 

دولت هند در 17 فوریه سال 1997 میلادی مجبور شد تا این مرد را که در آن زمان 52 ساله بود و تبعیتی فرانسوی داشت را به فرانسه بازگرداند. او از زندان هند آزاد و به فرانسه تحویل داده شد.

اما چند سال بعد و در 17 سپتامبر سال 2003 میلادی، خبرنگاری این مرد را دید که آزادانه در شهر کاتماندو پایتخت نپال قدم می زند. موضوع به اطلاع پلیس این کشور رسید و دو روز بعد سوبراج دستگیر شد. دادگاه نپال این مرد را به جرم قتل دو تبعه آمریکا به حبس ابد محکوم کرد و او راهی زندان شد.

دستگیری چارلز سوبراج در نپال

مدتی بعد بود که چارلز نقشه کشید تا هر طوری شده از زندان فرار کند اما ناکام ماند. چرا که نگهبانان، کامپیوتر، لپتاپ، تلفنش را که در سلول از آن استفاده می کرد ضبط کردند. مقام های پلیس از این راه به ایمیلی دست یافتند که به گفته آنها سوبراج برای دوستی در خارج از زندان فراستاده بود. ایمیلی که در آن سوبراج از دوستش دو چیز خواسته بود: یکی ارسال مواد شیمیایی که حاصل ترکیباتی بیهوش کننده است و دوم تهیه مقدماتی برای سفر او به هند و کشورش فرانسه پس از فرار از زندان کاتماندو.

سوبراج خودش در اعترافاتش گفته که 12 توریست را به قتل رسانده است و هم اکنون در زندان نپال، دوران محکومیت خودش را می گذراند.

آقای سوبراج در سال 2008 در زندان با یک دختر 24 ساله به نام نیهیتا بیسواز و جالب توجه است که در سال 2007 رئیس جمهور فرانسه برای آزاد کردن او از زندان نپال و برگرداندن او به فرانسه، با نپال وارد مذاکره شده بود. در حال حاضر هم فرانسه اعلام کرده که دادگاه های نپال صلاحیت بررسی پرونده آقای سوبراج را ندارند و باید آن را به فرانسه تحویل بدهند و این فرد اصلا قاتل نیست. دقیقا همان کاری که در سال 1997 فرانسه با هند کرد.

در سال 2014 پرونده دیگری از این قاتل در هند به اثبات رسیده که طی بررسی ها او یک توریست دیگر را در هند به قتل رسانده.

اما اگر درست بخواهیم به این پرونده نگاه کنیم باید گفت که آقای سوبراج در حقیقت قاتل سریالی نیست؛ بلکه یک جاسوس و مامور قتل از طرف دولت فرانسه است که در آسیای شرقی فعالیت می کرده. بهترین جاسوس می تواند فردی از همان منطقه باشد که هم شبیه به بقیه است و هم فرهنگ آنجا را خوب می شناسد و کسی هم به او شک نمی کند.

اگر این فرد برای دولت فرانسه یک فرد عادی باشد و به جرم قتل در کشورهای مختلف آسیای شرقی تحت تعقیب باشد، چرا باید رئیس جمهور یک کشور برای آزادی او مداخله کند؟ و بعد از همکاری کشورهای فوق، تمامی کشورها را به نداشتن سیستم غذایی منصفانه و پاک متهم کند؟ به نظر شما این فرد یه مامور و جاسوس فرانسوی است یا یک قاتل سریالی؟ یا یک فرد بی گناه؟ شما چی فکر می کنید؟ در کامنت ها پاسخ این سوال را برای ما بنویسید. منتظر شنیدن نظرات خوب شما عزیزان هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *