مکان های زندگی موجودات فضایی

سلام به همه کاربران سایت تن تاپ. در خدمت شما هستیم با یکی دیگر از مقالات بخش مربوط به موجودات فضایی. 7 منطقه احتمالی محل زندگی موجودات فضایی را بشناسید. آیا موجودات فضایی وجود دارند؟ اگر پاسخ به سوال مثبت باشد، آنها در کجا سکونت دارند؟ برای پاسخ به این پرسش، شما را با هفت منطقه احتمالی محل زندگی موجودات فضایی آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

7. سحابی اوریون

سحابی اوریون

از درخشان ترین سحابی ها در فضا می توان به سحابی اوریون اشاره کرد که حتی می توان آن را در بعضی اوقات در آسمان شب، با چشم غیر مسلح نیر رصد کرد. این سحابی حدود 1500 سال نوری با زمین فاصله دارد. در این سحابی موادی چون متانول، مولکول های آب، مونوکسید کربن و هیدروژن توسط تلسکوپ فضایی کشف شده است که همه این موارد آن را تبدیل به یکی از هفت منطقه احتمالی محل زندگی موجودات فضایی تبدیل کرده است.

برخی از دانشمندان بر این باور هستند که کشف چنین موادی می تواند محل زندگی مناسبی برای موجودات فضایی در سحابی اوریون باشد.

 

6. سیاره های Exoplanets

سیاره های Exoplanets

در فضای بی کران و خارج از منظومه شمسی، سیاره های مختلفی وجود دارند که همانند زمین هستند که می تواند در لیست محل های احتمالی زندگی موجودات فضایی قرار بگیرند. چنین سیاره هایی در کنار خود از خورشید بهره می برند که همین عامل می تواند شرایط زندگی موجودات فضایی را فراهم سازد.

تعداد زیادی از این سیاره ها هر ساله توسط دانشمندان کشف می شود که بررسی ها نشان می دهد که در آنها بیابان هایی وجود دارد. بر اساس برآوردهای ناسا، حدود 40 میلیون سیاره با محیط مشابه زمین و قابل سکونت در فضا وجود دارد که می تواند محل زندگی موجودات بیگانه باشد.

 

5. قمر Enceladus

قمر Enceladus

این قمر به عنوان ششمین قمر بزرگ سیاره زحل محسوب می شود که در آن شرایط حیات وجود دارد و به همین دلیل دانشمندان آن را محلی برای زندگی موجودات بیگانه می دانند. دانشمندان در سطح آن کربن، هیدروژن، اکسیژن، آب و متان و ترکیبات عالی شناسایی کردند که همه این موارد شرایط زندگی در سطح این قمر کافی است.

همچنین بخوانید: آیا انسانها از فضا آمده اند؟ 

 

4. قمر Titan

قمر Titan

قمر تایتان به عنوان بزرگ ترین قمر سیاره زحل شناخته می شود که بررسی ها نشان می دهد که احتمال زندگی بیگانگان در آن به دلیل وجود شرایط آب و هوایی سرد، بسیار اندک است. اما گروهی از دانشمندان وجود آب و متان در این سیاره را دلیل خوبی وجود حیات می دانند. گفتی است که دمای این قمر -187 درجه است اما با این وجود در آن ترکیبات عالی شناسایی شده که برای وجود حیات مناسب است.

 

3. قمر کالیستو

قمر کالیستو

قمر کالیستو به عنوان دومین قمر بزرگ سیاره مشتری منصوب می شود که در گذشته دانشمندان آن را قمر مرده مشتری می دانستند. کالیستو از آب و میدان مغناطیسی برخوردار است و همچنین در سطح آن اسیدهای آمینو و کربن وجود دارد و قطعات سنگی این قمر از مواد معدنی و ترکیبات عالی بهره می برد.

البته سطح سیاره از تابش کمی برخوردار است اما شواهد نشان می دهد که این سیاره برای سکونت موجودات فضایی مناسب است.

 

2. قمر اروپا

قمر اروپا

قمر اروپا هم جزو قمرهای سیاره مشتری به شمار می رود که از منظم ترین سیستم خورشیدی بهره می برد. با توجه به برخورداری این قمر از آب و اکسیژن، می توان گفت محل احتمال زندگی موجودات فضایی محسوب می شود. این قمر سطح یخ زده از آب دارد و دانشمندان اقیانوس های زیرزمینی را در این قمر شناسایی کردند.

برخی نیز احتمال می دهند در زیر دریا زندگی موجودات بیگانه وجود دارد. محققان سعی دارند تا سال 2022 برای این قمر یک کاوشگر ارسال کنند تا به صورت کامل قمر اروپا را مورد بررسی قرار دهد.

همچنین بخوانید: شواهدی برای اثبات موجودات فضایی + عکس 

 

1. مریخ

مریخ

سیاره مریخ مدتی است که به صورت ویژه از سوی محققان مورد بررسی قرار می گیرد تا در آن شواهدی برای وجود موجودات فضایی کسب کنند. بررسی ها نشان می دهد که در سیاره مریخ درصد زندگی بالاست و حتی آن را یک سیاره با آثار باستانی می دانند. محققان در سالهای آینده نیز مریخ را مورد بررسی قرار خواهند داد.

تاکنون کشف رودخانه هایی خشک، یخ، مواد معدنی، آب و مقداری متان نشانه هایی از زندگی در سطح مریخ را نشان می دهد.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. JavadEmpire CR7 گفت:

    با تشکر از سایت خوبتون
    👊💪

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *