5 تا از خونین ترین جنگ های تاریخ

سلام و درود خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. نگاهی به خونین ترین جنگ های تاریخ. از نبرد مغولان تا جنگ جهانی دوم. جنگ و خونریزی میان تمامی موجودات زنده، موضوعی تلخ است. اما وقتی از خونین ترین جنگ تاریخ در میان انسان ها حرف می زنیم، بارها موضوع دردناک تر می شود. با تن تاپ همراه باشید تا ببینیم در کدام میدان نبرد، سربازان بیشتری از هستی محو شدند.

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

1. جنگ جهانی دوم

جنگ جهانی دوم

این جنگ از سال 1939 شروع و تا سال 1945 ادامه داشت و جنگ جهانی دوم وحشتناک ترین درگیری در تاریخ با بیش از 70 میلیون نفر تلفات است. شرکت تمامی قدرت های بزرگ جهان که نیروهای متحدین و متفقین را تشکیل دادند، اتفاقی بی سابقه در تاریخ است. جنگ جهانی دوم تا به امروز تنها نبردی است که در آن از سلاح های هسته ای استفاده شده است.

جنگ جهانی دوم برای ما یادآور آدولف هیتلر و ماجرای دردناک هولوکاست است که کشته های بسیاری داشت و برای همیشه، برخی از سیاست های امروز را تغییر داد.

همچنین بخوانید: داستان زندگی آدولف هیتلر

 

2. فتوحات مغولان

فتوحات مغولان

فتوحات مغولان در اروپا یک بی رحمانه ترین جنگ ها در طول تاریخ است. مغول ها در اوایل قرن سیزدهم، تقریبا 20 درصد از کره زمین را تصرف کردند و این امپراطوری در سرتاسر آسیا و اروپای شرقی گسترش یافت.

شمار تلفات این فتوحات 60 تا 70 میلیون نفر بود. بر اساس داستانی در مورد تاریخ تشنه خون ارتش مغولستان، اعتقاد بر این است که حدود یک میلیون نفر از مردم چین برای جلوگیری از کشته شدن توسط مغولستان، دست به خودکشی جمعی زدند.

 

3. جنگ جهانی اول

جنگ جهانی اول

جنگ جهانی اول از سال 1914 تا سال 1918 جریان داشت و متاسفانه جان 17 میلیون نفر را گرفت. نتیجه این جنگ پیروزی بریتانیا، فرانسه و روسیه بر آلمان، ایتالیا، استرالیا و بلغارستان بود. اتحادیه اروپا پس از جنگ جهانی اول تشکیل شد؛ اما نتوانست صلح جهانی را تضمین کند و در نهایت جنگ جهانی دوم رخ داد.

 

4. فتح مانچو چین

فتح مانچو چین

در قرن هفدهم به مدت 60 سال، دودمان چینگ با سلسله مینگ جنگ داشت. چین شاهد از بین رفتن 25 میلیون نفر بود و به دودمان چینگ تا اوایل دهه 1900 با قدرت به کار خود ادامه داد ولی طی یک دهه رو به زوال گذاشت تا سال 1912 با شکل گیری جمهوری چین به کار این سلسله خاتمه داده شد.

 

5. جنگ های ناپلئونی

جنگ های ناپلئونی

جنگ های ناپلئونی که از انقلاب فرانسه در سال 1789 نشات گرفت، مجموعه ای از نبردها بود که علیه امپراتوری فرانسه توسط نیروهای مخالف در سراسر اروپا صورت گرفت. فرانسه به سرعت تبدیل به یک قدرت عظیم شد، اما در سال 1812 یورش ارتش ناپلئون به روسیه فاجعه دردناکی را رقم زد که جان 6.5 میلیون نفر را گرفت.

در این نبرد با وجود پیروزی های ابتدایی ارتش فرانسه، در نهایت به دلیل کمبود آذوقه مجبور به عقب نشینی شدند و به نوعی شکست را قبول کردند. این جنگ با بازگشت سلطنت بوربون در فرانسه و ایجاد توافق اروپا پایان یافت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.