10 مکان متروکه شگفت انگیز + عکس

مکان های خالی از سکنه، اغلب افراد ماجراجوی شهرنشین و کسانی را که در جستجوی مقاصد غیرمعمول هستند را به خود جذب میکنند. پارک های متروکه، قلعه ها، مکان های دورافتاده، رازهایی را در خود دارند که همواره باعث جلب توجه افراد ماجراجو میشود.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

10. قبرستان ماشین شاتیلون – بلژیک

قبرستان ماشین شاتیلون

قبرستان ماشین ها شاتیلون، بسیار عجیب و مرموز است. بر اساس یک افسانه شهری، این ماشین ها متعلق به  سربازان آمریکایی هستند که نمیتوانستند آنها را به کشورشان انتقال دهند و مجبور بودند تا آنها را در جنگل پنهان کنند. بنابراین طبق گفته مردمان محلی، این جنگل پس از پایان جنگ جهانی به مکانی برای پنهان کردن اتومبیل ها شد.

متاسفانه به دلیل زیست محیطی در سال 2010 این اتومبیل ها را از جنگل به جای دیگری منتقل کردند.

 

9. ساحل ناواجیو – جزیره زاکنتوس یونان

ساحل ناواجیو

ساحل ناواجیو مشهورترین ساحل اروپایی به شمار میرود و در میان گردشگران از محبوبیت زیادی برخوردار است. لاشه کشتی پاناجیوتیس که در ساحل قرار دارد جزو موارد کمتر شناخته شده ای است که بر هیجان این مکان میفزاید. این کشتی در حین قاچاق سیگار و مشروبات الکلی، وسیله مقامات تحت تعقیب قرار گرفت و درنهایت گرفتار طوفان شد و در ساحل ناوجیو به گل نشست.

 

8. اسلوپ پوینت – جزیره جنوبی نیوزیلند

اسلوپ پوینت

اسلوپ پیونت جنوبی ترین نقطه کشور زیبای نیوزیلند است که به طور عمده جهت پرورش گله گوسفندان مورد استفاده قرار میگیرد و مدتی است که دیگر انسانی در این ناحیه زندگی نمیکند.

طبیعت این ناحیه به شدت خشن و بی رحم است. بادهایی که با سرعت حدود 3220 کیلومتر در ساعت از قطب جنوب می وزند، منطقه اسلوپ پوینت را به شدت در هم میکوبد. این بادهای بی وقفه و شدید درختان این ناحیه را تحت تاثیر قرار داده و به شکل عجیبی آنها را کج کرده است.

همچنین بخوانید: سرزمین ازلی چگونه کشف شد؟ 

 

7. بنای یادبود بازلاتزا – بلغارستان

بنای یادبود بازلاتزا

بنای یادبود بازلاتزا سال 1981 میلادی روی قلعه ای به همین نام با ارتفاع 1441 متر ساخته شد. بنای یادبود بازلاترا به منظور ادای احترام به سربازان جنگ بین بلغارستان و ترکیه ساخته شده است. از آنجایی که این بنا نمادی از کمونیست بود، خیلی مورد استفاده قرار نگرفت و مدتی بعد خالی از سکنه شد.

این بنا شبیه به یک بشقاب پرنده به نظر میرسد و بازدیدکنندگان و ماجراجویان زیادی را به خود جذب میکند.

 

6. روستای کولمانزکوپ – نامیبیا

روستای کولمانزکوپ

روستای کولمانزکوپ بعد از استخراج یک الماس گرانقیمت در این مکان، به نام جانی کولمن، نامگذاری شد و امروزه به عنوان مقصد گردشگری رازآلودی شناخته میشود. روستای کولمانزکوپ به وسیله بیابان های نامیب محاصره شده و ساکنان آن در سال 1954 پس از بی استفاده شدن معدن الماس، روستا را ترک کردند و خانه های متروکه سرانجام زیر شن دفن شدند.

 

5. بیابان ساهارا – تونس

بیابان ساهارا

مجموعه دکور حماسی جنگ ستارگان توسط هنرمندی به نام رادین مارتینو دوباره کشف شد. ظاهره مجموعه فیلم های جنگ ستارگان هنوز وجود دارند. اما دکور آن به وسیله عوامل فیلم در بیابان ها رها شدند. این مجموعه که به وسیله باد و شن فرسایش یافته، شبیه یه محل متروکه در یک سیاره دیگر به نظر میرسد.

امروزه این مجموعه توسط طرفداران سرسخت فیلم بازدید میشوند. بهترین و آسان ترین راه دسترسی به این منطقه، استخدام یک راننده بومی است.

 

4. پارک لاس پوزاس – مکزیک

پارک لاس پوزاس

یک هنرمند عجیب انگلیسی به نام ادوارد جیمز، پارک لاس پوزاس را در یکی از جنگل های بارانی مکزیک ساخت. بناهای خیالی که شبیه خرابه های یک ساختمان به نظر میرسد، به خوبی با طبیعت زیبای دست نخورده اطراف ترکیب شدند و تصویر زمین عجایب متروکه را تداعی میکند.

همچنین بخوانید: 5 مکان با مردمی عجیب که باور نمی کنید + عکس 

 

3. قلعه بنر منز – نیویورک

قلعه بنر منز

بومیان آمریکایی اعتقاد داشتند جزیره ای که این قلعه در آن وجود دارد شبح زده است. در سراسر تاریخ، این جزیره 5 مالک داشته که یکی از آنها فرانسیس بنر منز بوده است. تاجری که یک اقامتگاه تابستانی در این جزیره ساخت و امروزه این اقامتگاه مقصد گردشگری محبوبی محسوب میشود. اگر چه مخروبه است.

تعداد گل و درختچه که زمانی توسط فرانسیس ساخته شده بود، هنوز هم زنده و در حال رشد هستند. برای بازدید از قلعه بنر منز میتوانید شنبه ها و یکشنبه ها در ماه می تا اکتبر به وسیله قایق به اینجا سفر کنید.

 

2. پارک نارا دریم لند – ژاپن

پارک نارا دریم لند

نارا دریم لند پارکی است که در سال 1961 ساخته شد و سال 2006 تعطیل شد. اگرچه این پارک به قدری محبوب نبود که همواره پذیرای بازدیدکنندگان باشد. اما از زمانیکه افراد کنجکاو برای دیدن این پارک تفریحی متروکه از دیوار آن بالا میروند، مسائل امنیتی آن افزایش یافته است. به خاطر داشته باشید که ورود به داخل پارک نارا دریم لند غیرقانونی است و هر ساله افراد زیادی به این خاطر دستگیر میشوند. شما میتوانید به راحتی به وسیله اتوبوس و یا قطار، از شهرهای بزرگ به این منطقه سفر کنید.

 

1. شتومیراندا – سلس – بلژیک

شتومیراندا

باز هم مکان متروکه ای از کشور بلژیک. شتومیراندا در قرن 19 میلادی توسط اشراف فرانسوی که از انقلاب فرار کرده بودند ساخته شد. پس از آن قلعه شتومیراندا توسط دولت بلژیک به منظور استفاده برای یتیم خانه مصادره شد. این ساختمان در سال 1980 بسته شد اما خانواده های اشرافی حاضر نشدند که آن را به دولت واگذار کنند تا از ان مراقبت کنند.

امروزه این ساختمان افراد ماجراجو و شکارچیان ارواح را به خود جذب میکند. شما میتوانید در روستای سلس به وسیله قطار به این منطقه سفر کنید. فقط به یاد داشته باشید که در صورت ورود به ساختمان شتومیراندا، جریمه خواهید شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *