سرگذشت افراد در عکس تاریخی مایکروسافت + عکس

سلام به کاربران سایت تن تاپ. سرگذشت افراد در عکس تاریخی مایکروسافت چه شد؟ یکی از ماندگارترین عکس های تاریخ دنیای فناوری، تعدادی از اعضای اولیه تیم مایکروسافت را نشان میدهد که امروز در این پست قصد داریم سرنوشت هرکدام از آنها را به شما معرفی کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

تصویری که در بالا مشاهده میکنید یکی از مشهورترین تصاویر تاریخ دنیای کسب و کار، خصوصا در آمریکاست. گروهی از افراد با ظاهر و لباسی مرسوم در آن سالها. در ساختمانی در آلبوکرکی گرد هم جمع شده اند و عکسی شبیه به عکس های خانوادگی ثبت کرده اند.

عموم مردم با دیدن این عکس از خود میپرسند آیا من هم در آن شرکت سرمایه گذاری میکردم؟

با نگاهی ساده به افراد حاضر در عکس، شاید پاسخ ما هم این باشد که قطعا در آن شرکت سرمایه گذاری نمیکردیم. اگر بفهمید که عکس مربوط به غول نرم افزاری امروز جهان یعنی مایکروسافت است، بازم به سوال بالا جواب منفی میدهید؟

این عکس در سال 1978 از اعضای گروه مایکروسافت گرفته شد و کمی بعد آن گروه از آلبوکرکی به سیاتل رفتند. دلیل اصلی آن نیز این بود کمتر کسی برای کار کردن در نیومکزیکو داوطلب میشد.

داستان ثبت عکس مشهور از آنجا شروع میشود که باب گرین برگ یکی از کارمندان اولیه مایکروسافت که در وسط تصویر قرار دارد، در یک مسابقه رادیویی برنده میشود و جایزه او یک عکس پرتره رایگان بوده است. پس از آن مسابقه، او همکارانش را دعوت میکند تا با هم عکس بگیرند و بدین ترتیب آنها در بهترین لباس ممکن در آن سالها، عکس اسطوره ی دنیای فناوری را شکل میدهند.

سرنوشت دونفری که در پایین سمت چپ و پایین سمت راست عکس قرار دارند، کاملا مشخص است. زندگی آنها “بیل گیتس و پل آلن” برای بسیاری از مردم دنیا شفاف و روشن محسوب میشود. در ادامه این پست قصد داریم سرنوشت دیگر افراد این عکس را برای شما بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: تصاویر عجیب جنگ جهانی اول و دوم 

برای خواندن ضربه بزنید
4 تا از بزرگترین کلاهبرداران تاریخ

 

1. بیل گیتس میلیاردها دلاری که از مایکروسافت به دست آورد را بذل و بخشش میکند

بیل گیتس

همه ما سرنوشت این مرد را میدانیم. بیل گیتس مایکروسافت را تاسیس کرد و آن را از هیچ به یکی از بزرگترین امپراطوری های نرم افزاری جهان تبدیل کرد. او در این مسیر ثروت زیادی به دست آورد و امروز آن ثروت را برای اهداف مختلف به سازمان خیریه و بنیاد خیریه خودش میبخشد.

 

2. آندره لوئیس نویسنده کتاب داستان و خبرنگار آزادکار

آندره لوئیس

آندره لوئیس تنها عضو اهل آلبوکرکی بود. او به عنوان یک نویسنده فنی در مایکروسافت، متون و اسناد مورد نیاز برای توضیح عملکرد نرم افزارها و محصولات را می نوشت. آندره در سال 1983 مایکروسافت را ترک کرد و در نهایت به یک خبرنگار آزادکار و نویسنده کتاب های داستانی تبدیل شد.

او به خاطر سهمی جزئی که از مایکروسافت داشت، اکنون ثروتی معادل 2 میلیون دلار دارد که البته قطعا بخشی دیگر از آن را از شغل کنونی خود کسب کرده است.

 

3. ماریا وود دو سال پس از آن عکس از مایکروسافت شکایت کرد

ماریا وود

ماریا وود دفتردار مایکروسافت بود و با یکی از اعضای اولیه حاضر در عکس ازدواج کرد. او دو سال پس از ثبت آن عکس تاریخی، شرکت را ترک کرد و از آن به دلیل تبع*یض ج*ن*س*ی شکایت کرد. مایکروسافت در آن پرونده برنده شد. ماریا نیز در نهایت به تریبیت فرزندان و کار های داوطلبانه روی آورد.

 

4. پل آلن در آمد میلیون دلاری خود را در موضوعاتی همچون تیم های ورزشی، استارتاپ ها و موارد مشابه هزینه کرد

پل آلن

پل آلن پس از بیل گیتس، به مشهورترین فرد حاضر در تصویر شناخته میشود. او که یکی دیگر از بنیانگذاران مایکروسافت بود، در رتبه 37 ثروتمندترین افراد جهان قرار داشت.

او صاحب تیم های ورزشی پورتلند تریل بلیزرز و سیاتل سی هاکس بود. به علاوه آلن صاحب یکی از بزرگترین قایق های تفریحی جهان و چندین دارای ریز و درشت دیگر نیز بود.

آلن در سال 2018 میلادی از دنیا رفت.

 

5. باب او رر وارد صنعت دامداری شد

برای خواندن ضربه بزنید
مادر شیپتون جادوگر انگلیسی

باب او رر

باب او رر در آن زمان یکی از مسن ترین کارکنان شرکت مایکروسافت بود. او به پروژه ارسال انسان به ماه ناسا، در تیم کنترل بود. مسئولیت او یکی از ریاضی دان ارشد مایکروسافت بود که در بحث کدنویسی کد DOS و اضافه کردن آن به کامپیوترهای IBM هم نقش اساسی داشت.

باب در سال 1983 شرکت را ترک کرد و به وطن خود یعنی تگزاس بازگشت. فعالیت او پس از ترک دنیای فناوری، دامداری بود که ثروت کنونی اش را به صد میلیون دلار رساند. باب امروز در چند شرکت محلی نیز در هیئت مدیره حضور دارد.

 

6. باب گرین برگ مایکروسافت را رها کرد و در شرکت خانوادگی مشغول به کار شد

باب گرین برگ

باب گرین برگ همان کارمندی بود که در مسابقه رادیویی، برنده عکس پرتره رایگان شد. او در سال 1981 و پس از شرکت در پروژه ای برای ارائه نسخه جدید بیسیک، مایکروسافت را ترک کرد. او پس از ترک مایکروسافت به کالیکو رفت که شرکت خانوادگی آنها بود. در آنجا در پروژه ساخت عروسکهای کبیج پچ کیدز شرکت کرد که موفقیت عظیمی را نیز به همراه داشت.

در مورد آخرین فعالیت های او نیز گفته شده که در حال توسعه نرم افزاری مخصوص ورزش گلف است.

 

7. مارک مک دونالد مایکروسافت را ترک کرد چون شرکت در حال بزرگ شدن بود البته پس از مدتی به ردموند بازگشت

مارک مک دونالد

مارک مک دونالد اولین کارمندی بود که با سیستم پرداخت حقوق به تیم ملحق شد. وقتی که او در سال 1984 شرکت را ترک کرد، دلیل کار خود را مخالفت با نوع مقیاس پذیری مایکروسافت و بزرگ شدن بیش از حد آن بیان کرد.

او پس از ترک مایکروسافت به یکی دیگر از پل آلن یعنی Asymetrix رفت. مقصد بعدی مارک، شرکت طراحی دیگری مستقر در سیاتل به نام دیزاین اینتلیجنس بود. ان شرکت بعدا در سال 2000 توسط مایکروسافت خریداری شد. در نتیجه مقصد نهایی مارک دوباره مایکروسافت بود. ثروت کنونی او طبق برخی آمار، کمتر از 1 میلیون دلار گذارش میشود.

 

8. گوردون لتوین پس از بیل گیتس او بیشتر از همه به مایکروسافت وفادار بود

برای خواندن ضربه بزنید
پتروس گونزالس (1537-1618): کجا به دنیا آمد؟ چطور مرد؟

گوردون لتوین

گوردون لتوین تا سال 1993 در شرکت ماند. زمان فعالیت او پس از بیل گیتس از همه ی افراد کارمندان شرکت، بیشتر محسوب میشود. او برنامه نویس شرکت بود و برای تنوع در زندگی مایکروسافت را رها کرد.

گوردون در آریزونا یک مزرعه دارد و بخشی از درآمد خود را نیز به پروژه های حامی محیط زیست اهدا کرده است. ثروت کنونی او حدود 20 میلیون دلار تخمین زده میشود.

 

9. استیو وود مایکروسافت را با هدف تاسیس شرکت وایرلس سرویسز ترک کرد.

استیو وود

استیو وود همسر ماریا وود است که پیشتر به سرنوشتش پرداختیم. استیو در سال 1980 شرکت را ترک کرد اما در چند شرکت دیگر با آلن همکار شد. او در سال 1966، شرکت پیام رسان موبایلی Wireless Services را تاسیس کرد. پس از مدتی شرکت او به Single Point تغییر نام داد.

استیو امروز در شرکت خود در هیئت مدیره قرار دارد و ثروت خودش به همراه ماریا، حدود 15 میلیون دلار است.

 

10. باب والاس علاقه شدیدی به داروهای روانگردان داشت و شرکتی نرم افزاری تاسیس کرد

باب والاس

باب یکی از عجیب ترین کارمندان اولیه مایکروسافت بود. او پس از ترک شرکت، زمان و پول زیادی به تحقیق درباره داروهای روانگردان اختصاص داد. باب سپس شرکتی به نام Quick Soft تاسیس کرد و در سال 2002 از دنیا رفت.

 

11. جیم لین یک شرکت نرم افزاری تاسیس کرد

جیم لین

جیم لین در مایکروسافت مدیر پروژه بود و در سال 1985 شرکت را ترک کرد. او اعتقاد داشت که مایکروسافت شوق را در او از بین میبرد. به هر حال جیم شرکت را ترک کرد تا شرکت نرم افزاری خودش را تاسیس کند.

او یکی از بازیگران اصلی در همکاری اولیه مایکروسافت و اینتل بود که بعدها کمک زیادی به ردموندی ها کرد.

 

 

عکس جدید از بنیانگذاران مایکروسافت

وقتی که بیل گیتس در سال 2008 تصمیم به ترک شرکت مایکروسافت گرفت، ردموندی ها برای تجدید خاطره، بار دیگر عکسی شبیه به عکسهای سال 1978 گرفتند. در عکس جدید تنها جای باب والاس خالی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.