5 کارتون دیزنی که داستان اصلی بسیار ترسناکی دارند

کارتون و انیمیشن سرگرمی هستش که سن و سال نمیشناسد و همه آن را دوست دارند. افراد چه بزرگ باشند و چه خردسال، به پای کارتون ها مینشینند.

گاهی اوقات پدر و مادرها هم از بچه ها پیگیرتر هستند و انیمیشن ها را دنبال میکنند. به همین دلیل کمپانی های بزرگ و مطرح دنیا همواره تلاش کردند تا کارتون های جذاب و زیبایی بسازند. اما هر آنچه ما در این انیمیشن ها دیدیم، واقعیت ندارد و داستان به گونه ای متفاوت روایت شده است.

برخی از کارتون ها دارای ماجرای عجیب و گاها توام با خشونت هستند، به گونه ای که هرگز تصورش را هم نمیتوانید بکنید. در قسمت اول این مجموعه با ما همراه باشید تا با 5 کارتون دیزنی که داستان اصلی بسیار ترسناکی داشتند آشنا شوید.

 

5. در داستان سیندرلا، خونریزی و قطع عضو بوده است

داستان سیندرلا

والت دیزنی داستان را به این صورت روایت کرده که یک دختر زیبا که توسط نامادری خودش مورد بد رفتاری قرار میگیرد، به جشن رفته و در آنجا با شاهزاده ملاقات میکند. او میبایست قبل از نیمه شب قصر را ترک کند و به همین دلیل عجله میکند و یک لنگه کفشش را جا میگذارد. سپس شاهزاده به دنبال صاحب کفش میگردد و دخترهای زیادی سعی میکنند هر طوری که شده، کفش را در پای خود جای کنند. اما سرانجام شاهزاده، سیندرلا را پیدا میکند و کفش به راحتی به پای او میرود. سپس آنها به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی میکنند.

اما داستان اصلی سیندرلا چیز دیگری است. هنگامی که شاهزاده به خانه سیندرلا میرسد، مادر ناتنی او به دخترانش دستور میدهد برای اینکه کفش اندازه پای آنها شود، انگشت های پایشان را قطع کنند. اما نقشه آنها موفق نمیشود و کفش تنها به پای سیندرلا میرود. در طول عروسی سیندرلا نیز چند کبوتر، چشمان خواهران بدجنس او را از کاسه در میاورند.

با تشکر از والت دیزنی که این داستان آلفرد هیچکاکی را تبدیل به یک داستان زیبا و خاطره انگیز کرد.

 

4. پری دریایی داستانی غم انگیز دارد

داستان واقعی پری دریایی

دیزنی داستان پری دریایی را اینگونه نقل میکند که آریل دختر پادشاه دریا تصمیم میگیرد که صدای خودش را با انسان شدن عوض کند و به سطح زمین برود تا بلکه بتواند در آنجا به دنبال عشق واقعی بگردد. وی به شاهزاده اریک علاقه مند میشود. آنها با کمک همدیگر جادوگر را از بین میبرند و به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی میکنند.

اما داستان اصلی پری دریایی چیز دیگریست. معامله ای که میان پری دریایی و جادوگر شکل گرفته مربوط به صدای آریل نبوده. او باید بر روی چاقوها راه میرفته تا بتواند به انسان تبدیل شود. در پایان نیز شاهزاده با فرد دیگری ازدواج میکند و آریل مجبور میشود تا دوباره به دریا برگردد.

همچنین بخوانید: 10 تا از ترسناک ترین بازی های ویدیویی 

 

3. مولان در جنگ شکست میخورد

داستان اصلی مولان

داستانی که والت دیزنی تعریف کرده است به این صورت است که مولان همراه با یک جیرجیرک و یک اژدهاست که تلاش میکند به عنوان یک مرد در ارتش چین حضور داشته باشد و بر علیه قوم هان بجنگد. بعد از نشان دادن شجاعت ها و رشادت های بسیار، او در جنگ پیروز شده و سپس به خانه اش برمیگردد.

اما داستان اصلی مولان گونه ی دیگریست. واقعیت این است که چین در جنگ شکست میخورد. رهبر دشمن قصد داشته مولان را در صورت زندگی کردن با او زنده نگه دارد. اما وی مخالفت کرده و فرار میکند. هنگامی که مولان به خانه میرسد میفهمد ک پدرش مرده و مادرش نیز دوباره ازدواج کرده است. مولان در آخر به خودش این را میگوید ” من یک زن هستم. من در جنگ زنده ماندم و به اندازه کافی زندگی کردم. اکنون میخواهم با پدرم باشم.” او بعد از این سخنان خودک*ش*ی میکند.

 

2. پینوکیو هیچگاه به یک پسر واقعی تبدیل نمیشود

پینوکیو

داستان والت دیزنی به این گونه است که پینوکیو ساخت یک نجار بود که همیشه آرزوی داشتن یک پسر را داشت. پینوکیو در راه رفتن به مدرسه، زندگی پدر خودش را به خطر میندازد و در پایان نیز به یک پسر بچه ای واقعی تبدیل میشود

اما داستان واقعی انیمیشن پینوکیو از این قرار است. در روایت واقعی، پینوکیو یک احمق است. او بسیار بدرفتاری کرده و دزدی میکند. به گونه ای که پدرش او را اسف بار میخواند. یک روز یک گربه و یک روباه او را از درخت آویزان میکنند و جان دادن او را در بادهای پرنوسان مشاهده میکنند.

 

1. موگلی نسل کشی به راه میندازد

موگلی وحشی است

والت دیزنی داستان را به این صورت نقل کرده که موگلی پسر بچه ای است که توسط والدینش در جنگل رها میشود. او در انجا توسط یک خرس و یک پلنگ آموزش میبیند و اتفاقات بد را به فراموشی میسپارد.

اما داستان اصلی انیمیشن موگلی. بعد از اینکه موگلی، ببر قاتل شیرخان را از سر راه برمیدارد، درمی یابد که پدر و مادر اصلی او توسط کشاورزان در دهکده دستگیر شدند. موگلی با کمک گرگها و فیل ها دهکده را تخریب کرده و مردمانش را به قتل میرساند. وی بعدها مجبور میشود تا فرار کند زیرا ساکنان گمان میکردند که او روحی شیطانی دارد. موگلی سرانجام در دهکده ای تحت سلطه انگلیس ساکن میشود.

 

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ به نظر شما والت دیزنی کار درستی کرد که داستان وحشتناک آنها را تبدیل به یک داستان عامه پسند کرد؟ لطفا نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما عزیزان هستیم.

مطالب مرتبط

5 دیدگاه‌

  1. Feng Jiu گفت:

    وای اصلا نمی دونستم ??فقط سیندرلا رو میدونستم نه بقیه رو این پنج تا انیمیشن رو من دیدم وای خوب شده که والت دیزنی تغیرش داده ?

  2. Fire 507 گفت:

    باور نمیشه انقد ترسناک باشن یا خودا ._.

  3. پارسا گفت:

    همه اینا الکی هست فقط سیندرلا درسته من کتاب همشونو خوندم و همشون الکی است فقط سیندرلا رو دیدم ترسناکه نگران نباشید الکی هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *