5 تا از عجیب ترین ربات های ساخت بشر

درست است که ربات ها شغل های ما را میدزدند، به عنوان پیش خدمت شخصی به ما خدمت میکنند و یا اینکه نقشه میکشند تا منجر به سقوط نسل بشر شوند؛ به هر حال ما هر روز مشتاقانه منتظر انواع جدید آنها هستیم. انگار اشتیاق به آنها در خون ما وجود دارد. از شروعشان که از چرخ دنده های اتوماتیک برای ساعتهاست بگیرید تا به امروز که مجهز به آخرین تکنولوژی دنیا هستند و هر کاری از دستشان برمیاید. ما هر روز و هر روز منتظرشان هستیم. با تن تاپ همراه باشید تا 5 تا عجیب ترین ربات های ساخت بشر را با هم مرور کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

5. ربات INKHA

ربات INKHA

ربات INKHA رباتی است که میتواند به عنوان مسئول پذیرش در هر جایی مورد استفاده قرار بگیرد. این ربات که توسط متئو واکر در سال 2002 ساخته شد، رباتی است که میتواند به صحبت های شما واکنش نشان دهد و با کسانی که با او سر و کار دارند، سر و کله بزند.

این ربات که تا پیش از نمایش در نمایشگاه کینگ کالج لندن قرار داشت، به تمام سوالاتی که از طریق صفحه لمسی تعبیه شده بر روی خودش از او پرسیده میشود، پاسخ میدهد. این ربات آنقدر هوشمند طراحی شده است که میتواند در موقعیت های اجتماعی مختلف، واکنش های مختلفی نشان دهد.

واکر بر روی این ربات حتی شخصیتی القا کرده که این ربات خودش را INKHA مینامد. وجود یک دوربین بر روی ربات، به INKHA کمک میکند تا حالت خودش را بر اساس وضعیتی که در آن حضور دارد تغییر دهد. مثلا زمانیکه منتظر کسی است، حالت بی حوصلگی از خودش نشان میدهد و در کل مثل یک مسئول پذیرش واقعی می ماند.

 

4. ربات TELENOID

ربات TELENOID

ربات TELENOID یک ربات ارتباطی است که توسط دانشگاه اوزاکا و لابراتوار های ATI ژاپن در سال 2013 معرفی شد. شاید ظاهر این ربات کمی ترسناک و نچسب باشد؛ ولی بر خلاف ظاهر ترسناکش برای هدفی شیرین طراحی شده و ذاتی مهربان دارد. در واقع هدف از تولید TELENOID این است که شما در آنسوی تلفن باشید. عملکرد ربات این است که صدا و حالت چهره گوینده خودش را از پشت تلفن تشخیص میدهد و میتواند آنها را در سوی دیگر ارتباط تلفنی، برای مخاطبان تقلید کند.

شاید به ظاهر زیاد جدی به نظر نیاید، اما در وضع عمیق تر، این ربات بسیار بسیار کاربردی است.

همچنین بخوانید: 10 ابر رایانه سریع دنیا + عکس 

 

3. ربات REEM

ربات REEM

ربات REEM یک ربات سرویس دهنده پیشخدمت است که توسط پال رباتیک اسپانیا در سال 2016 ساخته شد. شاید دربان های هتل های آینده افرادی با کلاه بلند و کت قرمز نباشند. شاید رباتهایی باشند که پک باتری در پشتشان دارند و صفحه تاچ اسکرین در جلو.

ربات اسپانیایی REEM رباتی است که به عنوان ربات پیشخدمت از آن یاد میشود که شرکت سازنده آن مدعی است که از این ربات میشود در نمایشگاه ها، مراسم ها و همایشگاه های تبلیغاتی استفاده کرد. این ربات میتواند در آدرس دادن، دعوت کردن مهمان ها، خوش آمد گویی و فعالیت به عنوان مدیر تشریفاتی یک جشن، برنامه ریزی شود. این ربات میتواند خود به خود حرکت کند، با سایر مهمان ها که انسان هستند ارتباط برقرار کند و به سوالات آنها پاسخ دهد و از دستوراتشان پیروی کند. دستوراتی که از روی تاچ اسکرین روی آن به این ربات داده میشود.

 

2. ربات ASIMO

ربات ASIMO

ربات ASIMO یک ربات پیشرفته متحرک است که توسط هوندا موتور ژاپن در سال 2000 معرفی شد. شاید ظاهر ASIMO معروف ترین ظاهر در ربات های حال حاضر جهان باشد.

در ابتدای معرفی آن Asiomo طرفداران زیادی نداشت، اما به مرور زمان این ربات هوندا نشان داد که تا چه حد میتواند کاربردی باشد. قابلیت حرکت با حداکثر چابکی، asiomo رو به ربات هایی شبیه کرده که بیشتر در فیلم های علمی تخیلی میبینیم. اما شاید سیستم ارتباطی آن به اندازه قدم های استوارش قدرتمند نباشد.

 

1. ربات KOMODOROID

ربات KOMODOROID

این ربات یک ربات ارتباطی است که توسط دانشگاه اوزاکا و لابراتوار ATI ژاپن در سال 2014 رونمایی شد. شاید در نگاه اول شما اصلا متوجه نشوید که این یک ربات است. اما زیر پوسته واقعی آن یک ربات وجود دارد مانند تمام ربات هایی که قبلا دیدید. یکی از واقعی ترین ربات های حال حاضر جهان همین ربات Komodoroid است که میتواند به عنوان خواننده اخبار فعالیت کند. این ربات میتواند بدن و حرکاتش را متناسب با هر واژه ای که در حال خواندن آن است تنظیم کند.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Talash گفت:

    یه روزی همین رباتها تبدیل میشن به دشمن انسانها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.