قتل های ترسناک و وحشتناک دکتر شیطانی – قسمت آخر

مارسل پتیوت در 1897 در شهر اوسر فرانسه متولد شد و در 1916 یعنی دو سال بعد از شروع شدن جنگ جهانی اول برای خدمت در ارتش فرانسه داوطلب شد.

در یکی از نبردها، او مجروح شده و در معرض یک گاز سمی قرار گرفت که این اتفاق باعث شد تا سلامت روانی او بیشتر از قبل دچار اختلال شود. این اتفاق نیز بعد از افشای راز جنایتها، به عنوان دومین دلیل جنایتش تشخیص داده شد.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

او در دوران خدمتش به اتهام سرقت از سایر سربازان به زندان فرستاده شد و پزشکان در زندان تشخیص دادند که او به بیماری روانی مبتلاست. به همین دلیل به بیمارستان روانی فرستاده شد. اما ارتش به دلیل کمبود نیرو مجبور شد تا مارسل را در سال 1918 دوباره به میدان جنگ برگرداند. ولی سه هفته بعد با برخورد یک نارنجک به پایش برای دومین بار مجروح شد و پزشکان تشخیص دادند که صدمه وارده خیلی خطرناک است. در نتیجه او به دلیل از کار افتادگی در ارتش، بازنشسته شد.

وی پس از جنگ جهانی اول در یک برنامه آموزشی که برای کهنه سربازان جنگ در نظر گرفته شده بود شرکت کرد و بعد از گذراندن یک دوره هشت ماهه پزشکی، موفق به اخذ مدرک شد و در بیمارستان روانی شهر به عنوان کارآموز کارش را شروع کرد. در نهایت مدرک پزشکی خودش را در سال 1921 دریافت کرد و در بیمارستان شهر یون مشغول کار شد.

گفته میشود که او به خاطر شیوه های پزشکی مشکوکش مانند تهیه مواد مخدر، انجام سقط جنین های غیرقانونی و هچنین سرقت از بیماران، بارها به اداره پلیس احضار شده بود. اما هر دفعه موفق شده بود تا به روشی از زیر کارهای خلافش فرار کند.

بررسی قتل های سریالی او نشان میدهد که اولین قتلش، دختر یکی از بیمارانش به اسم لوئیس دلاویو در سال 1926 بود که بعد از آشنایی با مارسل، ناگهان به طرز مرموزی ناپدید شد. اما پلیس اتهامات وارده به دکتر را رد و اعلام کرد که احتمالا این دختر فرار کرده و یا گم شده است.

مارسل پتیوت و همسرش

در همان سال مارسل پتیوت تصمیم گرفت تا وارد سیاست شود و با زد و بند با اعضای شورای شهر، به عنوان شهردار شهر یون انتخاب شد. دکتر مرموز بعد از اینکه به عنوان شهردار اعلام شد، شروع به اختلاص از بودجه شهر کرد. او به عنوان شهردار شهر یون در سال 1927 با دختر یک زمین دار ثروتمند ازدواج کرد. در سال 1931 در حالی که شکایت های بسیاری درباره فساد اخلاقی و مالی شهردار صورت گرفته بود، او از سمت شهرداری استعفا داد و بعد از استعفا به پاریس نقل مکان کرد تا در آن شهر جنایتهای مخوفش را از سر بگیرد.

هنگامی که وارد پاریس شد تصمیم گرفت به شغل طبابتش بپردازد؛ به همین دلیل یک اتاق اجاره کرد که در ان مریض هایش را ویزیت میکرد. در این دوران شایعه شده بود که در آن اتاق اجاره ای، دکتر بدنام اقدام به سقط جنین های غیرقانونی و یا تذریق داروهای اعتیادآور میکند. پلیس احتمال میدهد که افراد زیادی به خاطر سقط جنین های غیرقانونی و یا تذریق بیش از حد داروهای مخدر، در مطب او جان دادند و مارسل با بی رحمی تمام از شر اجساد آنها خلاص شده است.

بالاخره این مرد مخوف با جعل اسنادی که مشخص میکرد از اعتبار زیادی در پزشکی برخوردار است، موفق شد در سال 1936 با شروع جنگ جهانی دوم به عنوان پزشکی که گواهی مرگ را امضا میکند انتخاب شود.

بعد از اینکه فرانسه توسط آلمانها در سال 1940 اشغال شد، او از فرصت استفاده کرده و جنایتهای وحشتناکش را آغاز کرد. او از یک راه عجیب و غریب شروع به پول درآوردن کرد. خودش را با نام دکتر یوجین معرفی کرده بود و میگفت میتواند از راه های امن افرادی را که میخواهند از دست آلمان ها فرار کنند را از کشور خارج کند و آنها را در امنیت کامل به کشور آرژانتین بفرستد. اما برای هر فرد 25 هزار فرانک میگیرد. او در این راه سه همدست به اسامی رائول، ادموند و ورنگوستاو داشت که وظیفه داشتند تا افرادی را که تحت تعقیب نیروهای آلمانی بودند را شناسایی کرده و آنها را به سمت دکتر یوجین یا همان مارسل پتیوت هدایت کنند.

پتیوت بعد از اینکه 25 هزار فرانک از هر فرد میگرفت، به افراد لیست فرار میگفت که برای ورود به کشور آرژانتین باید یک واکسن تذریق کنند و بعد به آنها سم سیانور تذریق میکرد. آنگاه بعد از برداشتن اشیاء با ارزش قربانیان، از شر اجساد آنها خلاص میشد. این قاتل بیرحم اجساد را در رودخانه سن می انداخت و یا آنها را در گودالی از آهک چال میکرد تا زودتر جسد قربانیان تجزیه شود و یا قربانیان را در داخل کیسه ای میگذاشت و آنگاه کیسه ها را در داخل کامیون هایی که گذر بودند می انداخت. در نهایت یکسال بعد از اینکه پتیوت جنایتهایش را شروع کرد و از این راه عجیب و غریب پول در میاورد، توانست خانه ای در خیابان 21 لوسور خریداری کند و از آن پس جنایتهایش را در آن خانه انجام میداد. البته در همان خانه که بعدها به خانه وحشت معروف شد، به راه های مختلفی از شر اجساد خلاص میشد.

در نهایت با گزارش یکی از همسایه های پتیوت مبنی بر اینکه از خانه او دود غلیظ همراه با بوی زننده ای بیرون میاید و برملا شدن جنایاتش، دکتر مارسل پتیوت فرار را بر قرار ترجیح داد و با کمی تغییر قیافه و با گذاشتن ریش و سیبیل به عنوان اینکه رئیس نیروهای مقاومت فرانسه است و یک خبرچین هویت پنهانی او را به آلمانی ها خبر داده و نیروهای نازی دنبال او هستند، در خانه هوادارانش پنهان شد و برای خودش نام مستعار هانری بالری را انتخاب کرد.

تغییر قیافه مارسل پتیوت

پتیوت نه تنها ادعا داشت که رئیس نیروهای مقاومت فرانسه است بلکه به هوادارانش گفته بود که دور از چشم آلمانی ها اسلحه وارد فرانسه میکند و در سراسر پاریس تله های انفجاری جا گذاشته است. همچنین میگفت که در جلسات فرماندهان سطح بالای متفقین شرکت دارد. هوادارانش وقتی میشنیدند که او چه فرد از خود گذشته و میهن پرستی است، در پنهان کردن او وسواس زیادی به خرج میدادند و نیروهای پلیس فرانسه که به خاطر اشغال پاریس توسط آلمانی ها درگیری زیادی داشتند، کم کم از پیدا کردن دکتر پتیوت ناامید شدند. اما پرونده جنایی این قاتل خطرناک، همچنان بازمانده بود.

در طول آزادسازی پاریس در سال 1944 مارسل پتیوت که همه جا خودش را به عنوان هانری والری و رئیس نیروهای مقاومت فرانسه معرفی کرده بود، با روزنامه مقاومت مصاحبه ای انجام داد. اما نیروهای پلیس فرانسه به هانری والری شک کردند و به این فکر افتادند که شاید در واقع این فرد همان مارسل پتیوت گم شده باشد که همه جا خودش را رئیس نیروهای مقاومت فرانسه معرفی کرده است. پس نتیجه گرفتند قاتل خطرناکی که دنبالش هستند هنوز در پاریس است. بنابراین پلیس دوباره تعقیب و جست و جو برای شناسایی و دستگیری این قاتل خطرنام را آغاز کردند.

مارسل پتیوت

سرانجام در 31 اکتبر 1944 مارسل در ایستگاه متروی پاریس شناسایی و دستگیر شد. در میان لوازم همراه پتیوت یک هفت تیر، 32 هزار فرانک پول و 50 مدرک شناسایی جعلی وجود داشت که همگی توسط پلیس ضبط شد.

در روز محاکمه، دکتر شیطانی ادعا کرد که بیگناه بوده و فقط دشمنان فرانسه را کشته است. اما به هر حال پلیس فهمیده بود که پتیوت هیچ دوستی در گروه های اصلی مقاومت ندارد و فقط توانسته این سالها با تغییر قیافه و جعل اسناد، خودش را از اعضای اصلی نیروهای مقاومت جا بزند و از این طریق موفق شده در مسیر تحقیقات پلیس، اختلال ایجاد کند.

در نهایت دادگاه او را به دلیل قتل 27 انسان بیگناه مجرم شناخته و به اعدام محکوم کرد و در 25 می سال 1946 توسط گیوتین گردن زده شد. گرچه این قاتل خطرناک برای قتل 27 نفر اعدام شد، اما گفته میشود که حدود 60 نفر را در طول زندگی اش کشته است. هر چند تعداد قتل هایی که مارسل پتیوت انجام داده ناشناخته مانده، اما مقامات بر این عقیده هستند که او بیش از 160 قتل انجام داده است. به همین دلیل در فرانسه با القاب دکتر شیطانی، قصاب پاریس، گرگینه فرانسه، قاتل زیرزمینی، شیطان غول پیکر و هیولای خیابان لوسور شناخته شده است.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. گوهرشاد گفت:

    چقدر یه ادم میتونه وحشتناک باشه. آدم از آدم بودن بعضی وقتا بیزار میشه وقتی اینا رو میبینه

  2. ندا ph گفت:

    دلم برای اونایی که مردن میسوزه 😐 زجر کش شدن بیچاره ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *