بیماری هایی که به افراد قدرت ماورایی میدهد

بعضی وقتها رویای این رو میبینیم که مثل یکی از ابرقهرمان های داخل فیلم ها، یا قدرتمان زیاد شود و یا در زمان سفر کنیم یا خلاصه یکی از قدرتها را داشته باشم. اما خب اگر به شما بگوییم که یک سری افراد هستند که در همین دنیای واقعی، قدرت های ماورایی دارند باور میکنید؟ بله! هستند ولی قدرتهای آنها به یک بهایی به دست آمده. به بهای مریضی! با تن تاپ همراه باشید تا یک سری از این بیماری ها را با هم مرور کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

10. قدرت بدنی ماورالطبیعی

قدرت بدنی ماورالطبیعی

شما میتونین قدرتتان خیلی زیاد شود و صاحب قدرت عضلانی بیش از اندازه شوید، اگر بیماری Muscle Hypertrophy را داشته باشید. Muscle Hypertrophy یک بیماری از شرایط ژنتیکی کمیاب است که چربی را در بدن کم میکند و مقدار ماهیچه عضلانی را زیاد میکند و این به این معنی است که فردی که این شرایط را دارد، میتواند حجم عضلانی بیش از دو برابر افراد عادی را داشته باشد و صد البته هر چی ماهیچه های شما بزرگ تر باشد، قدرت بیشتری را دارید و این قدرت ممکن است آنقدر زیاد شود که کاملا غیرعادی به نظر بیایید.

لیام هوکسترا

به عنوان مثال این کودک “لیام هوکسترا” که در سن 5 ماهگی از طناب بالا میرفت. بله! از 5 ماهگی! خیلیها در سن 5 ماهگی حتی راه هم نمیتوانند بروند اما لیام خیلی قوی تر از این حرفها بود و در سن 3 سالگی، 40 درصد بدنش ماهیچه بود که برای سن او غیرقابل باور است.

همچنین بخوانید: پتروس گونزالس (1537-1618): کجا به دنیا آمد؟ چطور مرد؟

 

9. حس نکردن درد

حس نکردن درد

این بیماری باعث میشود که فرد هیچ دردی را احساس نکند. در واقع این بیماری یک قدرت ابرقهرمانی نیست و اسم این بیماری Congenital Analgesia که به بی حسی مادرزادی هم معروف است و باعث میشود هر ضربه ای که به شما بخورد، هیچ دردی را احساس نکنید و از بدو تولد همراه نوزاد است.

شاید این به نظر خوب بیاید؛ اما بدی های خیلی زیادی نیز دارد. این افراد میتوانند تفاوت تیز و کند را بفهمند و یا میفهمند که سردی و گرمی چیه. اما وقتی یک نوشیدنی خیلی داغ را میخورند، اصلا متوجه نمیشوند که اون نوشیدنی داغ در حال سوزاندن زبانشان است. و اگر یک میخ بزرگ در پای آنها فرو برود، اصلا روح آنها هم خبردار نمیشود و این به این معنی است که آنها متوجه نمیشوند که بدنشان در حال آسیب دیدن است و ممکن است وقتی متوجه شوند که خیلی دیر شده است.

همچنین بخوانید: 10 بیماری که درحال نابودی بشر بود + عکس 

 

8. نترس بودن

نترس بودن

اگر شما هم مثل من با دیدن فیلم های ترسناک میترسید، شاید بعضی وقتها به این موضوع فکر کرده باشید که چی میشد اگر از هیچ چیزی نمیترسیدم؟!

اما خب یک سری آدمها هستند که ترس برای آنها هیچ معنایی ندارد. این افراد دارای بیماری Urbach-Wiethe هستند. کسانی که این بیماری را دارند از هیچ چیزی نمیترسند و ممکن است حتی از روی یک طناب نازک میان دو ساختمان به راحتی راه بروند و یا با مارهای سمی و کشنده بازی کنند.

شاید به نظر خیلی قدرت جالبی بیاد، اما خب باید بدانید که این قدرت به دلیل یک بیماری است و اکثر بیماریها هم ضررهای خودشان را دارند.

بیماری amygdala

این شرایط برای این به وجود میاید که یک بخش مغز به نام Amygdala یا کار نمیکند یا از بین میرود و یا اصلا وجود ندارد و باعث میشود که فرد هیچ سیگنال ترسی را از مغز خودش دریافت نکند.

افرادی که این بیماری را دارند، تغییر غیرعادی در صدای خودشان احساس میکنند. سرخی و یا دانه هایی روی پوست صورت و یا دستهایشان پدیدار میشود و حتی حمله قلبی به آنها دست میدهد.

شاید کسی که این بیماری را دارد ترسی را تجربه نکند، اما قطعا با مشکلات دیگری دست و پنجه نرم میکند.

 

7. توانایی یادگیری فوق العاده

توانایی یادگیری فوق العاده

بعضی از افراد در یادگیری بسیار عالی هستند و از بقیه انسان ها یک سر و گردن بالاتر هستند. اکثر این افراد دچار بیماری به نام Savant Syndrome هستند. این بیماری افرادی است که از لحاظ ذهنی در یک سری چیزها بسیار ضعیف هستند اما در یک سری چیزها چندین برابر قویتر هستند.

کیم پیکس

یک مثال برای این قضیه آقای کیم پیکس میباشد که حافظه بسیار قدرتمندی داشت و میتوانس محتویات دقیق 12000 کتاب را با جزئیات به یاد بیاورد و واقعا هم محشر بود. اما خب این فرد با هوش زیاد، رفتاد غیرعادی مغز را نیز همراه خودش داشت.

افرادی دیگری هم در جهان هستند. بعضیها میتوانند مسئله های ریاضی فوق پیچیده را حل کنند و بعضی از آنها هم هنرمندهای فوق العاده ای هستند. اما متاسفانه در کنار قدرتی که دارند، مشکل مغزی دیگری را نیز دارند. اما خب از اینگونه افراد فقط چند صد تا در جهان وجود دارد و جهان باید قدر آنها را بداند.

 

6. خون آشام ها

خون آشام ها

افرادی واقعی در این جهان هستند که از نور خورشید میترسند، دندان های تیزی دارند و همچنین قیافه های خطرناکی هم دارند. شاید فکر کنید که اینها خون آشام هستند، اما نه! این افراد دارای بیماری Hypohidrotic Ectodermal Dysplasia هستند. این بیماری باعث میشود که اعضای بدن این افراد به صورت غیر طبیعی رشد کند. مانند پوست، موها، ناخن ها، دندان ها و….

بیماری hypohidrotic ectodermal dysplasia

دندان های آنها معمولا کامل شکل نمیگیرد و آنها به شدت به آفتاب حساس هستند و آن به هم به این دلیل که غده های عرقی آنها مشکل دارد و این بیماری کلا زندگی را برای این افراد، بسیار سخت میکند و این شرایط مانند قدرت ماورالطبیعی در فیلمهاست که هیچکسی دلش نمیخواهد داشته باشد.

 

5. سندروم مرد سنگی

سندروم مرد سنگی

عکس بالا رو میشناسید؟ یکی از کاراکترهای فیلم چهار شگفت انگیز بود و قدرت بسیار زیادی داشت و به نظر خوب میامد. اما خب در اصل اصلا هم خوب نبود. اسم این بیماری Fibrodysplasia Ossiflcans Progressiva که یک بیماری ژنتیکی بسیار نادر است

بیماری Fibrodysplasia Ossiflcans Progressiva

این بیماری باعث میشود در قسمت های نرم ماهیچه ای بدن هم استخوان رشد کند و با زیاد شدن این استخوانها، حرکت کردن ساده هم برای این افراد بسیار دردناک خواهد بود.

در حال حاضر هیچ درمانی برای این بیماری نیست و از هر 2 میلیون نفر، یک نفر این بیماری را دارد.

همچنین بخوانید: 10 تا از خطرناک ترین بیماری ها 

 

4. اندام های بیشتر

بیماری hydra syndrome

آیا دوست داشتید که چهارتا دست داشته باشید و صد البته به درد هم میخورد اگر به صورت کاملا سالم و طبیعی برای ما کار میکردند. جالب است بدانید که بعضی از افراد واقعا اینگونه بودند. این اتفاق به دلیل بیماری Hydra Syndrome اتفاق میفتد و باعث میشود که افراد چندتا انگشت بیشتر داشته باشند و یا دو تا پای بیشتر.

اما این اندام ها بیشتر به صورت غیر طبیعی رشد میکنند و یا شاید بعضی وقتها بر روی بعضی از آدمها به صورت طبیعی کار کنند، اما بیشتر باری بر روی دوش هستند.

 

3. حافظه فوق العاده

حافظه فوق العاده

تصور کنید که چقدر فوق العاده میشد که اگر تمام چیزها به یادتان میماند و میتوانستید تمام اطلاعات را روی مغزتان ذخیره کنید. تعداد اندکی از افراد جهان که بیماری Hyperthymesia را دارند میتوانند این کار را انجام دهند. این افراد میتوانند تقریبا تمام روزها و لحظه های زندگیشان را به یاد بیاورند. فقط کم و بیش حدود 60 نفر از این افراد وجود دارند و این افراد میگویند که میتوانند خاطرات واضحی را از کودکی را هم به یاد بیاورند.

اما خب این حافظه قوی، بدی هایی را هم دارد. آنها خاطرات بدشان هم همیشه یادشان است و سردرد دائم، با این افراد همراه است.

 

2. قدرت ماورالطبیعی برای خواب

قدرت ماورالطبیعی برای خواب

انسان های معمولی،معمولا 7 تا 8 ساعت خواب نیاز داریم تا کاملا سرحال شویم. اما خب انسان هایی هستند که فقط به چهار ساعت خواب نیاز دارند تا به صورت کامل سرحال شوند. این افراد به نام HDEC2 شناخته میشوند و بعد از چهار تا شش ساعت خواب، کاملا پر انرژی میشوند.

 

1. افرادی که HIV نمیگیرند

افرادی که HIV نمیگیرند

بله این واقعی است و تعداد زیادی علم و دانش نیز پشت آن وجود دارد. HIV برای اینکه وارد سلول بدن فرد شود، احتیاج به پروتئین CCR5 دارد که این پروتئین به عنوان یک درب در داخل سلول عمل میکند. اما همین افرادی که HIV نمیگیرند، طبق شرایط خاص ژنتیکی که دارند، این پروتئین CCR5 را ندارند و ویروس HIV هر کاری بکند نمیتواند وارد بدن این افراد شود.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. سادات گفت:

    منم میخوام 🙁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.