جان هایرو برترین آدمکش اسکوبار با بیش از 3000 قتل

سلام خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. بسیاری از ما با نام پابلو اسکوبار، یکی از بزرگترین قاچاقچی کوکائین جهان آشنا هستیم. کسی که القابی همچون سلطان کوکائین را یدک میکشد و تجارت کوکائین برای او سالانه بیش از میلیاردها دلار سود در پیش داشته. اما جنگی که پابلو اسکوبار درگیر آن بود به آدمکش هایی حرفه ای و البته وفادار نیاز داشت تا موانع موجود را از سر راه بردارند. از رقیبان در تجارت کوکائین گرفته تا قاضی و پلیس ها. در این پست با ما همراه باشید تا با جان هایرو، برترین ادمکش اسکوبار آشنا شوید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

کریستوفر بوکتین و جان هایرو

کریستوفر بوکتین خبرنگار روزنامه میرر انگلیسی، چندی پیش با سر تیم آدمکشان تیم اسکوبار، یعنی جان هایرو ولاسکوئس ملاقات کرد. ولاسکوئس ملقب به پوپ آی را بسیاری خطرناک ترین قاتل حرفه ای دنیا میدانند که بر اساس شواهی در طراحی اجرای قتل بیش از 3000 نفر نقش محوری داشته است.

کریستوفر بوکتین که در مکانی مخفی با ولاسکوئس ملاقات کرد، پرسش هایی را مطرح میکند که پاسخ های بادیگارد سابق پابلو اسکوبار به آنها واقعا شنیدنی است.

این قاتل حرفه ای که بسیاری او را وفادارترین فرد به اسکوبار میدانستند، ضمن مشارکت در طراحی و اجرای قتل 3000 نفر، شخصا 300 نفر را کشته که برای هر مورد از آنها 75 هزار دلار دریافت کرده.

قتل های جان هایرو

پوپ آی تنها در جریان جنگ مخفی کارتل اسکوبار با شبکه های رقیب و نیروهای حکومتی موسوم به جنگ مدئین، مسئولین مستقیم و یا غیرمستقیم مسئولیت انفجار 200 خودرو بمب گذاری شده را پذیرفته.

پوپ آی همچنین مسئول تعداد زیادی آدم ربایی در آن دوران بود. یکی از معروف ترین آن موارد، گروگانگیری کارلوس مائورو هویوس دادستان ارشد ایالت مدئین بود.

همچنین بخوانید: بزرگترین مافیاهای جهان

کارلوس مائورو هویوس

جان هایرو بعدا اعتراف کرد که شخصا او را به قتل رسانده است.

برای خواندن ضربه بزنید
آناتولی انوپرینکو معروف به جانواری از اوکراین با 52 قتل!

تنها چند روز بعد، وی مجددا عملیات دیگری را طرح ریزی و اجرایی کرد. ربودن آندرس پاسترانا نامزد انتخاباتی شهرداری باگوتا که البته وی با خوش شانسی از ان جان سالم به در برد و بعدها به پست ریاست جمهوری کلمبیا رسید.

خبرنگار میرر با تاکید بر اینکه ولاسکوئس هر کسی را که می بایست کشته شود را به قتل میرساند خاطر نشان کرد که برای پوپ آی فرقی نداشت هدف کیست. از نامزد سابقش گرفته تا بمب گذاری در یک هواپیمای تجاری که به کشته شدن 107 تن انجامید. استثنایی وجود نداشت. او به گفته ی خودش تنها دستورات را اجرا میکرد.

پابلو اسکوبار و جان هایرو

البته این مرد آرام با موهای جو گندمی به هیچ وجه به ظاهر شباهتی به ان قاتل مخوف نداشت. اما پشت آن چهره خندان و آرام، مردی از جنس خشونت و قتل مخفی شده بود.

این قاتل حرفه ای در ادامه با بیان اینکه اگر از زاویه کار من به ماجرا نگاه کنید درک اعمالم چندان دشوار نیز نخواهذ بود افزود:

” من در وسط یک جنگ بی رحمانه قرار داشتم. طرف مقابل اعضای خانواده، دوستان و همکارانم را به فجیع ترین شکل ممکن میکشت. هر روز با افرادی مواجه میشدیم که یا سرشان را بریده بودند و یا دست و پاهایشان را.

من از دستورات اسکوبار پیروی میکردم. بنابراین نه از انجام کاری که انجام میدادم خجالت میکشیدم و نه عذاب وجدان داشتم. در واقع هیچ حسی وجود نداشت. نه خوشحالی و نه ناراحتی. تنها کاری بود که باید انجام میشد.

زمانی که گروه ضربت موسوم به سرچ بلاک همان نیروی ویژه پلیس برای شکار اسکوبار، کنترل امور در مدئین را در دست گرفت، تعدادی از دوستانم را زنده زنده به داخل کوره انداختند. آنها را زنده از ارتفاع هزار پایی به پایین مینداختند. تعدادی از دوستانمان را در حالی پیدا میکردیم که زانو، دندان و جمجمه سرشان را با دریل سوراخ کرده بودند. چه باید میکردم؟ باید بکشی تا زنده بمانی!”

برای خواندن ضربه بزنید
چارلز سوبراج قاتل سریالی یا جاسوس فرانسوی؟

همچنین بخوانید: 10 تا از پولدارترین کارتل های قاچاق مواد مخدر 

اسکوبار در حال سخنرانی

در ادامه گزارش این روزنامه انگلیسی درباره نخستین ملاقات ولاسکوئس با اسکوبار مینویسد:

” هنگامی که برای اولین بار با دون پابلو رو به رو شدم، گویی با خدا ملاقات کردم. اسکوبار جذبه و کاریزمای غیرقابل انکار داشت. در همان ملاقات اول مطمئن بودم که او فردی که میتوانم جانم را برایش فدا کنم.

اگر چه اسکوبار تحصیلات چندانی نداشت اما توانایی عجیبی در پیش بینی امور و خواندن ذهن اطرافیان خود داشت. او هیچگاه فریاد نمیزد. هرگز از کلمات زشت استفاده نمیکرد و حتی یکبار هم من را تهدید نکرد. او یک رهبر واقعی بود.”

 

ولاسکوئس با معرفی نام افرادی که در این بین جان خود را از دست داده اند با عنوان قربانیان جنگ گفت:

” هیچکس بی دلیل کشته نمیشد. تمامی قتل ها به دستور رئیس صورت میگرفت و حتما دلیلی وجود داشت.”

 

پس از توافق اسکوبار با دولت کلمبیا در سال 1991 سلطان کوکائین در زندانی خودخواسته و خود ساخته موسوم به کاتدرال زندانی شد. ولاسکوئس نیز به فاصله کمی به وی ملحق گشت.

زندان کاتدرال

اگر چه بر اساس توافقات صورت گرفته، اسکوبار از فعالیت های خود منع شده بود، اما تجارت بی حد و مرز او در این دوران هم ادامه داشت و قتل ها نیز در صورت نیاز انجام میشد.

جان هایرو با دست بند

در سال 1992 میلادی ولاسکوئس خود را تحویل پلیس داد. یک سال بعد اسکوبار به دلیل نقش مکرر توافق، پس از درگیری مسلحانه با پلیس، به ضرب گلوله کشته شد. ولاسکوئس هم به دلیل شراکت در اقدامات مجرمانه و همکاری با اسکوبار در دهه هشتاد میلادی، به زندان محکوم شد. اما در سال 2014 پس از تحمل 22 سال حبس، به دلیل آنچه ادامه تحصیل و اصلاح بنیادی در رفتارش عنوان شد، از زندان آزاد و در محلی مخفی به ادامه زندگی اش پرداخت.

برای خواندن ضربه بزنید
زندگی وحشتناک مادر شیطانی به نام مری بث! قاتل 9 فرزند خودش

وی در پایان تاکید کرد:

” من نیز به نوعی قربانی هستم. قربانی آن جنگ خونین و البته دستورات اسکوبار. امروز اصلاح شدم و برای بازگشت به جامعه و از سرگیری زندگی بی تاب هستم.”

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. امین خان گفت:

    یه ادمکش حرفه ای مثل جان هایرو که با خونسردی ادم میکشته، هیچ وقت نمیتونه تبدیل به یه ادم عادی بشه.

  2. ثمین گیلان گفت:

    مردک 300 نفر رو به صورت مستقیم کشته و 3000 نفر رو غیر مستقیم
    بعدش میگن اصلاح شده؟
    واقعا که خاک بر سر پلیس آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.