10 اختراع تصادفی که دنیا را تغییر داد

سلام خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. همیشه میخواهیم که بهترین باشیم و از اشتباه کردن میترسید. به خودتان سخت نگیرید. معمولا هوشمندانه ترین ایده ها حاصل بزرگترین اشتباهات هستند.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

 

10. اسلینکی

اسلینکی

در سال 1943 یک مهندس دریایی با فنرهای کشسان کار میکرد که یکی از آنها به روی زمین افتاد و شروع به جهیدن نمود.

 

9. کوکا کولا

کوکا کولا

جان پمبرتون یک داروساز برای سردردها و اختلالات عصبی، شربت ش*ر*ا*ب کولا میفروخت. در سال 1885 ش*ر*ا*ب در آتلانتا ممنوع شد و جان این شربت را به آب کربن دار درست کرد. بدین صورت بود که کوکا کولا این اختراع بزرگ پا به جهان گذاشت.

 

8. بیسکویت های چیپس شکلات

بیسکویت چیپس شکلاتی

مدیر مسافرخانه تاون هاوس، برای پخت بیسکویت پودر کاکائو نداشت. او شکلات شیرین را قطعه قطعه کرد و به امید اینکه شکلاتها آب شوند آنها را به جای پودر کاکائو استفاده نمود. اما تکه های شکلات در داخل این بیسکویت ماندند. این داستان اختراع این بیسکویت های خوشمزه است.

همچنین بخوانید: 7 تا از اختراعات دوران جنگ + عکس 

 

7. چیپس سیب زمینی

چیپس سیب زمینی

هنگامیکه یک مشتری رستوران درخواست سیب زمینی های ترد و باریک را میکرد، آشپز رستوران مون لینگهاوس یعنی آقای جرج کرام عصبی شد. او از لج سیب زمینی ها را خیلی باریک برید و آنها را تا جایی که مانند سنگ شود سرخ کرد. اما مشتری عاشق این سیب زمینی های جدید شد.

 

6. باتری قلب

باتری قلب

یک مهندس برق ” جان هابز ” تلاش کرد تا هنگام سرمازدگی، با فرکانس های رادیویی دمای بدن را به حالت عادی برگرداند. در این آزمایشات متوجه شد که میتوان از شبیه ساز مصنوعی برای بازگردانی ضربان قلب استفاده نمود. این موضوع به اختراع باتری قلب در سال 1951 انجامید.

 

5. فر مایکروویو

فر مایکروویو

مهندس پرسی لی بارون اسپنسر که صاحب 120 اختراع است، این وسیله را برای آشپزهای تنبل ساخت. او برای یک پروژه مربوط به رادار، انتظار یک لوله خلع را داشت. اما در عوض متوجه ذوب شدن شکلات درون جیبش شد. او در مقابل وسیله تعدادی دانه ذرت قرار داد و دانه های ذرت به پفیلا تبدیل شدند.

 

4. شیرین کننده مصنوعی

شیرین کننده مصنوعی

در سال 1879 کنستانتین فالبرگ میخواست برای قطران ذغال سنگ کاربردی جدیدی پیدا کند. او این کاربرد را با خوردن بیسکویت هایی که خانمش برایش پخته بود کشف کرد. چرا که از همیشه شیرین ترن بودند. دلیل این امر هم ساخارونی بود که به دلیل کار در آزمایشگاه روی دستش بود. او به سرعت برای ثبت اختراع اقدام نمود و شیرین کننده را تولید انبوده کرد.

 

3. کاغذهای یادداشت چسبان

کاغذهای یادداشت چسبان

در سال 1968 اسپنسر سیلور یک ماده چسبنده ساخت که میتوانست به هر چیزی بچسبد و بدون تخریب جدا شود. اما نتوانست برای این اختراع کاربرد خاصی پیدا کند. سالها بعد همکارش، هنگامی که نمیتوانست به کتابش برگه یادداشت بچسباند، عصبی شد. این امر سبب ساختن کاغذهای یادداشت چسب دار در آمریکا است.

 

2. کورن فلکس

کورن فلکس

در سال 1898 هنگامی که جان هاروی کلوگ و کارآفرینان صبحانه در تلاش برای جوشاندن دانه برای درست کردن گرانولا بودند، تصادفا قارچ را برای چندین روز روز گاز رها نمودند و نتیجه اش یک ترکیب خشک و ضخیم بود. آنها قارچ را جدا نمودند و کورن فلکس را درست کردند.

 

1. پنی سیلین

پنی سیلین

الکساندر فلمینگ در سال 1928 هنگامی که تمام امیدش را برای کشف دوای تمام بیماری ها از دست داد، این معجزه پزشکی را کشف کرد. او که از شکست دلسرد شده بود، تمام آزمایشاتش را دور ریخت. همان موقع بود که روی یک بطری آلوده متوجه قارچ هایی شد که باکتری ها را حل میکردند. این واقعه منجر به کشف این آنتی بیوتیک قدرمت شد که مرگ و میر ناشی از بیماریهای عفونی را به شدت کاهش داد.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. JavadEmpire CR7 گفت:

    چقدر جالب…

    اگ ایرانیا یکم همت کنن میتونن بهترین اختراع هارو ب دنیا بیارن???

    ممنون از سایت همیشگیتون ??

  2. Taraneh گفت:

    مثل همیشه عالی بودی. پرقدرت ادامه بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.