افسانه لوگوی فراری سرکش ترین اسب جهان

افسانه لوگوی فراری سرکش ترین اسب جهان :

با سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. در این پست قصد داریم تا درباره لوگوی شرکت فراری گفت و گو کنیم. با ما همراه باشید.

 

بی شک نشان اسب سرکش یکی از شاخص ترین و مشهورترین لوگوها در بین شرکتهای جهان بوده و از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. هر گاه این نشان بر روی اتومبیلی نصب شود به این معناست که باید انتظار یک عمل خیره کننده را از آن ماشین داشته باشیم.

صحبت از لوگوی یکی از مطرح ترین و محبوب ترین خودروسازان این کره خاکی است. یعنی “فراری”. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که لوگوی فراری چگونه شکل گرفته است؟

انزو فراری

افسانه لوگوی فراری سرکش ترین اسب جهان

به گفته ی مقامات این کمپانی “اِنزو فراری” تنها یکبار درباره اسب سرکش و ریشه آن صحبت کرد. قبل از آنکه انزو فراری به تولید ماشین های مسابقه ای کم نظیر روی بیاورد، به عنوان راننده در مسابقات اتومبیلرانی شرکت میکرد. در سال 1924   او با آلفا رومئو به مقام قهرمانی مسابقات دست پیدا کرد. 5 سال بعد به لطف علاقه زیاد انزو، تیم اسکودریا فراری پایه گذاری شد. عمده خودروهای این تیم که در مسابقات گوناگون شرکت میکرد، محصولاتی از شرکت آلفا رومئو بود.

آلفا رومئو

افسانه لوگوی فراری سرکش ترین اسب جهان

سالیان بعد فراری با والدین یکی از خلبانان جنگ جهانی به نام فرانچسکو باراکا دیدار کرد و بر روی بدنه هواپیمای این خلبان، نشان یک اسب رقصان نصب شده بود. در آن دیدار والدین باراکا از آقای فراری تقاضا کردند که این نشان را با هدف داشتن شانس بهتر در مسابقات، بر روی خودروهای خود نصب کند. فراری نیز این مسئله را پذیرفت و نشان اسب را بر روی پس زمینه زرد رنگ، بر روی اتومبیل های خود نصب کرد.

فرانچسکو باراکا

افسانه لوگوی فراری سرکش ترین اسب جهان

در سال 1932 یک سپر زرد با اسبی مشکی رنگ بر روی خودروهای تیم فراری در مسابقات نقش بست. این لوگو برای آنها بسیار خوش یمن بود. چرا که این تیم توانست مقام های اول و دوم را از آن خود کند.

در سال 1933 وضع مالی شرکت آلفا رومئو خراب شد و آنها از مسابقات اتومبیلرانی کنار کشیدند و قرارداد خود را با تیم اسکودریا که فراری آن را مدیریت میکرد، لغو کردند. بعد از آن فراری به صورت مستقل در مسابقات مختلف حاضر میشد و با آزادی عمل بیشتری از لوگوی خود استفاده میکرد. پس از چند سال و با بهبود وضع مالی آلفا رومئو، آنها دوباره به سراغ تیم فراری بازگشته و با خرید بخشی از سهام آن، شروع به توسعه تیم مسابقه ای خود کردند.

با آغاز جنگ جهانی دوم مسابقات اتومبیلرانی لغو شد. در این دوران بود که انزو با ترک آلفا رومئو تصمیم گرفت تا ماشین های کاملا اختصاصی طراحی و تولید کند. اما طبق توافقات انجام شده، وی نمیتوانست به مدت چهار سال از لوگو و نام فراری بر روی تولیدات خود استفاده کند.

اگرچه کسب و کار فراری رونق خوبی داشت، اما علاقه او به مسابقات اتومبیلرانی حتی با وجود با بمباران مقر کارخانه اصلی، هرگز فروکش نکرد. سرانجام در سال 1947 نخستین خودروی ساخت فراری با نشان اسب سرکش متولد شد.

اولین ماشین فراری

افسانه لوگوی فراری سرکش ترین اسب جهان

این خود S125 نام داشت و از یک موتور یک و نیم لیتری 12 سیلندری بهره میبرد. از آن تاریخ تاکنون، این کمپانی با لوگوی اسب سرکش، همواره در مسابقات اتومبیلرانی شرکت کرده و طرفداران خود را مجذوب و مجذوب تر کرد.

 

ابوالفضل قلی نژاد

ابوالفضل قلی نژاد

تخصص در زمینه ارز های مجازی ، ادیتور و متخصص تولید محتوی ساکن شمال کشور با 5 سال سابقه

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *