خانه تسخیر شده خانواده پرون – قسمت دوم

در ابتدا روح از فشارهای فیزیکی برای مجبور کردن کارولین به ترک خانه استفاده کرد. او را نیشگون گرفته و یا به صورتش سیلی میزد. اما رفته رفته این شکنجه ابعاد بدتری به خود گرفت. روح بعدا کارولین را با آتش مورد حمله قرار داد و حتی آنگونه که کارولین توصیف میکند، او را با چیزی شبیه به سوزن زخمی میکرد.

 

او میگوید یکبار که بر روی کاناپه دراز کشیده بود، حس کرده که چیزی سوزن مانند به پایش فرو رفته است. وقتی به پایش نگاه کرده متوجه یک حفره خون آلود در پایش شده که گویی با سوزن خیاطی سوراخ شده است. اما ظاهرا کارولین و خانواده اش قصد ترک خانواده را نداشتند. اینجا بود که روح ناراضی تصمیم گرفت تا اینبار کارولین را از درون مورد هجوم قرار دهد. این حمله ها دیگر بیش از تاب و توان کارولین بود. به طوریکه خانواده حس کردند که کارولین تسخیر شده است. برای همین دست کمک به سوی دو محقق عالم ارواح دراز کردند و اینجا بود که زوج معروف وارن وارد ماجرا شدند.

اد و لورن وارن

لورن و اد وارن، محققان دنیای ماورا بودند که به دلیل تحقیقات در مورد عروسک تسخیر شده آنابل، شهرت زیادی داشتند. به محض ورود به داخل خانه، لورن نیروی تاریکی را از درون کارولین حس کرد. به نظر میرسید که روح بتشیبا عصبانی، این خانه و به خصوص یکی از ساکنانش را تسخیر کرده است. اما پیش از خانواده پرون، دیگرانی هم در این خانه سکونت داشتند. پس چرا بتشیبا این رفتار را با این خانواده در پیش گرفته بود؟

یکی از این فرضیات به بومی نبودن این خانواده مربوط بود. آنها در اینجا غریبه بودند و همچنین باورهای مذهبی دیگر مسئله مورد اشاره بود. در آن زمان به نظر میرسید که ایمان خانواده پرون چندان مستحکم هم نیست.

لورن وارن میگوید:

“ایمان حافظ شماست. من به خدا باور دارم و همین ایمان به من کمک میکند. خدا از من حمایت کرده و مرا در انجام مسئولیت هایم یاری میکند.”

برای خواندن ضربه بزنید
چگونه جن ما را تسخیر می کند؟

در آن زمان خانواده پرون فاقد چنین باوری بود و این چیز خطرناکی است.

زوج وارن

در تلاش برای رهایی خانواده از این طلسم و تسخیر، وارن ها سعی کردند با روش های مخصوص خانه را از ارواح پاکسازی کنند. البته در جریان این کار آنها متوجه حقایق جالب دیگری نیز شدند. آنهم اینکه بتشیبا تنها روح ساکن این عمارت نیست. ارواح درگذشتگان مدام در این خانه در حال جنب و جوش بوده و بعضی از آنها هم ظاهرا بی آزار و مهربان بودند.

به عنوان مثال روحی بود که بوی رایحه گل میداد. روح دیگری هر شب دخترها را برای شب بخیر میبوسید. مرد ریزه میزه و بامزه ای هم بود که دوست داشت یکجا نشسته و بازی بچه ها را تماشا کند و گاهی دستی نامرئی، ماشین های اسباب بازی را هل میداد. حتی یک روح عاشق نظافت و تمیزی نیز در منزل زندگی میکرد. پرون ها اشاره میکردند که گاهی با شنیدن سروصدا به آشپزخانه رفته و میدیدند که جارو به گوشه و کنار آشپزخانه حرکت کرده و حتی یک کوپه آشغال در وسط آشپزخانه به روی هم انباشته و در انتظار دور ریخته شدن است.

خانواده پرون

اما این ارواح آن چیزی نبودند که کارولین را از درون و بیرون مورد شکنجه قرار میدادند. تحمل این شکنجه دیگر خارج از تحمل کارولین بود. وارن ها به این نتیجه رسیدند که شاید جن گیری تنها راه نجات کارولین باشد. آنها برای انجام چنین کاری نیازمند اجازه مخصوص از واتیکان بودند. اما کارولین فرصت چندانی نداشت.

آندرا دختر بزرگ پرون ها در مورد شب جن گیری مادرش چنین میگوید:

“آن شب یکی از بدترین شبهای زندگی ام بود. تصور میکردم که مادرم زیر این فشار و ترس شدید میمیرد. او با صدایی عجیب که پیش از این هرگز نشنیده بودیم صحبت میکرد. نیرویی شدید که از نظر من متعلق به این جهان نبود او را با فاصله 20 فوت به یک اتاق دیگر پرتاب کرد.”

برای خواندن ضربه بزنید
رازهای شیطانی معمای واتسکا! پرنده حل نشده 1877

فیلم کانجورینگ

ماجرای ترس و وحشت حاکم بر این خانه در سال 2013 و در قالب فیلم ترسناک The Conjuring روانه پرده نقره ای سینما شد. لورن وارن خود در مقام مشاور به کارگردان جیمز وان، کمک کرد. این فیلم به گوشه ای از آن چیزی میپردازد که کارولین پرون در آن دوران آن را متحمل شد. اما پایان واقعی ماجرای خانواده پرون چیز دیگری است. بر خلاف آن چیزی که در فیلم شاهد آن بودیم، زوج وارن موفق به حل کامل مشکل خانواده پرون نشد. در ابتدا به نظر میرسید که همه چیز رو به بهبود است. اما خیلی زود اوضاع حتی از قبل هم بدتر شد. در حقیقت اینگونه که به نظر میرسد محققان مسائل فراواقعی، به جای حل مشکل، ظاهرا بر خشم نیروهای تاریکی افزوده بودند.

پرون ها به دلیل وضعیت وخیم اقتصادی آن زمان، ناچار همچنان در این خانه زندگی کردند و سالهای ترسناکی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشتند. سرانجام در سال 1980  خانواده موفق به فروش املاک شد و از بند این هراس هر روزه رهایی یافت.

پرون ها به جورجیا نقل مکان کردند. به جایی که به اندازه ی لازم از عمارت آرنولد پیر فاصله داشت. هر چند بر اساس گزارش های موجود، نیروهای ماورایی آن ها را تا جنوب نیز تعقیب کردند ولی از قدرت آنها به حد قابل توجهی کاسته شده بود.

آندرا تجربیات خود در قالب یک مجموعه کتاب سه جلدی به نام خانه تاریکی ها خانه نور، منتشر کرد که به نوعی روزشمار خانواده پرون در این خانه و شرح داستان هایی است که در آن سالها بر آنها رفته.

خانواده پرون

به گفته او ساکنان بعدی خانه نیز از این وضعیت در عذاب بودند. مردی که خانه را خریداری کرد یک روز بدون هیچ دلیلی و بدون برداشتن هیچکدام از اسباب و لوازمش، فریاد زنان منزل را ترک کرده بود

برای خواندن ضربه بزنید
فرمانروای جهنم کیست؟ همه چیز درباره شیطان!

مالک فعلی این خانه نورما ساتکلیف است که در سال 1983 این خانه را خریداری کرد و به همراه همسرش گری در آن سکونت دارد. این خانواده و بازدیدکنندگان این عمارت عجیب، هنوز هم از فعالیت های ماورایی آن خبر میدهند. از درهایی که باز و بسته میشوند؛ دودی که خانه را فرا میگیرد؛ صدای قدم زدن افراد ناپیدا؛ لرزش اسباب و اثاثیه و البته روح زنی پیر و ساکت و آرام و شناور در هوا، این سو و آن سو میرود. اما به هر حال اوضاع به اندازه سکونت خانواده پرون وخیم نیست.

 

 

قسمت های قبلی:

خانه تسخیر شده خانواده پرون – قسمت اول

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.