افراد خوش شانسی که از مرگ فرار کردند

شنیدید که میگویند تا عمرتان به این دنیا باشد، هر چی هم باشد باز هم زنده میمانید و افرادی در این دنیا هستند که با شانس یک در میلیونی خودشان، این حرف را ثابت کردند. افرادی که قرار است در ادامه به آن بپردازیم، از موقعیت هایی جان سالم به در بردند که کسی فکر آن را هم نمیتواند بکند.

آیا قصه فردی را شنیدید که از یک تصادف قطار یا پنج تصادف مرگبار ماشین و سقوط هواپیما جان سالم به در برده؟ اگر نشنیدید با ما همراه باشید تا به این داستان ها بپردازیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

9. سوتومو یاماگوچی

سوتومو یاماگوچی

همه ی ما از جنگ جهانی دوم و فاجعه هیروشیما و ناکازوکی باخبر هستیم. اما خب آقای سوتومو یاماگوچی بیشتر از همه از این داستان باخبر بوده و در واقع در دل این قضیه بوده و از دو انفجار اتمی جان سالم ب در برده است. شاید به خودتان بگویید که امکان ندارد و چطور کسی از دوتا حمله ی اتمی جان سالم به در برده و اگر هم به در برده، چطور در هر دوتا حمله حضور داشته؟

سوتومو یاماگوچی

خب قضیه از این قرار است که آقای سوتومو یاماگوچی در 6 آگوست سال 1945 برای یک سفر کاری به هیروشیما رفته بود که یک هواپیمای آمریکایی، بمب اتمی را در آنجا میندازد. او گفت که یک نور کور کننده را دیده و بعد بر اثر موج انفجار پرتاب شد و بعد هم سوختگی های شدیدی بر روی بدنش به وجود آمد، پرده یکی از گوش هایش پاره شد و به صورت موقت کور شد. اما خب با همه ی این شرایط خودش را به خانه و شهر خودش رساند و آنجا تحت درمان قرار گرفت.

ناکازاکی بر روی نقشه

اما خب خانه ی او در ناکازاکی بود که دومین بمب اتمی آمریکا در آنجا مورد استفاده قرار گرفت و در این دو بمباران 200 هزار نفر جان خود را از دست دادند. اما خب او به طرز معجزه آسایی از بمباران ناکازاکی هم جان سالم به در برد و دولت ژاپن او را تنها کسی معرفی کرد که از هر دو بمباران اتمی جان سالم به در برده.

او تا سن 93 سالگی زندگی کرد و در نهایت در سال 2010 بر اثر سرطان روده درگذشت که بر اساس اطلاعات ویکی پدیا، ربطی به بمباران ها نداشت.

 

8. پائول تمپلر

پائول تمپلر

آقای پائول تمپلر در سنین جوانی به عنوان یک راهنمای تور حیات وحش فعالیت میکرد. یک روز وقتی که او با قایقش در حال رفتن از رودخانه زامبزی در زیمباوه بود، یک اسب آبی بسیار بزرگ که 4.5 متر طول و 1.5 متر عرض داشت با ضربه ای او را از قایقش بیرون میندازد. او به سرعت و سراسیمه به سمت قایقش شنا میکند و همزمان اسب آبی، آب را مانند جاروبرقی آب را به داخل دهانش میکشید و پائول تمپلر را با سر به داخل دهانش میبرد.

اسب آبی

او آنقدر خودش را تکان میدهد که اسب آبی دهانش را باز میکند و او فرار میکند. اما این موجود دوباره او را از پا به دهانش میکشد و تلاش میکرد تا او را بخورد. طبق گفته ی خود تمپلر، او با دستهایش دندانهای این موجود را نگه میدارد و بعد اسب را با مشت میزند تا دوباره او را رها میکند و او موفق به فرار میشود.

دوستان پائول او را بالا میکشند و آنها در وسط رودخانه بودند و هشت ساعت طول کشید تا او به بیمارستان برسد. پائول تمپلر در این هشت ساعت درد فراوانی را بدون هیچ مسکنی تجربه کرد و میگفت که از شدت درد به خودکشی فکر میکرده.

دست او کاملا خورد شده بود و زخمی بسیار عمیقی بر روی سینه او بود که از طریق آن میشد شُش های او را دید. به گفته ی دکترها او بیش از 40 تا سوراخ و زخم در بدنش داشت. اما خب با همه ی اینها، او به طرز معجزه آسایی زنده ماند و در مورد تجربه اش یک کتاب هم نوشت.

همچنین بخوانید: 5 تا از عجیب ترین مرگ های جهان 

 

7. مت سوتر

مت سوتر

آقای مت سوتر توی خانه ی خودش نشسته بود و در حال تماشای تلویزیون بود که یهو یک گردباد بزرگ با سرعت 240 کیلومتر بر ساعت به سراغش میاید و خانه ی او را نابود میکند و این فرد را با خودش میبرد. مت سوتر به فاصله 40 متر از سطح زمین توسط گردباد بالا برده میشود و بعد هم بیهوش میشود. وقتی که او به هوش میاید میبیند که گردباد او را 400 متر دورتر پایین انداخته و رکورد پرواز انسان بدون تجهیزات را که قبلا 300 متر بود را میشکند.

 

6. آناتولی پتروویچ بوگورسکی

آناتولی پتروویچ بوگورسکی

آقای آناتولی پتروویچ بوگورسکی یک دانشمند روسی بود که بر روی یک ماشین شتاب دهنده برخورد که در فیزیک برای تحقیقات از آن استفاده میشود، کار میکرد. در حالی که او در داخل دستگاه بود و در حال کار کردن بر روی آن بود دستگاه با بدشانسی تمام روشن میشود و اشعه ها کاملا به او برخورد میکند.

او گفت که هنگام روشن شدن دستگاه، نوری صدبرابر بیشتر از نور خورشید را دید اما هیچ دردی را احساس نکرد.

باد کردن صورت

اما خب بعد از چند روز که صورتش شروع به باد کردن میکند و پوستش شروع به ریختن، معلوم میشود که آن پرتوهای نوری، صورت او را سوزانده است. با وجود اینکه تشعشعات مرگباری به او برخورد کرده بود، اما او زنده ماند و حتی دکترای خودش را هم گرفت

اگر به تصویر امروزه ی او نگاه کنید متوجه میشوید که نصف صورت او جوان مانده و نصف دیگر صورت او پیر شده که ممکن است بر اثر همین تشعشعات باشد.

 

5. روی سالیوان

روی سالیوان

آیا میدانستید شانس اینکه در طول عمرتان رعد و برق به شما برخورد بکند، یک در ده هزار است؟ اما خب این آقای روی سالیوان که اهل ویرجینیا آمریکاست شانسش عجیب و غریب تر از همه بود و هفت بار توسط رعد و برق، مورد اصابت قرار گرفته. شانس اینکه کسی هفت بار مورد اصابت رعد و برق بگیرد 1/1,000,000,000,000,000,000,000,000 است!

اما او با کمال تعجب از این هفت مورد جان سالم به در برده و در نهایت به دلیل شکست عشقی خودکشی کرد و این نشان میدهد دنیا چقدر جای عجیب و غریبی است.

 

4. اریک نرهوس

اریک نرهوس

اریک نرهوس استرالیایی به همراه پسرش و دوستانش در دریا در حال غواصی بودند تا بتوانند صدف های دریایی جمع کنند. او در حال گشتن در آب های بسیار عمیق که تاریک و دید بسیار کمی داشت بود که یک غار بزرگ را دید.  او بعد از مدت کوتاهی متوجه شد که این غار، دهان یک کوسه ی سفید بزرگ است و سر و شانه اش در داخل دهان این کوسه است.

کوسه وقتی میفهد که شکار خودش به داخل دهان او آمده، با دندان هایش پای او را فشار میدهد و همزمان اریک با چاقو به سقف دهان کوسه میکوبیده و تا اینکه کوسه او را رها میکند و بعد هم پسرش او را نجات میدهد و او را با هلیکوپتر به بیمارستان میبرند و با وجود اینکه خون زیادی از دست داده بود، به طرز معجزه آسایی زنده میماند.

 

3. مارو پراسپری

مارو پراسپری

ماراتون دس سابلس بزرگترین ماراتن دنیاست که در آن افراد باید 251 کیلومتر مسیر را در 6 روز بدوند. این ماراتن هر ساله در صحرای شمال مراکش اتفاق میفتد و در سال 1994 مارو پراسپری یکی از شرکت کننده های این ماراتن بوده.

او مسابقه را شروع میکند و وقتی به وسط راه میرسد، طوفان شنی به راه میفتد و او را از مسیر خودش منحرف میکند. او راه خودش را گم میکند و چندین کیلومتر از مسیر مسابقه منحرف میشود و حتی وارد خاک الجزیره میشود. بعد از 36 ساعت آب و غذای او تمام میشود و شروع به خوردن هر چیزی که گیرش میاید میکند. او مارها و  حتی هر جانور دیگری را که پیدا میکرد را میخورد و حتی در یک نقطه دیگر در حال تسلیم شدن بود. او در این لحظه حتی مُچ خودش را هم زد اما به علت کم آبی خون آو آنقدر غلیظ شده بود که زخمش سریع بسته شد و زنده ماند.

او این قضیه را به نشانه ی اینکه نباید بیمرد در نظر گرفت و بعد روحیه گرفت و به راهش ادامه داد تا اینکه در روز هشتم چوپانی را دید و بعد آن چوپان امدادگرها را خبر کرد و در نهایت مارو پراسپری نجات پیدا کرد.

 

2. وینسسلو موگل

وینسسلو موگل

وینسسلو موگل یکی از طرفداران پانچو ویلا ژنرال انقلابی مکزیکی بود و وقتی که توسط مشروطه خواهان شکست میخورد، طرفدارانش با مجازات های بدی رو به رو میشوند. یکی از آن طرفداران وینسسلو موگل بود که در سال 1915 بدون هیچ دادگاهی توسط یک جوخه آتش به اعدام با گلوله محکوم شد.

اعدام با گلوله

حکم اعدام انجام میشود و یک جوخه کامل به سمت او شلیک میکنند و بیش از 10 گوله سه سمتش میاید و یکی هم به سر او میخورد. شاید باورتان نشود اما موگل به طرز معجزه آسایی زنده میماند اما خودش را به مردن میزند و وقتی که سربازها میروند از جایش بلند میشود و فرار میکند. او خودش را به دوستانش میرساند و تحت درمان قرار میگیرد و به طرز معجزه آسایی زنده میماند و تا سال 1975 زندگی میکند و در نهایت با مرگ طبیعی از دنیا میرود.

 

1. فرانک سلک

فرانک سلک

فرانک سلک یک معلم موسیقی اهل کرواسی است که با شانش زیادش تمام مردم جهان را متعجب کرده. شاید باورتان نشود؛ اما او از یک تصادف قطار، سقوط هواپیما، سه تصادف ماشین و دو تصادف اتوبوس جان سالم به در برده است که او را همزمان خوش شانس ترین و بدشانس ترین مرد روی کره زمین میکند.

شاید به خودتان بگویید که همچین چیزی امکان ندارد اما خب باید بدانید که داستان این شخص واقعی است و در تمام جهان پخش شده و تازه خوش شانسی او به همینجا خلاصه نمیشود.

بعد از اینکه او هفت بار سر مرگ را کلاه گذاشت یک بلیط بخت آزمایی خرید و به صورت باورنکردنی برنده شد و یک میلیون دلار را برد. جالب این است که او تمام این پولها را به دوستان و خانواده اش داد و گفت تنها چیزی که میخواهد این است که خودش و همسرش در کنار همدیگر خوشبخت شوند. اما خب در این مورد شانس نیاورد و 6 ازدواج ناموفق داشت.

(ما در مقاله ای با عنوان فرانک سلک کیست توضیحاتی بیشتری درباره آقای سلک ارائه کرده ایم.)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *