10 پیش بینی زندگی انسان در 100 سال آینده

آیا میتوانید آینده ای را تصور کنید که در آن قادر خواهید بود با انسان های دیگر از طریق فکر کردن ارتباط برقرار کنید. برخی از محققین حدس میزنند که انسان در اوایل قرن 22 به چه تکنولوژی هایی مجهز خواهد شد و از چه فناوری های جدیدی برای سهولت و بهبود زندگی خود استفاده خواهند کرد. با تن تاپ همراه باشید تا چند تا از این پیش بینی ها را هم مرور کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

10. صحرا ها تبدیل به جنگل های انبود خواهد شد

صحرا

دست اوردهای بسیاری در زمینه ی زمین شناسی و گیاه شناسی به دست آمده است و این تکنولوژی ها با سرعت در حال پیشرفت و تکامل هستند و به نظر میرسید که به احتمال صد در صد، تا یک قرن بعد، بشر خواهد توانست تا در بیابان های داغ و سوزان، جنگل های انبوهی را به وجود بیاورد.

همچنین بخوانید: جهان تا سال 4000 چگونه می شود؟ پیشرفت یا پسرفت؟

 

9. قابل سکونت شدن قطب جنوب

قطب جنوب

تا 100 سال آینده با رشد جمعیت انسان تا حدود 10 میلیارد نفر، قادر خواهیم بود تا با صنعت در حال پیشروی ساخت خانه های مستحکم و گرم، قطب جنوب را نیز قادر به سکونت کنیم و در آن صنعت و بازرگانی راه بیندازیم و بدون ضرر زدن به طبیعت، شهرهای کوچک بسازیم.

 

8. کنترل تغییرات آب و هوایی

 

هم اکنون نیز انسان به تکنولوژی هایی دست یافته که با تکیه بر آن، توانایی کنترل و اعمال نفوذ بر تغییرات آب و هوایی به منظور کاستن از آثار مخرب آن را دارد. اما با پیشرفت علوم هوا فضا در صد سال آینده به احتمال زیاد قادر خواهیم بود هنگام تغییرات مخرب آب و هوایی، مانند تند بادها و گردبادها بر انها غلبه کنیم و آنها را خاموش نگه داریم.

همچنین بخوانید: پیشگویی های بابا وانگا درباره نابودی زمین 

 

7. اقیانوس ها به عنوان یک منبع غذایی

 

این مورد یکی از مواردی است که احتمالا 100 سال آینده رخ خواهد داد. چون اگر جمعیت کره زمین با همین نرخ افزایش یابد به 10 میلیارد نفر میرسد.پس غذا به اندازه ی کافی برای همه در دسترس نخواهد بود. در کنار صید ماهی از اقیانوس ها، انسان ها میتوانند از جلبک ها آب استخراج کنند و بعد با تغییر ژنتیکی آن را تبدیل به آب آشامیدنی کنند. کشت جلبک های دریایی به یک منبع اصلی جدید تبدیل خواهد شد.

 

6. استفاده تمامی مردم جهان از یک واحد پولی مشترک

 

تحولات اقتصادی و اثر جهانی شدن اقتصاد، سبب یک دستگی و ایجاد یک واحد پولی مشترک در سراسر دنیا خواهد شد. این کار سبب منظم تر شدن روند رشد اقتصادی و کمک به کشورهای ضعیف تر برای رشد اقتصادی و رسیدن به رشد اقتصادی بالاتر خواهد شد.

 

5. فقط سه زبان عمده در جهان وجود خواهد داشت

 

تا 100 سال آینده به احتمال زیاد فقط 3 زبان انگلیسی، اسپانیایی و چینی در جهان وجود خواهد داشت و مابقی زبان ها به صورت زبان های ضعیف و در حال حل شدن در زبان های اصلی در خواهند آمند.

احتمالا تا 100 سال آینده بیش از 80 درصد نوجوانان دنیا قادر خواهند بود تا به 3 زبان اصلی صحبت کنند.

 

4. مسافرت فضایی برای همه

 

اکثر آینده نگران بر این عقیده هستند که در آینده اقامتگاه های فضایی در فضا ساخته میشود و حتی مراکز توریستی فضایی نیز به وجود می آید. البته فقط پولدارها میتوانند از عهده مخارج اقامت در این اماکن بربیایند.

همچنین بخوانید: ارتباط نیکولا تسلا با موجودات فضایی 

 

3. هوش انسان افزایش جهش گونه خواهد داشت

 

به لطف پیشرفت شگفت انگیز علم نانو تکنولوژی و دست آوردهای عصب شناسی و زیست شناسی، انسان تا 100 سال آینده قادر خواهد بود ساز و کار هوش انسان را به دست بیاورد و به کمک دارو و روش های محرک آموزشی، هوش انسان را افزایش قابل ملاحظه ای دهد.

 

2. نانو ربات ها قادر هستند که در داخل رگ های بدن سفر کنند

 

دانشمندان صنعت نانو تکنولوژی، در حال ساخت و تکمیل رباتهای هدفمندی هستند که قادر هستند در رگهای بدن سفر کنند و به اندام مورد نظر برسند و کارهای درمانی را در همان نقطه آغاز کنند. این نانو ربات ها حتی قادر خواهند بود تا وارد بافت مغز شوند و بخش های آسیب دیده را ترمیم و بازسازی کنند و حافظه ی انسان را نیز کپی کنند.

 

1. ارتباط با سایر انسانها از طریق فکر کردن

به احتمال قریب به یقین تا 100 سال آینده و با پیشرفت هایی که در زمینه ی علوم عصب شناختی صورت خواهد گرفت، انسان موفق به کشف و ساز کارهایی خواهد شد که با آن میتواند از طریق فکر کردن و تله پاتی با مغز انسانهای دیگر، ارتباط برقرار کند. حتی هم اکنون نیز چیپ های اکترونیکی کوچکی ساخته شده که در مرحله ی تست است که بر اساس آن و یا به کار گذاشتن در کنار مغز انسان میتوان توانایی مغز انسان را افزایش داد و با دیگران با روش های جدیدی ارتباط برقرار کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.