چیزهای عجیبی که فقط در دبی دیده میشود – قسمت اول

در جنوب شرقی خلیج فارس، شهری وجود دارد که توجه جهان را به خودش جلب کرده است.شهر دبی! یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرها در امارات متحده عربی.

در ابتدا ذخایر منابع نفتی برای دبی، منبع درامدزایی بود اما خب شیخ های دبی میدانستند که این نفت تا ابد دوام نمیاورد و نمیشود روی آن حساب همیشگی باز کرد و به همین خاطر آنها شروع به ساختن این شهر زیبا کردند. در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا با هم چیزهای عجیبی که فقط در دبی دیده میشود را با هم مرور کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

1.جزایر نخل دبی

جزایر نخل دبی

به خاطر اینکه شهر دبی کوچک است و 2555 کیلومتر مربع مساخت دارد، خیلی طبیعی است که زمین و جایی لازم باشد که بتواند آدم های سرمایه داری که به آنجا میایند را در خودش جای بدهد. اما خب کسی از صحرا خوشش نمیاید و به همین خاطر جزایر نخل دبی که به شکل نخل است ساخته شد تا افراد از آن لذت ببرند.

 

2. جرم و جنایت کم

جرم و جنایت کم

طبق وبسایت نامبیو که درصد جرم و جنایت در شهرهای مختلف جهان را بررسی میکند،شهر دبی یکی از کم جرم و جنایت ترین شهرها در جهان است. اما خب اگر کسی جرمی را هم در دبی انجام دهد مجازاتش از جاهای دیگر سخت تر است.

 

3. آسمان خراش های خیره کننده

آسمان خراش های خیره کننده

پادشاه شهر دبی “محمد بن راشد آل مکتوم” یک سیاست ساده برای شهرش دارد و این سیاست چیزی نیست جز ساخت و ساز که میشه گفت این کار را خیلی خوب انجام دادند.

سازه هایی مثل برج خلیفه که بلند ترین ساختمان جهان است، برج کایان و هتل برج العرب که تنها برج هفت ستاره جهان است و تمام مهمانان آن با رولز رویس به هتل آورده میشوند.

 

4. هتل های باورنکردنی

هتل های باورنکردنی

آیا میدانید یک اتاق در هتل برج العرب قیمتش چند است؟ 24000 دلار به ازای هر شب که کمترین قیمتش است و قیمت اتاق های وی ای پی آن سر به فلک میکشد و پشت این سوئیت لاکچری، یک پیشدخمت 24 ساعته آماده سرویس دادن به شما میباشد.

 

5. خودپرداز طلا

خودپرداز طلا

اگر در دبی دلتان طلا بخواهد، میتوانید به یکی از خودپردازهای طلای موجود در شهر دبی بروید و کارت بانکی خودتان را وارد کنید و از آن محصولات طلایی مانند سکه ی طلا و یا شمش طلا و یا چیزهای دیگر را دریافت کنید.

باید بدانید که دوبی اولین شهری بود که خودپرداز طلا را ارائه کرد و الان 50 تا از آن در سراسر جهان وجود دارد.

 

6. ایستگاه اتوبوس با کولر گازی

ایستگاه اتوبوس با کولر گازی

همانطور که میدانید دبی در قلب صحراست و به شدت گرم است و کسانی که در بیرون منتظر اتوبوس می ایستند بابت گرمای موجود در آنجا ممکن است صدمه ببینند. اما خب این اتفاق نمیفتد چون مسئولین دبی هوای کسانی که از اتوبوس استفاده میکنند را هم دارند و ایستگاه های اتوبوس با کولر گازی را ساختند تا از گرما در امان باشند.

 

7. بزرگترین مرکز خرید جهان

بزرگترین مرکز خرید جهان

مرکز خرید دبی، بزرگترین مرکز خرید جهان از لحاظ مساحتی است و بیش از هزار فروشگاه را در خودش جای داده و فقط و فقط در سال 2012، 65 میلیون بازدید کننده داشت. اگر میخواهید این رقم را با جایی مقایسه کنید، باید بدانید که نیویورک در همان سال 2012، 52 میلیون توریست داشت.

 

8. پیست اسکی

پیست اسکی

اگر از گرمای دبی خسته شدید و با خودتان میگفتید که چی میشد که میرفتیم یه جای خنک و اسکی کنم، آنموقع میتوانید بروید به مال امارات در دبی که یک پیست اسکی مصنوعی در خودش دارد.

این پیست اسکی، اسکی دبی نام دارد که میتوانید در آنجا که حتی پنگوئن هم دارد اسکی کنید و از گرمای دبی فرار کنید.

 

9. رژه ماشین های لوکس

رژه ماشین های لوکس

شهر دبی در سال 2013 میزبانی جشنواره EXPO 2020 را گرفت و برای اینکه به همه نشان بدهد که چقدر شهر لوکسی است، رژه ی ماشین های لاکچری را برگزار کرد. بعد از آن هم 500 تا از پولدارهای دبی به بیرون آمدند و با ماشین های لوکس و لاکچری خودشان پز دادند.

 

10. پارکینگ شتر

پارکینگ شتر

اگرچه ماشین های لوکس زیادی در دبی هستند، اما خب این کشور به فرهنگ قدیم خودش هم اهمیت میده و در این فرهنگ، شتر نقش مهمی دارد. شتر از قدیم برای حمل و نقل، غذا و حتی علامتی بر روی پول آنها استفاده میشد و تا امروزه هم به این حیوان اهمیت زیادی داده میشود.

مسابقات شتردوانی با جایزه های بسیار زیادی برای آنها برگزار میشود و حتی برای آنها پارکینگ هم در نظر گرفته میشود.

 

 

قسمت های دیگر:

چیزهای عجیبی که فقط در دبی دیده میشود – قسمت دوم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *