5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید
خانه متفرقه گردشگری 5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید
گردشگری - 2 هفته قبل

5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید

5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید :

مکان های باور نکردنی در سراسر دنیا وجود دارد که مردمان، فرهنگ و ویژگی های منحصر به فردشان برای ما عجیب هستند. به نظر میرسد که رازی مشترک، ساکنان این مکانها را دور هم جمع کرده. در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا 5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید را با هم مرور کنیم.

 

5. سرزمین کوتوله ها – چین

شهر کوتوله ها
5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید

زندگی در اجتماع برای معلولان دشوار است. با اینجال قلمرویی سحرانگیز مختص به آنها در نزدیکی شهر کونمینگ چین وجود دارد. این دنیای منحصر به فرد فقط مختص به کوتوله ها میباشد و آنها از سرتاسر دنیا آنها را میپذیرند. اکنون جمعیت این مکان 125 نفر است که از 19 تا 48 سال سن دارند.

شهر کوتوله ها
5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید

ساکنان این دهکده لباس های بَزم در اشکال کوتوله، فرشته، اِلف، پرنسس و نگهبان به تن میکنند. خانه های آنها به شکل درخت و قارچ است. اغلب ساکنین در خانه هایی زندگی میکنند که تجهیزات حمام و دستشویی و اثاثیه آنها متناسب با ویژگی ظاهری آنها ساخته شده است. زندگی در اینجا راحت است و هیچ کسی وجود ندارد که آنها را به خاطر ظاهرشان تمسخر کند.

همه ی ساکنین مشغول به کاری هستند. آنها برنامه هایی اجرا میکنند و توریست ها را برای گردش به اینجا راهنمایی میکنند. روزهای یکشنبه بعد از اینکه کارهای خانه را انجام دادند، والیبال بازی میکنند و در کلاس های رایگان آموزش زبان انگلیسی شرکت میکنند.

شهر کوتوله ها
5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید

علیرغم آنکه نظرهای مختلفی درباره این دهکده وجود دارد، ساکنان آن راضی و خشنود هستند.آنها در دنیای آسوده مختص به خودشان زندگی میکنند و خانه و شغل خودشان را دارند. بعلاوه در این دهکده مدرسه و بیمارستان، سوپرمارکت، کافه و گل فروشی هم وجود دارد.

 

4. مردمان پیراها

مردمان پیراها
5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید

یکی از قبایل جنگل های آمازون در کشور برزیل، شادترین قبیله دنیا نام گرفته. مردمان این قبیله قادر به شمارش نیستند. همچنین آنها تنها دو رنگ یعنی تیره و روشن را میشناسند. انها از تاریخ و تقویم اطلاعی ندارند. یک تا دوبار در روز غذا میخورند و گهگاهی به مدت 20 دقیقه میخوابند. چون اعتقاد دارند که خواب طولانی مدت، قدرت آنها را از بین میبرد.

مردمان پیراها
5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید

آنها فقط سه شکل از نسبت ها را میشناسند: نوزاد، والدین و خواهر و برادر. هیچگونه رتبه بندی در میان مردمان این قبیله وجود ندارد و هیچ دزدی و یا جرمی رخ نمیدهد. آنها هیچگونه دارایی و یا تعصبی ندارند. زبان انها از سه حرف صدادار و هفت حرف بیصدا تشکیل شده.

مردمان قبیله پیراها شاد هستند. در طول شب آواز میخوانند و اعتقاد دارند که رویا و واقعیت، هر دو اهمیتی یکسان دارد. آنها هر 7 سال یکبار نام خود را تغییر میدهند. نام و ویژگی های هزاران گیاه و حیوان را میشناسند و میتوانند به ذهن بسپارند. کودکان آنها به جای اسباب بازی های معمول، با درختان، گل ها، سگ ها و ارواح جنگل بازی میکنند.

 

3. جزیره ایکاریا

جزیره ایکاریا
5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید

در جزیره ایکاریا، از هر سه نفر در میان، یک نفر تا 90 سال عمر میکند. بیشتر جمعیت این جزیره تا 100 سال زندگی میکنند. راز این مسئله در طبیعت بهشتی این جزیره ی دریای اِژه، وجود هشت چشمه ی درمانی و حضور کم گردشگران در این منطقه نهفته است. با اینحال کسی در این جزیره احساس تنهایی نمیکند. چون در اینجا ده هزار نفر دوستانه در کنار هم زندگی میکنند.

تعداد بسیار کمی از ساکنان این جزیره به آلزایمر و دیگر مشکلات ناشی از پیری مبتلا هستند. در ایکاریا هیچ فشار و عجله ای وجود ندارد. مردم با نهایت توان خود کار میکنند. در مسیرها کوهستانی پیاده روی میکنند و میوه های باغستان خودشان را مصرف میکنند. مردم ایکاریا شیفته ی روغن زیتون، نان، شیر بز و دمنوش هستند. آنها شب ها زمان خود را با همسایه ها و به صرف یک نوشیدنی سپری میکنند.

وقتی از یکی از زنان صد و یک ساله ی ایکاریا در روز تولدش، درباره راز طول عمرشان پرسیدند، او به شوخی گفت: ما اینجا تنها کاری که انجام میدهیم این است که مرگ را فراموش میکنیم.

 

2. کاندیدو گودوی

جزیره کاندیدو گودوی
5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید

کاندیدو گودوی در کشور برزیل واقع شده و شهرت آن به دلیل چند قلوهای بسیار زیادی است که در آنجا متولد شده اند. در 80 خانواده کاندیدو گودوی، 44 چند قلو وجود دارد.

بیشتر خانواده ها در زمان جنگ جهانی اول از آلمان به اینجا آمده اند. در اوایل دهه ی 90 میلادی، تعداد چند قلوهای این مکان توجه خبرنگاران را به خود جلب کرد. مقامات محلی که از توجه جهانی خشنود بودند، این مکان را سرزمین چندقلو ها نامیدند. موزه ای افتتاح و مجسمه ای از نماد باروری نصب کردند.

دانشمندان نظریات مختلفی درباره علت این پدیده داشتند از جمله آب ویژه کاندیدو گودوی، جدا افتادگی این منطقه و همچنین آزمایشات یوزف منگله، پزشک ارتش نازی.

یوزف منگله
5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید

افراد محلی دربراه منگله میگوید که او در لباس مبدل و به عنوان دامپزشک به سرتاسر این منطقه سفر کرد. در همان زمان بود که اولین افزایش تولد ناگهانی چندقلو ها در کاندیدو گودوی به ثبت رسید.

گفته میشود که معلمان محلی در کلاس های درس به سختی میتوانند دانش آموزان چندقلویشان را از هم تشخیص دهند.

 

1. قبیله ی وادوما

قبیله وادوما
5 مکان با مردمی عجیب که باور نمیکنید

مردمان این قبیله دچار نقص ژنتیکی در ناحیه پا هستند که پا خرچنگی نام دارد. به دلیل اینکه پاهای آنها فاقد سه انگشت میانی است، به آنها قبیله پا خرچنگی میگویند.

دانشمندان معتقدند که علت این نقص، به قوانین گذشته ی قبیله در مورد ممنوعیت ازدواج با افراد خارج از قبیله برمیگردد. یکی از پدران این قبیله که دو فرزند با پنج انگشت و سه فرزند با دو انگشت دارد میگوید:

“وقتی بچه بودم ظاهرا برایم عجیب نبود. مادرم و بقیه مردم هم دو انگشت داشتند. احساس بدی نسبت به ظاهرم نداشتم. بچه ی فعالی بودم و راه طولانی را تا شهر پیاده میرفتم. ”

 

 

 

نظر شما در مورد این مردمان عجیب چیست؟ برای ما کامنت بزارید و نظرهای خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

10 واقعیت جالب و ترسناک در مورد کره شمالی – قسمت دوم

10 واقعیت جالب و ترسناک در مورد کره شمالی – قسمت دوم : با سلام خدمت کاربران سایت تن …