5 تا از عجیب ترین شهرهای دنیا

5 تا از عجیب ترین شهرهای دنیا :

سلام خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. همه ی شهرها در دنیا، ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند؛ اما بعضی از انها به قدزی شگفت انگیز هستند که به سختی میشود باور کرد که این شهرها واقعا وجود دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا 5 تا از عجیب ترین شهرهای دنیا را با هم مرور کنیم.

 

5. آبی ترین شهر ( Chefehaouen ) – مراکش

آبی ترین شهر

5 تا از عجیب ترین شهرهای دنیا

دیوارها، درها و حتی پلکان های این شهر، همه در رنگ های آبی و طیف های آن هستند. یک نظریه در مورد این شهر بیان میکند که رنگ آمیزی شهر به دست یهودیانی صورت گرفته که در گذشته در این شهر زندگی میکردند. زیرا یهودیان آبی را رنگ مقدسی میدانند. مدت زیادی از رفتن یهودیان از این شهر میگذرد اما این سنت انها همچنان حفظ شده است.

 

4. شهر صخره ای ( Setenil de las bodegas ) – اسپانیا

sentenil de las bodegas

5 تا از عجیب ترین شهرهای دنیا

هر ساله گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا برای بازدید از شهر سِتنیل دِ لاس بودگاس در اسپانیا به آنجا میایند. احتمالا جذابیت این شهر به دلیل این است که در داخل صخره ی عظیمی از جنس سنگ بازالت ساخته شده. در بعضی از خیابان های این شهر به جای آسمان، صخره ها در بالای سر دیده میشوند.

شهر سنتیل ده لاس بودگاس

5 تا از عجیب ترین شهرهای دنیا

ممکن است به نظر برسد که این صخره ها در حال سقوط هستند اما انها قرنهاست که بر سر جای خود باقیمانده اند.

 

3. آخرین شهر رایگان ( Slab City ) – آمریکا

slab city

5 تا از عجیب ترین شهرهای دنیا

شهر اِسلَب در ایالت کالیفرنیای آمریکا واقع شده است و عمده ی ساکنان آن دوره گردها، افراد بازنشسته و کسانی هستند که جایی برای رفتن ندارند. مردم این شهر در تریلرها کلبه های از پیش ساخته بدون آب و برق زندگی میکنند.

شهر اسلب

5 تا از عجیب ترین شهرهای دنیا

این شهر فاقد امکانات عمومی است و هیچ مالیاتی برای آن وجود ندارد. اگر چه همه چیز نامناسب به نظر میرسد اما بسیاری از ساکنان شهر معتقدند که اینجا بسیار راحت هستند. مردم این شهر به آن آخرین شهر رایگان آمریکا نام دادند.

 

2. شهر اتریشی چینی ( Hallstatt ) – چین

hallstatt

5 تا از عجیب ترین شهرهای دنیا

چینی ها به ساخت ماهرانه ی نمونه های کپی برداری شده از هر چیزی در دنیا شهرت دارند. این مسئله شامل ساخت کامل یک شهر هم میشود. آنها تصمیم گرفتند برای اینکه بدون نیاز به ترک کشورشان بتوانند سفر را تجربه کنند، روستای هالستات در اتریش را بازسازی کنند.

روستای هالستات اتریش و چین

5 تا از عجیب ترین شهرهای دنیا

ابتدا کلیسای شهر و پس از آن خیابان ها عینا به مانند نمونه ی اصلی ساخته شدند. جالب این است که قیمت ملک در روستای هالستات کشور چین، بیشتر از نمونه ی اصلی ان در کشور اتریش است.

 

1. شهری که مرگ در آن ممکن نیست ( Longyearbyen ) – نروژ

Longyearbyen

5 تا از عجیب ترین شهرهای دنیا

لانگیربین یک شهر کوچکی در یکی از جزایر نروژ و از شمالی ترین سکونتگاه های دنیاست. بر اساس قانون، مرگ ساکنان لانگیربین در آنجا ممکن نیست. در این شهر یک قبرستان وجود دارد اما هفتاد سال است که از آن استفاده نشده است. علت این مسئله آب و هوای بسیار سرد این منطقه است که از تجزیه اجساد جلوگیری میکند و باعث جذب حیوانات وحشی میشود. کسانی که مرگ انها نزدیک است را قبل از مرگ به منطقه اصلی نروز منتقل میکنند.

 

 

 

شما حاضر بودین در کدام یک از این شهرها سکونت کنید؟ برا ما کامنت بزارید و نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید

 

ابوالفضل قلی نژاد

ابوالفضل قلی نژاد

تخصص در زمینه ارز های مجازی ، ادیتور و متخصص تولید محتوی ساکن شمال کشور با 5 سال سابقه

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *