داستان زندگی آدولف هیتلر – قسمت اول
خانه متفرقه افراد مشهور داستان زندگی آدولف هیتلر – قسمت اول

داستان زندگی آدولف هیتلر – قسمت اول

داستان زندگی آدولف هیتلر – قسمت اول :

آدولف هیتلر در سال 1889 به دنیا آمد و در غرب اتریش بزرگ شد.

بچگی آدولف هیتلر
داستان زندگی آدولف هیتلر – قسمت اول

هیتلر از خانواده ای کاتولیک بود و در گروه کُر کلیسای محلی، آواز میخواند. پسر جوانی که بعدها مرگ میلیون ها نفر را رقم زد، لوس و خودخواه بار امد.

کلارا مادر مذهبی هیتلر جوان عشق و محبت بی دریغ خود را نثار او میکرد. او مادری بود که اولین فرزند خود را که از دوران نوزادی جان سالم به در برد را میپرستید.

مادر آدولف هیتلر
داستان زندگی آدولف هیتلر – قسمت اول

مادر هیتلر، عشق واقعی آدولف هیتلر بود. او وابستگی شدیدی به مادرش داشت. هیتلر در تمام دوران زندگی اش یک عکس از مادرش در اتاق خواب یا اتاق مطالعه اش نگه میداشت.

اما جنبه ی دیگر خانواده هیتلر پنهان بود. آلویس، پدر هیتلر، کارمند بازنشسته اداره گمرک، مهمترین مشغله اش خوردن مشروبات الکلی بود. هیتلر بعدها مینویسند که من مادرم را دوست داشتم و به پدرم احترام میگذاشتم.

آلویس هیتلر
داستان زندگی آدولف هیتلر – قسمت اول

اما هیتلر یکبار در جمعی خصوصی فاش کرد که پدرم خلق و خوی خشنی داشت و در کتک زدن من تردید نمیکرد و مادرم همیشه نگران من بود.

حتی یکبار بعد از اینکه آدولف به شدت از پدرش کتک خورد دیگران نگران بودند که شاید او دیگر مرده است. هیتلر در پنهان تایید کرد که از پدرش متنفر بوده. یعنی او قدرت خودش را در مخالفت از پدرش کشف کرده بود. او راه مقابله شدید را انتخاب کرد.

همانطور که معلمی بعدها به خاطر آورد:

” به نظر میامد که هیتلر با وجود درگیری های شدیدش با پدرش، از او تقلید میکرد. هیتلر لجبار، خودخواه، خودرای و بداخلاق بود و مطمئنا سخت کوش نبود. “

مدرسه آدولف هیتلر
داستان زندگی آدولف هیتلر – قسمت اول

آدولف جوان که در مدرسه موفق نبود به گفته ی یکی از همکلاسی هایش به دنیای خیالپردازی پناه میبرد.

” بازی های جنگی! او همیشه بازی های جنگی میکرد. برای بیشتر پسرها این بازی ها خسته کننده شده بود اما آدولف همیشه کسی را پیدا میکرد. به خصوص پسرهای کوچکتر از خودش را تا با او بازی کنند. “

ادولف شیفته ی داستان های کارول ماین درباره ی گاوچران ها و سرخپوست ها بود. هیتلر بعدها نوشت:

” من کاملا شیفته ی این داستان ها شده بودم. داستان ها را زیر نور شمع و با ذره بین زیر نور ماه میخواندم. این مسئله باعث شد تا نمره های پایینی در مدرسه بگیرم “

 

آدولف در دوران بچگی
داستان زندگی آدولف هیتلر – قسمت اول

زندگی آدولف در سال 1903 دستخوش تغییر مهمی شد. پدر او یک روز صبح در م*ی*خ*ا*ن*ه محل، بر اثر سکته قلبی از دنیا رفت. این واقعه برای آدولف، یک لطف الهی بود. خانواده او به شهر لینز رفتند. هیتلر در این شهر برای نخستین بار به سیاست علاقمند شد.

در امپراطوری اتریشی مجارستانی زیر سلطه امپراطور کهنسال ” فرانز جوزف ” مردم اقوام مختلف در کنار یکدیگر زندگی میکردند. اما اکثر ساکنان غرب اتریش، خواستار اتحاد با آلمان بودند.

در مدرسه معلم تاریخ هیتلر که طرفدار آلمان بود، عکس هایی از قهرمانان آلمانی را به دانش آموزان نشان میداد.

” ما با ریشه های آلمانی خود بیشتر آشنا شده ایم و به آنها عشق میورزیم. ما کتاب هایی درباره عرفان، اسطوره و تاریخ آلمان را مطالعه میکنیم”

اما این علاقه ی شدید اتریشی ها به ملی گرایی آلمانی جنبه منفی هم داشت و آن یهودی ستیزی خسمانه ی انها بود. گفته میشود که هیتلر در دوران جوانی در اتریش یهودی ستیز شد. اما نتیجه بررسی های جدید این موضوع را تایید نمیکند.

هیتلر در سال 1905 دلباخته “اشتفانی” دختر جوانی در لینز شد. یکی از دوستان آدولف شاهد بود که او با اینکه نمیتوانست به اشتفانی نزدیک شود، دچار خیالپردازی شد. این قضیه چهار سال ادامه داشت.

” دختر و مادر تقریبا هر روز در ساعت در محل ظاهر میشدند. خیلی از مردان، به خصوص افسران جوان، با انها حرف میزدند. ما بهانه ای برای حرف زدن با اشتفانی نداشتیم و فقط از دور او را نگاه میکردیم. از آن روز به بعد آدولف تغییر کرد. هیتلر گفت که بیشتر از نمیتواند این شرایط را تحمل کند و خودش را از بالای پل به داخل رودخانه میندازد. اما اشتفانی هم باید با او بمیرد. آدولف روی این مسئله تاکید داشت “

 

پروفسور یان کرشاو هم در اینباره میگوید:

” هیتلر در دنیای خیال با اشتفانی زندگی میکند. حتی در رویا با اشتفانی ازدواج کرد و خانه دار شد. در همه مدتی که او رویا پردازی میکرد، حتی یکبار هم به صورت مستقیم با اشتفانی رو به رو نشد. برای آدولف، اشتفانی یک خیال و پندار بود. اما هیچ ارتباط واقعی، بین آن دو وجود ندارد”

 

اشتفانی سالها بعد به یاد میاورد:

” یکبار نامه ای از کسی دریافت کردم که در آن نوشته بود قرار است به آکادمی هنر برود و از من خواسته بود تا منتظر او بمانم. در نامه نوشته بود که برمیگردد و من ازدواج میکند. نمیدانستم که نامه را چه کسی نوشته و یا مربوط به چه کسی است. “

 

اشتفانی تاکنون با نام خانوادگی با نام راباتِت شناخته میشد اما کشف اخیر درباره نام خانوادگی پیش از ازدواجش اشتفانی در ضدیهود بودن هیتلر در آن زمان، تردید ایجاد میکند.

 

آنتون یواخیمشتالر (مورخ) :

” هیتلر به خوبی میدانست که نام خانودگی این دختر ” اسحاق ” یک نام یهودی است. حتی مدرکی که من از بایگانی لینز آوردم هم این موضوع را تایید میکند. من همه ی این اسناد را بررسی کردم و اینکه گفته میشود که هیتلر هنگام سکونت در لینز یک ضدیهودی بوده، درست نیست. با در نظر گرفتن نام خانوادگی اسحاق، نمیتوان گفت که هیتلر نمیدانست که این دختر یهودی است. اشتفانی یک نام خانودگی یهودی داشت و هیتلر باید یهودی بودن او را حدس زده باشد. “

 

 

پایان قسمت اول……..

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

جان هایرو برترین آدمکش اسکوبار

جان هایرو برترین آدمکش اسکوبار : سلام خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. بسیاری از ما با نام …