بدترین تصمیماتی که تاریخ را تغییر دادند

همه ی ما در زندگی دچار اشتباه میشیم، اما اشتباهات عاقب متفاوتی دارند. برخی از اشتباهات مردم آنقدر تاثیر گذار بود که جهان را تغییر داد. وینستون چرچیل میگه که تاریخ توسط افراد پیروز نوشته میشه. اما همیشه هم اینطور نیست. این افراد پیروز گاهی اوقات تصمیماتی میگیرند که عواقب بسیار بسیار بدی دارند. برای آشنایی با بدترین تصمیماتی که تاریخ را تغییر دادند با ما همراه باشید….

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

1.حمله ناپلئون و هیتلر به روسیه در فصل زمستان :

حمله ناپلئون به روسیه

ناپلئون بناپارت و آدولف هیتلر تصمیم گرفتند به روسیه حمله کنند اما روسیه مقاومت کرد. هر دوی این حملات در زمستان روسیه به پایان رسید. زیرا هیچکدام از این ارتش ها خود را برای زمستان روسیه و شرایط آب و هوایی آن آماده نکرده بودند و در درنتیجه هر دو شکست خوردند.

 

2. دستور مائوزدونگ برای کشتن گنجشک ها :

مائوزدونگ

در سال 1958 رهبر جمهوری چین مائوزدونگ تصمیم گرفت کشورش رو از شر پرندگان خلاص کنه و به همین دلیل دستور داد تا همه ی گنجشک ها رو بکشند. سه سال بعد حدود چهل و پنج میلیون نفر به دلیل نبود گنجشک ها و نبود حشرات به خصوص ملخ که محصولات رو میخوردند، از گرسنگی تلف شدند.

 

3. فروش سهام رونالد واین در شرکت اپل :

رونالد واین

رونالد واین سومین موسس اپل و صاحب ده درصد از سهام این شرکت بود. او در آپریل 1976 تصمیم گرفت در ازای هشتصد دلار سهامش را بفروشد. اگه اینکار را نمیکرد، سهام او امروز 63 میلیارد دلار ارزش داشت

 

4. از بین بردن قدیمی ترین درخت جهان توسط یک دانشجوی فارغ التحصیل :

قدیمی ترین درخت جهان

دونالد راس کوری یک دانشجوی فارغ التحصیل بود که در سال 1964 دستگاه شمردن حلقه درختان را در یک کاج قدیمی قرار داد و ان دستگاه در آن گیر کرد. سپس یک جنگلبان به او کمک کرد تا درخت را قطع کنند و دستگاه او را خارج سازند. سپس کوری تعداد حلقه ها را شمرد و به این نتیجه رسید که آن درخت کاج پنج هزار ساله بود. یعنی قدیمی ترین درخت روی زمین.

 

5. فروش آلاسکا به آمریکا توسط روسیه :

آلاسکا

در 18 اکتبر 1867 ایالت متحده، آلاسکا را به ارزش 7/2 میلیون دلار طلا از روسیه خریداری کرد. زیرا روس ها آلاسکا را یک سرزمین بی ارزش میدانستند. از سال های 1880 و 1890 معادن بزرگ طلا در آنجا شروع به کار کرده و تا به امروز ادامه دارند. امروزه آلاسکا پس از نوادا بزرگترین ایالت از نظر تولید طلاست.

همچنین بخوانید: تفاوت زندگی در آمریکا و روسیه چگونه است؟ + آمار رسمی 

 

6. آتش زدن جنگل توسط شکارچی گمشده :

آتش زدن جنگل

یک شکارچی تازه کار از اهالی کالیفرنیا در سندیگو گمشده بود و تصمیم گرفت شعله ای بسازد. متاسفانه این شعله بزرگترین آتش سوزی تاریخ کالیفرنیا را رقم زد. این آتش سوزی که آتش سوزی سدر نامیده میشود بیش از 1133 کیلومتر مربع از اراضی سندیگو را سوزاند.

 

7. کشتن گربه ها توسط لندنی ها :

گربه

در طی طاعون بزرگ سال 1665 در لندن مردم تصور میکردن که گربه های این بیماری را شیوع میدهند. بنابراین اونها رو به قتل میرسوندن. اما با کاهش جمعیت گربه ها، طاعون بیش از پیش گسترش یافت. زیرا هیچ گربه ای نبود که موشها که دلیل اصلی شیوع طاعون بودند را از بین ببرد. سرانجام این طاعون در طی هجده ماه، حدود صدهزار نفر، یعنی یک چهام جمعیت لندن را از بین برد.

 

8. پیچ اشتباهی راننده فرانز فردیناند :

فرانز فردیناند

ترور دوک اعظم فرانز فردیناند اتریش و همسرش سوفی در 28 ژوئن 1914 یکی از دلایل شروع جنگ جهانی اوله. اگه راننده دوک اعظم با یک پیچ اشتباهی اونها رو سوی قاتل نمیبرد این اتفاق رخ نمیداد. این قاتل هم از فرصت استفاده کرد و دوک و همسرش را به قتل رسوند

همچنین بخوانید: تصاویر عجیب جنگ جهانی اول و دوم 

 

9. باز گذاشتن دروازه در قسطنطنیه :

قسطنطنیه

قسطنطنیه از اواسط قرن پنج تا اوایل قرن سیزده بزرگترین و ثروتمندترین شهر اروپا بود که در مقابل حملات بربرها، اعراب، بلغاری ها و روسها مقاومت کرده بود. این شهر در سال 1453 توسط ترکها محاصره شد و یک نفر اشتباها دروازه را باز گذاشت و ترکها وارد شدند. ساکنان این شهر کشته و اسیر شدند و امپراطور کنستانتین به قتل رسید.

 

10. کمپانی دکا رکورد، بیتل ها رو رد کرد :

بیتل ها

در فوریه 1962 گروهی موسیقی ناشناس به نام بیتل ها برای کمپانی دکا رکورد در لندن 15 اجرا کردند اما سرانجم رد شدند. همانطور که میدانید این گروه بعدها به یکی از معروفترین و موفق ترین گروه های موسیقی جهان تبدیل شد.

 

11. ارتش اتریش خودش را شکست داد :

ارتش اتریش خودش را شکست داد

در جنگ رمانی در سال 1788 ارتش اتریش به دوقسمت تقسیم شد و به اشتباه با ارتش خودش مبارزه کرد. ارتش ترکیه که اتریشی ها قرار بود با آنها بجنگند دو روز بعد رسیدند و با ده هزار سرباز کشته و زخمی مواجه شدند.

 

12. رد پیشنهاد خرید نتفلیکس :

نتفلیکس

در سال 2000 رید هاستینگز به موسس پیشین بلاک باستر پیشنهاد کرد که در ازای پنجاه میلیون دلار کمپانی او یعنی نتفلیکس را خریداری کند. آنیوکو که تصور میکرد این کمپانی چندان اهمیتی ندارد این پیشنهاد را نپذیرفت. زیرا در آن زمان این کمپانی خدمات ارسال دی وی دی را انجام میداد. امروزه ارزش این کمپانی بیش از 39 میلیارد دلار است.

 

13. پاک کردن جای پای انسان در ماه توسط ناسا :

جای پای انسان در ماه

یکی از مواردی که ناسا درباره آن سکوت کرده این است که زمانی که آنها به دنبال نوار ویدئویی قدم گذاشتن انسان بر ماه میگشتند متوجه شدند که اشتباها آنها را پاک کرده و مورداستفاده قرار داده اند. سپس ناسا برای بازیابی نسخه جدید از این ویدئو مجبور شد که تصاویر ایستگاه های تلویزیونی سراسر جهان رو برداشته و آنرا بازیابی کند.

 

14. سوزاندن لندن توسط یک نانوا :

آتش سوزی بزرگ لندن

یکسال پس از طاعون بزرگ در لندن که در سال 1665 این شهر را نابود کرد، لندن شاهد فاجعه دیگری شد که طی آن یک نانوا در اثر هواسپرتی، نانوایی اش را به آتش کشید. این آتش سرانجام کل لندن را درگیر کرد که طی آن بیش از سیزده هزار خانه و هشتادو هفت کلیسا سوخت.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. قیمت سیناد گفت:

    بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.