10 قانونی که ملکه الیزابت میتواند رعایت نکند

ملکه الیزابت دوم به عنوان یک ملکه متواضع و فروتن شناخته میشه. با اینحال او این اختیار را دارد که برخی از قوانین رو نادیده بگیره. با تن تاپ همراه باشید تا 10 قانونی که ملکه الیزابت میتواند رعایت نکند رو با هم مرور کنیم:

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

10. ملکه میتونه محدودیت های سرعت رو رعایت نکند

ملکه الیزابت در حال رانندگی

اگر چه هرگز ملکه الیزابت رو در حال سرعت زیاد ندیدیم، اما او این حق رو دارد که در هرکجای کشورش بیش از سرعت مجاز براند. با این حال او هرگز از این حق سوءاستفاده نکرده.

 

9. ملکه به گواهینامه احتیاج ندارد

ملکه الیزابت سوار بر ماشین

با وجود اینکه تمام گواهینامه ها رانندگی در کشور بریتانیا به نام او صادر میشود، اما خودش لازم نیست گواهینامه داشته باشد. ملکه حتی لازم نیست آزمون رانندگی بده و یا کلاس های رانندگی رو بگذرونه. با این حال او یک راننده خوب است و در زمان جنگ نیز او راننده آمبولانس بوده.

همچنین بخوانید: 9 تا از قوانین عجیب خاندان سلطنتی انگلیس 

 

8. ملکه به پاسپورت نیاز ندارد

پاسپورت

ملکه الیزابت به پاسپورت نیاز ندارد و میتواند با خیال راحت سفر کند. او از معدود افراد جهان است به مدارک شناسایی رسمی هم نیاز ندارد.

 

7. او از ارائه اطلاعات معاف است

ملکه الیزابت

در بریتانیا همانند بیشتر کشورها مطبوعات و عموم مردم این اختیار را دارند که از افراد مشهور سوالات مختلفی بپرسند. اما اعضای خانواده سلطنتی با استفاده از قدرت خودشون از این قانون معاف شدند. اونها آزادند مع اطلاعات شخصی رو ارائه ندهند.

 

6. ملکه مالیات پرداخت نمیکند

ملکه الیزابت

تمام شهروندان بریتانیا همانند کشورهای دیگر مجبور هستند بر اساس درآمد خودشون مالیات پرداخت کنند. اما ملکه الیزابت از این قانون معاف است. او از سال 1992 به صورت داوطلبانه مالیات پرداخت کرده.

 

5. ملکه میتواند شروع کننده جنگ باشد

ملکه الیزابت

ملکه الیزابت میتونه علیه هر کشوری اعلام جنگ بکند. عملا این تصمیمات توسط مجلس اخذ میشوند اما اونها رسما به اجازه ملکه نیاز دارند.

 

4. کسی نمیتواند از ملکه شکایت بکند

ملکه الیزابت

از لحاظ قانونی کسی اجازه ندارد از ملکه الیزابت شکایت کند. اون این حق رو داره که در دادگاه مدارک ارائه نده و مورد مواخذه هم قرار نگیرد.

 

3. او از تمام فرزندان مراقبت میکند

ملکه الیزابت و فرزندان

ملکه الیزابت محافظ رسمی فرزندان بریتانیا است. بنابراین این حق رو داره که فرزند کسی رو بگیره اما تا به حال این کار رو انجام نداده.

 

2. ملکه این حق رو دارد که وارد هر ملکی شود

ملکه الیزابت

او این حق را دارد که در شرایط خاص وارد هر ملک شده یا هر چیزی رو تخریب کند. شاید ترسناک به نظر برسد اما قطعا به او اعتماد داریم.

 

1.ملکه میتواند هر قانونی را بشکند

ملکه الیزابت در جوانی

شاید باید از این مورد شروع میکردیم در حقیقت جایگاه او از تمام قوانین بالاتر است. با اینحال ملکه الیزابت بسیار فروتن است و تا الان از هیچکدوم از این قوانین سوءاستفاده نکرده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *