10 تا از بزرگترین مافیاهای جهان + عکس

مافیا انجمن خلافکاران سیسل بود. این گروه در اواسط قرن 19 میلادی به دلیل بی اعتمادی مردم به حکومت و سیستم قانونی و وابستگی مردم به افراد محلی قدرتمند در سیسیل به وجود آمد و بعدها در شرق ایالت متحده آمریکا و استرالیا گسترش یافت. تئوری های زیادی درباره معنی مافیا مطرح است. صفات سیسیلی که احتمالا از ریشه ی لغت “ماهیاس” عربی گرفته شده است، به معنی مبارزه ی پرخاشگرانه است.

مردم ایتالیا اعتقاد دارند که کلمه ی مافیا از جمله ی “مرگ بر فرانسه، درود بر ایتالیا” گرفته شده است.

امروزه مافیا به گروه های مخفی اتلاق میشود که در جنایت های سازمان یافته در سراسر دنیا دست دارند. آنها اغلب با نام کشوری که در آن شکل گرفته اند و ملیت اکثر اعضای گروه شناخته میشوند و به دنبال کسب انحصار فعالیت های غیرقانونی همچون فعالیت های مربوط با مواد مخدر، حملات با سلاح گرم و …. هستند.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

10. یاردی های جامائیکایی بریتانیایی

یاردی های جامائیکایی بریتانیایی

یاردی های جامائیکایی بریتانیایی، جامائیکایی هستند که در دهه ی 1950 بر بریتانیا مهاجرت کردند. آنها دست به خشونت های دسته جمعی میزدند و جنایاتی همچون مواد مخدر و اسلحه را سازماندهی میکردند. این گروهی تلاشی جهت نفوذ در دستگاه قضایی صورت نداده و از این جهت به اندازه سایر گروه های مافیایی، قدرتمند محسوب نمیشوند.

تمام جنایت های این گروه با استفاده از سلاح گرم انجام گرفته است. سلاحی که استفاده از آن در بریتانیا بسیار کنترل شده میباشد.

 

9. مافیای آلبانی

مافیای آلبانی

مافیای آلبانی شامل تعداد زیادی سازمان خلافکاری میشود که سرچشمه ی آن در آلبانی است. آنان در ایالت متحده و کشورهای اروپایی هم فعالیت دارند. گفته میشود که مافیای آلبانی در دهه ی 1980 در سطح جهانی گسترش پیدا کرده بود. خشونت سازماندهی شده از قرن پانزدهم در آلبانی قدرت گرفت.

در ایالت متحده و بریتانیای کبیر، آنان به قاچاق مواد میپردازند و مشهور است که هنگام انتقام گیری به سرعت از خشونت استفاده میکنند.

 

8. مافیای صربستان

مافیای صربستان

این گروه مافیایی یکی از بزرگترین گروه های مافیایی دنیا است که در بیشتر از 10 کشور در دنیا همچون آلمان، ایالت متحده، بریتانیا و فرانسه و …. عملیات های مختلفی انجام میدهند. عمده فعالیت های این گروه شامل حمل و نقل مواد مخدر، قاچاق، قرارداد قتل افراد، دزدی و … میباشد.

همچنین بخوانید: 10 تا از پولدارترین کارتل های قاچاق مواد مخدر 

 

7. مافیای اسرائیل

مافیای اسرائیل

مافیای اسرائیل در بسیاری از کشورها در حوزه های مربوط به مواد مخدر و قاچاق انسان، فعالیت دارند. اوضاع برای مافیای اسرائیل تغییر کرده و دیگر مانند آن وقت ها نیست که همه نسبت به مافیای اسرائیل به دلیل پشتیبانی اش، ترسی آمیخته با تحسین را داشته باشند.

امروزه آنان ظالم محسوب میشوند و در کشتن ناظران شک نمیکنند. مافیای روسی اسرائیلی آنقدر خوب در سیستم ایالت متحده نفوذ کرده که نیروهای این کشور پیشرفت چندانی در مهار انها ندارند

 

6. مافیای مکزیک

مافیای مکزیک

مافیای مکزیک یک گروه زندانی بسیار قدرتمند در ایالت متحده آمریکا است. این مافیا که دارای 30,000 عضور در سرتاسر ایالت متحده است، در اواخر دهه ی 1950 برای محافظت از زندانیان در برابر همبندان و دیگر ماموران به وجود آمد و در اخاذی و قاچاق کالا نیز دست دارد.

اعضای این گروه گاه بند خود را با طرح مشترک نماد ملی مکزیک، روی یک دایره ی مشتعل و چاقوهای ضربدر خالکوبی میکنند.

گفته میشود بیش از 150 عضو زندانی وجود دارد که اختیار دادن حکم قتل را دارند و دوهزار هم قطار آنان این حکم ها را اجرا میکنند. آنان گروه های مخفی و دلالان را وادار میکنند تا مالیات محافظتی بپردازند و در صورت مخالفت آنها را میکشند.

 

5. مافیای ژاپن

مافیای ژاپن

ژاپنی ها هم دارای گروه های مافیایی هستند. این افراد معمولا کمی با دیگران متفاوت هستند و تمامی بدن آنها خالکوبی میشود. گفته میشود که این گروه های مافیایی ژاپن شامل بیش از 110,000 عضو فعال از 2500 خانواده هستند. آنها در فعالیت های محافظت و مهاجرت غیرقانونی و قاچاق انسان دست دارند.

 

4. مافیای چین

مافیای چین

مافیای چین از گروه های مافیایی پرجمعیت دنیا میباشد و علاوه بر چین در کشورهای مانند مالزی، سنگاپور، تایوان، هنگ کنگ و … فعال هستند. عمده فعالیت های این افراد، حمل و فروش مواد مخدر، قرارداد قتل افراد، اخاذی ، دزدی و … است.

گفته میشود که این گروه ها شامل بیش از 30,000 عضو است. آنان همچنین به جعل پول چینی نیز میپردازند.

 

3. اتحادیه مواد مخدر کلمبیا

پابلو اسکوبار

اتحادیه مواد مخدر کلمبیا اساسا برای کنترل و قاچاق مواد مخدر تشکیل شد و در بسیاری از کشورها فعالیت دارند. آنان سازمان های فراوانی دارند که با جنبه های سیاسی، نظامی و قانونی اتحادیه ها سر و کار دارند.

همچنین بخوانید: زندگینامه جان هایرو

 

2. مافیای سیسیل

مافیای سیسیل

مافیای سیسیل تقریبا از گروه های تازه کار مافیا میباشد. این گروه کار خود را از قرن نوزدهم در ایتالیا شروع کرد. با وجود اینکه این گروه نسبت به گروه های دیگر بسیار تازه کار و جوانتر است ولی بزرگترین و خطرناکترین کارهای عملیاتی را به راحتی انجام میدهند.

مافیای سیسیل دارای کمتر تعداد اعضا نیز میباشد و اعضای آنها 3500 تا 4000 نفر هستند. علاوه بر این اعضا آنها هم پیوندهایی دارند که اعضای حقیقی محسوب نمیشوند. یک عضو گروه باید طی مراسم اولیه باید کسی را بکشد تا بتواند توانایی خود را نشان دهد.

 

1. مافیای روسیه

مافیای روسیه

مافیای روسیه در شوروی سابق به وجود آمد و امروزه در بسیاری از کشورهای جهان از جمله مجارستان، اسپانیا، کانادا، آمریکا، بریتانیا و … فعالیت های بزرگی انجام میدهند. گفته میشود که اعضای این گروه بین صد هزار تا پانصد هزار نفر هستند. مافیای روسیه دارای قوانین سرسختی نیز میباشد مثلا هر یک از اعضا در صورتی که دستگیر شود و اعترافی کند، توسط اعضای دیگر کشته خواهد شد.

همچنین بخوانید: 10 حقیقت درباره کشور روسیه 

مطالب مرتبط

4 دیدگاه‌

  1. ابراهیم گفت:

    یه مقاله درباره عجیب ترین کودتاها بزار

  2. bashir گفت:

    ایران پس چی؟

  3. اشکان جایمنذ گفت:

    نظرهای و مهرگان ماه های دید به شمارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.