قانون
خانه متفرقه 11 قانون عجیب و غریب در آمریکا
متفرقه - 23/09/2019

11 قانون عجیب و غریب در آمریکا

11 قانون عجیب و غریب در آمریکا :

خیلی از افراد، آمریکا را یک کشور پر از آزادی برای زندگی میدانیم. از آزاد بودن خرید اسلحه گرفته تا ازادی سایت ها و بقیه آزادی ها و خلاصه مکانی برای خوش گذرانی است. اما خب چیزی که شاید ندانید این است که این کشور در واقع قانون های عجیب و غریبی دارد که بعضی وقتها افراد را متعجب و به خنده میندازد.

آیا میدانستید زنی در آمریکا برای اینکه مرغ سوخاری را با چنگال خورد، دستگیر شد؟ برای پی بردن به بقیه این قانون های عجیب غریب با ما همراه باشید.

 

11. صابون دزدها در آریزونا

دزد صابون
11 قانون عجیب و غریب در آمریکا

آیا میدانستید در آریزونا کسی در حال صابون دزدی، دستگیر شود بر اساس قانون باید خودش را انقدر با همان صابون بشورد تا آن صابون کاملا تمام شود.

 

10. سوت زدن در زیر آب در ورمانت

سوت زدن
11 قانون عجیب و غریب در آمریکا

ورمانت قانون های عجیب و غریب زیادی دارد. اما عجیب ترین آنها این است که نمیتوانید زیر آب سوت بزنید. شاید یه دلیل علمی پشت این قضیه باشد آن هم این است که سوت زدن در سیستم گیرنده های وال ها و یا دلفین ها، اختلال ایجاد میکند و باعث میشود تا آنها مکان زندگی خودشان را گم کنند و تصادفا به ساحل بیایند.

اما خب چرا این قانون بیخود به نظر میاید؟ به خاطر اینکه ورمانت یک ایالتی است که از هیچ طرف به دریا راه ندارد و معلوم نیست که چرا این قانون را گذاشتند.

 

9. قدرت باحال پلیس ها در اوهایو

پلیس های اوهایو
11 قانون عجیب و غریب در آمریکا

در شهر پائولدینگ در اوهایو پلیس ها میتوانند سگ ها را گاز بگیرند. یعنی بر اساس قانون پلیس ها این حق را دارند که سگ ها را گاز بگیرند. معلوم نیست این قانون به چه دلیلی تصویب شده اما جالب این است که این قانون وجود دارد. اخه به چه دلیلی باید سگ را گاز گرفت؟ معمولا این قضیه برعکس است.

 

8. بو*س*ی*دن سیبیلوها در آیوا

سیبیل
11 قانون عجیب و غریب در آمریکا

آیا میدانستید که اگر شخصی سیبیل داشته باشد و بخواهد یک زن را در بیرون ب*ب*و*س*د بر اساس قانون بازداشت میشود و حق این کار را ندارد.

 

7. آروغ زدن در کلیساها در نبراسکا

آروغ زدن
11 قانون عجیب و غریب در آمریکا

قانون گذار های نبراسکا، مقدس بودن کلیسا را بسیار جدی گرفتند و بچه های بازیگوش، جایی در کلیساها ندارند. چون بر اساس قانون هیچکسی در نبراسکا حق آروغ زدن در کلیسا را ندارد و اگر بچه ای در حال آروغ زدن گیر بیفتد، پدر و مادر او میتوانند به راحتی دستگیر و زندانی شوند.

یه قانون جالب دیگری هم هست که میگوید حق ندارید در نبراسکا به شکار وال بروید در حالی که این ایالت راهی به دریا ندارد و حتی یک دانه وال هم در این ایالت نیست.

 

6. شکلک دراوردن جلوی سگ ها

شکلک در آوردن اوباما
11 قانون عجیب و غریب در آمریکا

درست است که حقوق حیوانات مهم است اما قانون گذار های اوکلاهاما، از آن طرف پل افتادند. طبق این قانون عجیب کسی حق ندارد که در جلوی صورت سگ ها شکلک در بیاورد و یا ادای آنها را دربیاورد. چون اینکار به احساسات سگ لطمه میزند و اگر کسی اینکار را انجام بدهد، جریمی مالی و یا زندان میتواند در انتظارش باشد

 

5. مقررات بستنی قیفی در نیویورک

بستنی قیفی اسکوپی
11 قانون عجیب و غریب در آمریکا

طبق این قانون در نیویورک کسی حق ندارد که بستنی قیفی را در یک روز تعطیل در جیب خودش بگذارد و سوال اینجاست که اصلا کسی هست که بستنی قیفی را در جیبش بگذارد یا نه؟ اما خب حتما یه مشکلی آمده که برایش قانون گذاشتند. و اصلا شاید همین قانون بوده که باعث به وجود آمدن بستنی های دیگر شده است.

 

4. مرغ روی سر در مینسوتا

مرغ و خروس
11 قانون عجیب و غریب در آمریکا

بر اساس وبسایت قانون های احمقانه، گذاشتن یک مرغ یا خروس و یا اردک روی سرتان به عنوان یک تزئین در مینسوتا کاملا غیرقانونی است و میتواند شما را به دردسر زیادی بیندازد. حقیقت داشتن و یا نداشتن این قانون هنوز معلوم نیست اما طبق قانون مینسوتا، استفاده از حیوانات زنده تحت عنوان فشن کاملا ممنوع است.

 

3. مجازات اعدام عجیب در نیویورک

طناب دار
11 قانون عجیب و غریب در آمریکا

متاسفانه افرادی هستند که از زندگی خسته میشوند و میروند به بالای ساختمان های بلند و به زندگی خود پایان میدهند. اما در نیویورک، طبق قانون، کسانی که از ساختمان های بلند به پایین بپرند، حکمشان اعدام است. متاسفانه کسانی که از ساختمان میپرند میخواهند زندگی خودشان را خاتمه دهند اما خب معلوم نیست این قانونگذار ها چرا این مجازات اعدام را گذاشتند.

 

2. آرایش حیوانات در آلاسکا

آرایش حیوانات
11 قانون عجیب و غریب در آمریکا

طبق قانونی در آلاسکا کسی حق ندارد تا هیچ حیوانی را به داخل آرایشگاه بیاورد و هیچ کسی هم حق ندارد تا بر روی حیوانات تمرین آرایشگری کند. تمرین آرایشگری ممکن است که به نفع حیوانات باشد اما خب یعنی همه صف کشیده بودند که حیوانات را به آرایشگاه ببرند که یهو این قانون رو گذاشتند؟ اما خب این یک قانون است و اگر کسی آن را نقض کند توی دردسر زیادی میفتد.

 

1. مرغ سوخاری در جورجیا

مرغ سوخاری
11 قانون عجیب و غریب در آمریکا

قانون گذار های ایالت جورجیا مرغ سوخاری خودشان را آنقدر دوست دارند که برایش قانون گذاشتند. طبق قانونی که در سال 1961 گذاشته شد کسی حق ندارد در جورجیا مرغ سوخاری را با وسیله ای به غیر از انگشت ، بخورد. حتی زنی در تولد 91 سالگی اش به خاطر اینکه مرغ سوخاری را چنگال خورده بود دستگیر شد و طبق قانون باید به مرغ های سوخاری مقدس آنها احترام گذاشت.

 

 

 

نظرات شما در مورد این قانون ها چیست؟ لطفا نظرات خودتان را در قسمت کامنت برای ما بنویسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

آیا میدانستید؟ قسمت چهارم

آیا میدانستید؟ قسمت چهارم : با سلام خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. امروز با یکی دیگر از ق…