10 تا از شایع ترین مواد مخدر در جهان

در این پست قصد داریم تا 10 تا از معروف ترین مواد مخدر در جهان را برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

10. قارچ سیلوسایبین

قارچ سیلوسایبین

این قارچ معروف به قارچ های جادویی است که مصرف آن، فرد را دچار توهم بسیار شدید و وحشتناک میکند. شخص مصرف کننده احساس میکند که در دنیاهای خیالی و کرات دیگر رفت و آمد میکند و یا اینکه مصرف کننده خود را در حال قدم زدن در یک مزرعه میبیند ولی در عمل در وسط بزرگراه راه میرود که باعث مرگ بسیاری از آنها شده است. در کل در افراد مختلف، عوارض مختلفی ایجادی میکند.

 

9. فِن سیکلیدین

فِن سیکلیدین

یک مخدر روانگردان و توهم زایی ست که در سال 1950 به عنوان داروی بیهوشی ساخته شده بود که پس از ده سال مصرف آن برای بیهوشی، متوقف گردید. ولی توسط کارتل های قاچاق مواد مخدر، به عنوان یک مخدر جدید وارد بازار شد.

فن سیکلیدین یا PCP عوارض شدید و غیرقابل جبرانی بر روی افراد مختلف دارد. از جمله اینکه مصرف کننده دچار راه رفتن نامتعادل و توهمات شنوایی، اختلالات رفتاری و حرکات سریع چشم و خیرگی بدون هدف به نقطه ای نامعلوم میگردد.

همچنین بخوانید: 10 تا از پولدارترین کارتل های قاچاق مواد مخدر 

 

8. LSD

LSD

این قرص یکی از معروف ترین داروهای توهم زا و روانگردان میباشد. شخص مصرف کننده ممکن است دچار توهم واقعی شود که در بعضی مواقع زندگی مصرف کننده را تغییر میدهد و شخص را به عوارض خستگی، بی حسی و ضعف عضلات و افزایش فشار خون و ضربان قلب، تهوع و تشنج همراه با قهقهه های ناگهانی که قابل کنترل نیستند، رو به رو مینماید.

 

7. اکستازی

اکستازی

اکستازی یا همان قرص اِکس، به صورت قرص میباشد. این مخدر باعث افزایش شدید هوشیاری و احساسات در مصرف کننده شده و عوارض جبران ناپذیری در شخص به جا میگذارد که شامل افسردگی شدید. تهوع و خستگی بوده و اگر قرص اکستازی دارای ناخالصی باشد مصرف کننده با مرگ مغزی رو به رو شده و در بعضی مواقع از شخص، کارهای عجیبی سر میزند. مثلا از بالای ساختمان به پایین پریده که به خیال خود به درون استخر میپرد.

 

6. تریاک

تریاک

معمولا تریاک دارای درصدی مورفین بوده که خود یکی از مخدرات است و اثرات تریاک و مورفین، کاملا شبیه به هم است. عوارض تریاک بر کسی پوشیده نیست. تریاک ماده ای است که به شدت اعتیادآور است که باعث جلوگیری از بروز عوارض بیماری های مختلف شده و شخص متوجه رشد بیماری در بدن خود نشده و وقتی بیماری خود را نشان میدهد که دیگر دیر شده است.

 

5. ماریجوانا

ماریجوانا

ماریجوانا یکی از قدیمی ترین مواد مخدر در جهان است که توسط انسان به مصرف رسیده است. اثرات ماریجوانا، روانی و جسمی هستند. شخص مصرف کننده به ندرت میتواند از مصرف روزانه ی آن کم کرده و یا قطع نماید.

همچنین بخوانید: دلایل آزاد شدن ماریجوانا

 

4. کوکائین

کوکائین

کوکائین از برگ های درخت کوکا استخراج میشود. کوکائین سیستم عصبی مصرف کننده را تحریک کرده و ضربان قلب وی را افزایش میدهد. به همین دلیل شخص احساس میکند که پر از انرژی شده است. کوکائین دارای عوارض بسیار خطرناکی شامل فشار خون، سکتی قلبی و مغزی، افسردگی شدید، دلشوره و در بلند مدت از کار افتادن کبد و کلیه ها و ریه ها هم گزارش شده است.

 

3. متانفتامین ( شیشه )

متانفتامین

این ماده روانگردان، محرک شدید اعصاب است. مصرف کننده دچار شادی و هیجان کاذب شده. احساس خستگی و خواب در او از بین میرود و حتی ممکن است دو یا سه روز احساس گرسنگی هم نکند. در کل شیشه یکی از بدترین مواد مخدر است که عوارض جبران ناپذیر و وحشتناکی در فرد به جای میگذارد.

 

2. کراک کوکائین

کراک کوکائین

کراک ماده قوی تر کوکائین است که به صورت تکه های بلور، با فرآیند شیمیایی در آزمایشگاه تولید میگردد. عوارض قابل مشاهده در مصرف کننده شامل ضربان شدید قلب، فشار خون بالا و بی اشتهایی است.

 

1. هروئین

هروئین

هروئین به صورت گرد سفید و در آزمایشگاه، از مخدر تریاک به دست می آید و در واقع هروئین عصاره ی تریاک به صورت آزمایشگاهی است. عوارض مصرف آن در کوتاه مدت میتوان به اعتیاد شدید، بی حسی، کما، اختلالات تنفسی اشاره کرد و شخص معتاد به خاطر دردهای شدید استخوان، به سختی قادر به ترک آن میشود. در ضمن جالب است بدانید که 99 درصد با یکبار تست این مواد، آلوده و گرفتار آن میشوند و نکته جالب دیگر اینکه کلمه ی هروئین از واژه ی یونانی هیرو به معنای قهرمان گرفته شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *