10 نیروی ویژه برتر جهان
خانه متفرقه نظامی 10 نیروی ویژه برتر جهان
نظامی - 17/09/2019

10 نیروی ویژه برتر جهان

10 نیروی ویژه برتر جهان :

نیروهای ویژه به واحد های نظامی گفته میشود که طی مراحل و آموزش های ویژه نظامی، از آمادگی و توانایی بخصوص برخوردار میگردند و توانایی انجام ماموریت های بسیار حساس را دارا هستند. این افسران بر اساس توانایی ها فیزیکی از بین نیروهای عادی دست چین شده و پس از آزمون ها و تست ها به خدمت نیروی ویژه درمیایند.

 

10. مارکوس ( MARCOS ) – هندوستان

نیروی ویژه مارکوس
10 نیروی ویژه برتر جهان

مارکوس نیروی واحدهای ویژه تفنگداران دریایی هندوستان است. این واحد از بین نیروهای دریایی نخبه انتخاب میگردد. اهداف اصلی این نیروها: نجات گروگان، جنگ نامتعارف، بازیابی پرسنل، مبارزه با تروریست و درگیری های مستقیم است. این واحد بیشتر برای امور دریایی به کار گرفته میشود.

 

9. گیس ( Gis ) – ایتالیا

نیروی ویژه گیس
10 نیروی ویژه برتر جهان

این نیرو یک واحد تاکتیکی واکنش سریع در مبارزه با تروریسم است. این دسته تحت نظر سیستم پلیس کشور، از سال 1978 برای مبارزه با نیروهای تروریستی، که آن زمان در حال گسترش بودند، تاسیس شد. همچنین این واحد به دقت در تیراندازی، در جهان مشهور است.

در حال حاضر این نیرو برای اهداف ضد تروریستی و امنیتی ایتالیا به کار گرفته میشود.

 

8. اکو کبری ( Eko Cobra ) – اتریش

نیروی ویژه اکو کبری
10 نیروی ویژه برتر جهان

اکو گارد ویژه تاکتیکی مبارزه با تروریسم و عملیات ویژه کشور اتریش است. این واحد در سال 1978 شروع به خدمت کرد. تخصص اصلی این نیرو در دخالت سریع در درگیری های تروریستی و سازمان یافته نجات هواپیما ربایی و درگیری در محیط های شورشی مانند زندان است.

 

7. جی آی جی اِن ( GIGN ) – فرانسه

نیروی ویژه جی آی جی اِن
10 نیروی ویژه برتر جهان

این گروه به واقع، زیر شاخه ی نیروهای ژاندارمری فرانسه است. این نیروها برای حفظ منافع ملی، آزاد سازی سریع گروگان در درگیری های تروریستی آموزش دیده است.

فرانسه در سال 1973 نیاز به یک نیروی ویژه قدرتمند برای درگیری های داخلی را احساس کرده و سپس ژاندارمری وظیفه تربیت و آموزش یک دسته از نیروهای نخبه را به عهده گرفت.

GIGN هم اکنون به عنوان یکی از بزرگترین نیروهای ویژه در جهان شناخته میشود.

 

6. اِس اِس جی ( SSG ) – پاکستان

نیروی ویژه اِس اِس جی
10 نیروی ویژه برتر جهان

SSG نام واحد نیروهای ویژه پاکستان است. این نیروها توسط کشورهای انگلستان و آمریکا، آموزش میبینند. SSG زیرشاخه اتریش بوده. رئیس جمهور روسیه بارها از این نیروها یاد کرده و آنان را ستایش میکند. این نیروها جزو پرکارترین نیروهای ویژه در جهان هستند که وظایفی مانند نجات گروگان در درگیری با اسلامگرایان افراطی، نجات نیروهای خودی، جنگ های نامتقارن، عملیات های سری و حتی درگیری های نزدیک را دارد.

تعداد زیادی از نیروهای ویژه SSG، هم اکنون در مرزهای غربی پاکستان برای مقابله با اسلام گرایان افراطی مستقر شده اند.

 

5. جی دابلیو گروم ( JW GROM ) – لهستان

جی دابلیو گروم
10 نیروی ویژه برتر جهان

گروه یکی از پنج واحد نیروهای ویژه ی لهستان است. این نیروها از نخبگان سراسر کشور انتخاب میگردد و در نقش نیروهای ضد تروریست و پاسخ به موانع امنیتی، ظاهر میگردد. JW GROM در سال 1990 و طی دریافت تهدیدات امنیتی از سوی ترویستان، تاسیس شد. این نیروها برای اعمال حملات و درگیری در پشت خطوط دشمن نیز آموزش های ویژه ای دیده اند.

 

4. جی اس جی ( GSG ) – آلمان

نیروی ویژه جی اس جی
10 نیروی ویژه برتر جهان

آلمان پس از شکست در جنگ جهانی دوم و در پی موانعی برای ارتقا ارتش خود، دست به تقویت پلیس محلی زده و این نیروها هم اکنون از بهترین تجهیزات و آموزش های ممکن، بهره میگیرند.

GSG نام نیروی ویژه ی ضد تروریست بوده و از زیرشاخه های پلیس فدرال آلمان است. این نیروها در سال 1973 و پس از خرابکاری های تروریستی در بازی های المپیک، به وجود آمده است. ضعف پلیس آلمان در این حادثه، سالها نقل محفل همگان بود. تخصص اصلی GSG درگیری شدید با نیروهای تروریستی، آزادسازی گروگان، اخاذی و پشتیبانی از پلیس های محلی است.

طی گزارش نیروهای فدرال آلمان، GSG از سال 1973 تا کنون، موفق به انجام 1500 عملیات شده است..

 

3. دِلتا فورس ( DELTA FORCE ) – آمریکا

نیروی ویژه دلتا فورس
10 نیروی ویژه برتر جهان

نیروهای دلتا به عنوان یکی از شاخص ترین نیروهای ویژه در جهان شناخته میشوند. دلتا فورس در سال 1997 تاسیس شد و بسیاری از عملیات این نیروها، مخفیانه است. این نیروها در نقش ضد تروریست، مداخله در مشکلات ملی و مداخله مستقیم، انجام وظیفه میکنند.

 

2. نیروی دریایی آمریکا ( NAVY SEALS )

نیروی دریایی آمریکا
10 نیروی ویژه برتر جهان

نیروی دریایی آمریکا دارای یک ریشه قدیمی است که به اواخر جنگ جهانی دوم میرسد. این نیروها اکثرا تحت نظر سازمان های اطلاعاتی آمریکا انجام وظیفه میکنند و از آموزش های بسیار سخت عبور میکنند. افراد این گروه با وسواس خاصی انتخاب میشوند.

این نیروها در عراق و افغانستان نیز خدمت کردند.

 

1. اِس اِی اِس ( SAS ) – انگلستان

نیروی ویژه اِس اِی اِس
10 نیروی ویژه برتر جهان

این گروه عملیاتی ویژه در سال 1941 در خلال جنگ جهانی دوم تشکیل شد. این نیروها زیرشاخه نیروهای هوایی انگلستان هستند. نیروهای ویژه SAS در زمان صلح به وظایف متعددی برای برقراری امنیت در داخل کشور میپردازند و در زمان جنگ از این نیروها برای ماموریت های برون مرزی استفاده میگردد.

SAS پس از حمله تروریستی به سفارت ایران در لندن و در سال 1980 موفق به نجات 26 گروگان شد که این موضوع موجب شهرت این نیروها شد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

وحشتناک ترین تمرین های نظامی در بین کشورهای جهان

وحشتناک ترین تمرین های نظامی در بین کشورهای جهان : همه ی ما میدانیم که اکثرا در دوره های آ…