10 فیلم برتر ترسناک جهان درباره بیگانگان

زندگی بیگانه ها و یا فرازمینی ها همیشه توجه انسان ها را جلب کرده است. نه به این که میخواهیم با تمدن نژاد آنها آشنا شویم، بلکه به این دلیل که از بیگانگان میترسیم. ترس ما باعث میشود تا به این موضوع فکر کنیم که بیگانگان چه شکلی هستند. چندش آور؟ لاغر؟ عجیب با اندام های برهنه؟ یا موجودات ویرانگر و آدمخوار که بر رفتار های خود هیچ کنترلی ندارند؟ یا موجودات ریزی که در جهان گسترش یافتند و آنرا نابود میکنند و مسیر زندگی در زمین را تغییر میدهند؟

در اغلب موارد پس از دیدن این فیلم ها، از کرده ی خودمان پشیمان میشویم. زیرا فیلم ها پر از صحنه های ناخوشایند است. با این حال هیجان این فیلم ها باعث لذت ما میشود. هیجان فیلم های بیگانگان در ترس آنها نهفته است. تصور اینکه ممکن است در جهان های دیگر هم تمدن های مختلف وجود داشته باشد، چنان ترسی در زندگی ما ایجاد میکند که هرگز با آن مواجه نشده ایم. با ما همراه باشید تا 10 فیلم برتر جهان درباره بیگانگان را با هم مرور کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

10. War Of The World

War Of The World

با وجود اینکه این فیلم ساخته ی استیون اسپیلبرگ است، آنچنان که تصور میرفت مورد استقبال قرار نگرفت، اما هنوز هم تونسته در بین فیلم های برتر بیگانگان جای داشته باشد و انتخاب تام کروز در این فیلم مانند خامه ی روی کیک باعث خوشحالی مخاطب میشود.

با وجود اینکه بزرگسالان چندان از این فیلم استقبال نکردند، اما نوجوانان این فیلم را دوست داشتند. جلوه های ویژه و نقش آفرینی بازیگران هم بسیار مورد توجه بود.

داستان فیلم به این صورت است که گروهی از بیگانگان به زمین حمله کرده و پدری میخواهد در بین آشوب به وجود آمده از فرزندان خودش محافظت کند. بیگانه های ترسناک این فیلم به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، همانند رقصنده های ترسناک باله هستند.

این فیلم زیبا از رمان جنگ دنیاها نوشته هربرت جرج ولز است.

همچنین بخوانید: 10 تا از ترسناک ترین فیلم ها 

 

9. Prometheus

Prometheus

این فیلم که به نوعی داستان ماقبل فیلم بیگانه ها در سال 1979 را نشان میدهد، ما را به سال 2080 میبرد که گروهی از باستان شناسان مشغول حفاری غاری هستند که نقاشی انسان های ماقبل تاریخ رو آنها نقش بسته است و پس از آن به سفینه ای به نام  LV223 و ربات شبه انسانی به نام دیوید میرسند. آنها پس از دستیابی به مکان مورد نظر خود در سال 2093 و در سفینه پرومتئو با گروهی از بیگانگان و اجداد انسانی آنها مواجه میشوند. صحنه خارج شدن بیگانگان از اجساد و مخلوقات عجیب و غریب در کنار داستان جذاب، از این فیلم یک فیلم دیدنی ساخته است.

 

8. The Abyss

The Abyss

عده ی کمی از این موضوع خبر دارند که ایده ای این فیلم منحصرا جیمز کامرون تعلق داشته است و علاقه ی او به فیلم های آب و اقیانوس های عمیق و ترس های این چنینی از پیش از ساخت تاینانیک وجود داشته است. دلیلش این است که دریاها و اقیانوس های عمیق و تاریک با موجوداتی وحشتناک که ممکن است هرلحظه از آن بیرون بزنند، پتانسیل بسیار خوبی برای فیلم های ترسناک دارد.

داستان فیلم درباره دو مهندس نفت است که در گذشته زن و شوهر بودند و اکنون باید از طرف نیروی دریایی برای تجسس درباره غرق شدن زیردریایی آنها به اعماق اقیانوس عازم شوند.

کامرون با مهارت های کارگردانی و فیلمبرداری خود، ما را به تحسین واداشته است. موفقیتی که بعدها در فیلم آواتار تکرار شد.

 

7. Invasion Of The Body Snatchers

Invasion Of The Body Snatchers

این فیلم که در زمان خود نوعی فیلم زامبی محسوب میشد به بیماری سندروم نشانگان کاپگراس میپردازد. که در اینجا بر اثر حملات بیگانگان ایجاد شده. طی روند این بیماری، تمام انسانها با بدلهایی از خودشان جایگزین میشوند که اگر چه برخی از ویژگی های انسانی را دارند، اما فاقد احساسات هستند.در این میان دکتر هیل و بنل تلاش میکنند تا پیش از آنکه دیر شود، کنترل اتفاقات را به دست بگیرند.

در حقیقت میتوان این فیلم را از زمانه ی خود جلوتر دانست و به همین دلیل است که بازسازی های مختلفی از آن ساخته شده. این فیلم یک اثر جاودانه محسوب میشود.

 

6. Predator

Predator

یکی از فیلم های پیشرو در ژانر فیلمهای ترسناک بیگانگان که سری های مختلف آن ساخته شده و به همین دلیل نوعی نقطه عطف سینمای بیگانگان محسوب میشود.

آرنولد شوارتزنگر در نقش یک مامور سیا ظاهر میشود و به همراه یک عده ای وارد جنگل میشوند تا از حمله ی مزدوران جلوگیری کنند. اما نمیدانند که بیگانگان آنها را زیر نظر گرفتند. زمانیکه بیگانگان مشغول از بین بردن انسانها هستند، یکی از انسان ها به دنبال از بین بردن آنهاست. حملات شوکه کننده بیگانگان و ترسی که ماموران سیا با آن مواجه میشوند، باعث ترسناک شدن این فیلم میشود. در ضمن این فیلم یکی از آثار مهم آرنولد نیز محسوب میشود.

همچنین بخوانید: 10 تا از برترین فیلم های رزمی تاریخ + عکس 

 

5. The Edge Of Tomorrow

The Edge Of Tomorrow

فیلم لبه ی فردا با بازی تام کروز، یکی از فیلمهایی است که کمتر مورد توجه قرار گرفت و از ابتدا تا انتهای فیلم با این شعار مواجه هستیم : زندگی کن، بمیر، دوباره این چرخه رو تکرار کن.

در میان حملات بیگانگان، یکی از سرباز ها به نام ویلیام کیج که مجبور است در مقابل آنها بجنگد، میخواهد با بمب گذاری بیگانه ها را از بین ببرد و در این میان خودش کشته میشود. اما چون یک آلفا را کشته و در خون خودش غوطه ور شده، به یک حلقه ی زمانی وارد میشود که هر بار پس از مردن دوباره زنده میشود.

جلوه های ویژه، فیلمبرداری و اجراهای فیلم بسیار عالی بوده و بدون شک میتوان آن را بهترین اثر اکشن تام کروز دانست. با دیدن این فیلم هرگز مطمئن نیستید که در لحظات بعدی چه اتفاقاتی رخ میدهد و ممکن است هر لحظه برای شما ترسناک باشد و از آن لذت ببرید.

 

4. The Thing

The Thing

یکی از برترین فیلم های ترسناک که شما را به قطب میبرد و در هر لحظه ی فیلم، ترس را بر وجود شما القا میکند. در این فیلم شاهد یک موجود ترسناک هستیم که قابلیت تغییر شکل داشته و هر لحظه خود را به شکلی دیگر تبدیل میکند.

با غرق شدن پایگاه نروژی ها و نابودیشان، پایگاه آمریکایی ها تصمیم میگیرند تا در این باره خوب تحقیق کرده و موجودی را که کارکنانشان را یک به یک از بین میبرد را بشناسند.

این فیلم در مقایسه با سایر فیلم های ترسناک که با کمک گرافیک رایانه ای ساخته شدند، ترس و هیجان بیشتری را نشان میدهد. این فیلم مانند یک شراب قدیمی در یک بطری جدید است. هر چند که یک شراب چندش اور است.

 

3. Life

Life

این را که برترین فیلم مرتبط با چندگانه ی بیگانه میدانند به این موضوع میپردازد که اگر به حیاط خارج از کره ی زمین توجه نکنیم و آنرا ناچیز پنداریم، چه اتفاق مهیبی رخ خواهد داد. مطمئن باشید که از آغاز فیلم تا پایان آن، ترس و هیجان را تجربه میکنید و نمیتوانید از صندلی خود بلند شوید.

نقش آفرینی زیبای جیک جیلنهال، رایان رینولدز و سایر بازیگران، در مقابله یک موجود بیگانه مریخی که تا به حال ندیده ایم، تجربه ی ترسناکی را به وجود میاورد.

فیلم درباره ی شش خدمه ی سفینه ی فضایی است که نمونه ی از حیات فضا را به ایستگاه فضایی زمین میاورند تا آن را آزمایش کنند. اما خبر ندارند که این کار ممکن است جانشان را به خطر بیندازد. این فیلم یک اثر موفق در ژانر خودش محسوب میشود.

 

2. Aliens

Aliens

دومین فیلم از سری بیگانه ها به کارگردانی جیمز کامرون بود که از جنبه های مختلف بازیگری، کارگردانی و داستان، بسیار موفق عمل کرد. هر چه داستان بیشتر جلو میرود، ترس و هیجانش افزایش پیدا میکند. در این فیلم سیگورنی ویور در نقش آلن ریپلی، بار اصلی فیلم را بر دوش میکشد. اگر چه این فیلم با تحسین همگان مواجه شد و بسیاری آن را از هر نظر از سری اول آن بهتری میدانستند، اما در هر صورت اولین فیلم برتر این چندگانه محسوب میشود.

 

1. Alien

Alien

یک فیلم به کارگردانی ریدلی اسکات که حتی تا به امروز هم یک اثر افسانه ای محسوب میشود. در این فیلم خدمه ی سفینه ای به نام نوسرامو به سیاره ای به نام LV426 رفته و در آنجا با موجودی بیگانه رو به رو میشوند که به یکی از اعضای خدمه حمله میکند. زمانی که اعضا این موجود را با خود به سفینه میبرند، اتفاقاتی رخ میدهد که باعث ترس و وحشت شما میشود. رپلی افسر سفینه فضایی است و باید با مقابله با این موجود، شجاعت خودش را اثبات کند. افرادی که فیلم حیات را دیدند باید بدانند که این اثر پیشرو و پدر ژانر بیگانه است.

کمتر اتفاق میفتد که فیلمی از سالهای هفتاد میلادی، حتی امروز هم شما را تحت تاثیر بدهد.

 

همچنین بخوانید: ملاقات بتی و بارنی هیل با موجودات فضایی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *