قهرمان هایی که کارهای وحشتناکی انجام دادند

جهان ما انسان های بزرگی را به خودش دیده؛ افرادی مثل گاندی، مادر ترزا و یا خیلی افراد دیگر و همه جا هم از کارهای بزرگی که برای بشریت انجام داده اند، صحبت میشود. اما خب اگر کسی بیاید و به شما بگوید که این افراد کارهای بسیار بد و وحشتناکی را انجام داده اند چه واکنشی نشان میدهید؟ در این پست قصد دارین تا 6 تا از قهرمان های جهان که کارهای وحشتناکی را انجام داده اند را برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

6. استیو جابز

استیو جابز

به عنوان یک فرد پیشرو در تکنولوژی، استیو جابز دنیای تکنولوژی را متحول کرد. خیلی زیاد واضح نیست که او چه کاری در اپل انجام داده، اما خب آنها را از ورشکستگی به یکی از بزرگ ترین کمپانی های جهان تبدیل کرد و تقریبا به مقام خدای تکنولوژی دست یافته است. اما خب او با همه ی کارهای بزرگی که انجام داده است، گفته میشود که او به افراد نزدیک به خودش بسیار آسیب زده است.

استیو جابز و استیو وزنیاک

او در یک عمل که کاملا جهانی شد به همکار و شریک خودش استیو وزنیاک نارو زد و پول آتاری که ساخته بود را پرداخت نکرد. اما خب این تنها کار بد او نبود و بدترین کار را در حق دختر خودش، لیزا انجام داد.

استیو جابز و دخترش

استیو جابز برای سالها لیزا را انکار میکرد و میگفت که او دخترش نیست اما خب وقتی به صورت علمی و تست DNA ثابت شد که او دخترش است، شروع کرد ماهیانه 500 دلار به او دادن. اما وقتی شرکت اپل رشد کرد و دارایی اش به بیش از 200 میلیون دلار رسید، این پانصد دلار هیچ تغییری نکرد.

 

5. مادر ترزا

مادر ترزا

در سال 2016 پاپ فرانسیس به صورت رسمی مادر ترزا را قدیس اعلام کرد. قدیس لقبی است که برای به دست آوردنش، فرد باید دو معجزه را انجام دهد و مادر ترزا هم این کار را انجام داد و دو نفر را از تومورشان شفا داد. اما خب بماند که سر این قضیه بحث های زیادی بین دکترها شد و خیلی ها آن را باور نکردند. اما خب همه ی دنیا معتقد بودند که مادر ترزا انسان بسیار خوبی است. ولی چیزی که از چشم ها پنهان مانده بود این بود که خیریه مادر ترزا با انتقاد های فراوانی رو به رو بود.

کریستوفر هیچنز

افراد منتقدی مثل کریستوفر هیچنز، خیریه ی مادر ترزا را یک خیریه خدمت به خود میدانستند و بیشتر آن را یک مرکز استخدام برای کلیساهای کاتولیک میدانستند.

خیریه او در کشور های جهان سومی کلیسا ساخت که بیش از اندازه به بیمارستان احتیاج داشتند و وقتی در کلکته هند، مرکز درمانی توسط خیریه ی او ساخته شد، شرایط به قدری در آنجا خراب شد که مریض ها به جای درمان شدن بیشتر درد میکشیدند. سوزن ها چندبار استفاده میشدند و نظافت در پایین ترین حد خودش بود و در کل تخمین زده شده که فقط هفت درصد کمک های مردمی در امور خیریه خرج میشده و جالب است بدانید که بیشتر این پولهای اهدا شده به خیریه مادر ترزا، توسط سیاستمدار های فاسد و دیکتاتورها بوده است.

 

4. کریس کایل

کریس کایل

فیلم American Sniper رو دیدین که داخل آن کریس کایل یک قهرمان ملی کشور آمریکا در تمام جهات انسانی نشان داده شده؟

کریس کایل چهار بار به افغانسات اعزام شد و افراد زیادی را به قتل رساند و کشنده ترین اسنایپر آمریکا لقب گرفت و بعد از تمام شدن جنگ، از معلولان جنگی مراقبت میکرد. اما چیزی که از این فرد یاد نشده این بود که در کتاب زندگی نامه اش حقایق خیلی وحشتناکی را آشکار کرده است.

کتاب کریس کایل

در این کتاب کریس کایل شرح میدهد که چقدر عاشق کشتن بوده و چقدر از این کار لذت میبرده است. در فیلم سعی شده نشان داده شود که تمام 160 فردی که کریس کایل به قتل رسانده، انسان های بدی بودند؛ اما خب کریس در کتاب میگوید که چقدر از عراقی ها متنفر بوده و انها را وحشی میدانسته است و هیچ اهمیتی به آنها نمیداده و گفته میشود که از خانه های عراقی ها برای خودش دزدی میکرده.

 

3. جان لنون

جان لنون

خیلی ها میگویند که جان لنون یکی از بزرگترین آهنگ نویسان تاریخ بوده و دفاع کردن او از صلح جهانی، او را برای خیلی ها تبدیل به یک قهرمان کرده.

جان لنون و پسرش

اما خب او عالم بی عمل بود و پدر بسیار بدی برای پسرش بود و همیشه او را مورد ضرب و شتم قرار میداد و بعد او را در سن 5 سالگی او را رها کرد و یک زندگی جدید با یک زن دیگر به نام یوکو اونو شروع کند.

جان لنون و یوکو اونو

او با یوکو اونو وقتی که با همسر اولش بود، آشنا شد و بعد هم با منشی اش به همسر دومش خیانت کرد و همیشه همسرانش را کتک میزد و بدترین قسمتش این است که به این رفتارهایش افتخار هم میکرد.

 

2. وینستون چرچیل

وینستون چرچیل

وینستون یکی شناخته شده و یکی از افراد مشهور دنیا به حساب میاید. وینستون چرچیل بریتانیایی یک قهرمان برای مردمش است. آن هم برای اینکه کشورش را در جنگ جهانی دوم به پیروزی رساند و با سخنرانی ها و رهبری خوبش، از او یاد میشود. اما خب خارج از بریتانیا کارنامه ی او زیاد خوب نبوده و او شخصا مسئول مرگ حدود 3 میلیون نفر است.

در سال 1943 منطقه بنگال هند که تحت سلطه انگلیس بود با یکی از بزرگترین قحطی های تاریخ جهان رو به رو شد، آنهم اشغال آن منطقه توسط انگلیس. اما خب چرچیل به جای مسئولیت پذیری بعد از اشغال کردن آن منطقه، مواد غذایی را از انجا میبرد و به سرباز های بریتانیایی که در اروپا خدمت میکردند ارسال میکرد و اصلا به افراد قحطی زده توجهی نکرد و حتی کمک های آمریکا را هم برای سربازانش قبول نکرد و گفت که هندی خودشان قحطی را بر سر خودشان آوردند چون مانند حیوانات بزرگ شدند.

 

1. مهاتما گاندی

مهاتما گاندی

همانطور که میدونید گاندی یک رهبر بزرگ برای هند بوده و آنها را به استقلال رسانده و از آن به عنوان یک انسان والا و عالی در تمام جهات انسانیت یاد میشود.

اما خب در کتابی به نام گاندی آفریقای جنوبی که بر اساس حضور گاندی در دوران جوانی اش در آفریقای جنوبی نوشته شده، قصه رنگ دیگری به خودش میگیرد.

کتاب گاندی

در این کتاب گفته شده است که گاندی یک نژاد پرست بوده و طرفدار جدایی نژادها از یکدیگر بوده. نویسنده کتاب گاندی آفریقای جنوبی گفته که گاندی معتقد بود که قدرت باید در دست آفریقایی ها نباشد و خیلی اصرار داشت که هندی ها با آفریقایی ها میکس نشوند.

همچنین بخوانید: حقیقت هایی درباره گاندی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.