10 مورد واقعی از دیدن بشقاب پرنده + عکس

عقل انسان همیشه نیازمند اسناد برای تایید حرفهای خود است. مخصوصا برای تئوریهای عجیب و غریبی که هر روز به تعداد آنها افزوده میشود. در این پست ما قصد داریم تا اسنادی را برای شما معرفی کنیم که نشان میدهد بشقاب پرنده ها واقعا توسط افراد مختلف دیده شدند و حتی از بعضی از آنها، عکسهایی هم موجود است.

جدا از موارد پایین، عده زیادی از انسانهای کنجکاو که اکثر آنها خبرنگار بودند، در منطقه 51 فرود و پرواز این سفینه ها را دیدند! (البته هیچ عکس و فیلمی از آن در دست نیست.)

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

10. ترکیه سال 2008

بشقاب پرنده در ترکیه

نگهبان شب یکی از مجتمع های ترکیه در این سال ادعا کرد که از چندین جسم پرنده جسم بیگانه طی دوره ای چهارماهه تصویربرداری کرده است. این تصاویر توسط مرکز تحقیقات علوم فضایی به عنوان مهمترین تصاویری که تاکنون از بشقاب پرنده ها به ثبت رسیده اند، مورد بررسی قرار گرفته اند.

 

9. بلژیک سال 1989 و 1990

بشقاب پرنده در بلژیک

در حدود 13500نفر در این روز اعلام کردند شاهد پرواز جسمی سه ظلعی عظیم، بی صدا و سیاه رنگی بوده اند و حدود 2600 اظهاریه درباره به آنچه که دیده بودند، نوشتند. این جسم توسط رادیو های ناتو نیز ردیابی شد.

از تمامی گزارش های رسیده مبنی بر دیده شدن بشقاب پرنده، یکی از پرونده هایی که بیشترین شاهد را دارد مورد بلژیک در سال 1989 است که تقریبا حدود 30 گروه مختلف و سه گروه پلیس که هر کدام در ایستگاه خاصی حضور داشتند آنرا گزارش کردند و در تمامی این گزارش ها دیدن شدن شیء پرنده ی مثلثی شکل و مسطح با چراق هایی زیر آن در ارتفاع پایین به ثبت رسیده است. به گفته ی شاهدان، هنگامی که بشقاب پرنده از آسمان بلژیک به طرف مرز آلمان و هلند میگذشت هیچ صدایی از این جسم پرنده ی غول پیکر به گوش نمیرسید. چند ماه پس از این ماجرا، اتفاق شگفت انگیز دیگری به وقوع پیوست. بدین ترتیب که در 30 مارس سال 1990، یکی از کاپیتان های پلیس ملی بلژیک با قرارگاه نظامی کشور تماس گرفت و با عصبانیتی تواَم با اضطراب، خبر عبور یک جسم بزرگ مثلثی شکل را از آسمان بلژیک داد. همزمان با این تماس، رادارهای دو ایستگاه زمینی که یکی از از آنها ایستگاه کنترل ناتو بود از به ثبت رسیده سیگنال های مبنی بر وجود جسمی ناشناخته در صفحات نمایش خود خبر داد.

پس از اینکه سیستم اطلاع رسانی تمامی پایگاه ها فعال شد مسئولان با کمال تعجب مشاهده کردند که چهار ایستگاه دیگر، گزارش مشابه به دو ایستگاه دیگر را دریافت کردند. همه ی ایستگاه ها خبر دادند که شیء ناشناخته رو صفحه ی رادار آنها به آرامی در حال حرکت است و سیگنالهایی ارسال میکنند که به هیچ عنوان قابل شناسایی نیستند. سریعا دستور به پرواز درآمدن دو جنگنده ی F16 برای شناسایی جسم ناشناخته، صادر شد و یکی از جت ها رادارش را روی جسمی که مانند نقطه کوچکی در صفحه علامت میداد قفل کرد. به گزارش خلبان، تنها چند ثانیه بعد از اینکه بر روی هدف متمرکز شد، هدف مورد نظر سرعتش را افزایش داد و به سرعت از محدوده رادار دور شد و بدین ترتیب پس از یک ساعت عملیات تعقیب و گریز، جسم پرنده ناشناخته در آسمان بروکسل ناپدید شد.

بشقاب پرنده با سرعت بسیاری که حاکی از داشتن تکنولوژی بسیار بالا بود مانور داد و رادار حدودا پنج ثانیه علامت داد که جسم پرنده از ارتفاع 3048 متری به 153 تغییر ارتفاع داد اما دوباره به سرعت به ارتفاع اولیه برگشت. این نکته قابل توجه را خلبان جت F16 هنگام تعقیب بشقاب پرنده گزارش کرد.

تا چند ماه مردم شب روز همچنان بشقاب پرنده را در آسمان میدیدند و بیشتر از هزار مورد گزارش دیدن شدن این جسم پرنده ناشناخته به پلیس داده شد. به گزارش شاهدن این جسم آنقدر در ارتفاع پایین حرکت میکرد که با چشم غیرمصلح هم دیده میشد و داستان یوفو به یکی از مهمترین موضوعات رسانه بلژیک تبدیل شد.

شاهدان به محض دیدن شیء پرنده، دوربین هایشان را به روی آن تنظیم میکردند و عکس مینداختند تا به خیال خودشان یک سند معتبری تهیه کنند اما سئله رمزآلود ماجرا در این بود که هرچه میکوشیدند تا از این پرنده آهنین عکس بگیرند، به هیچ عنوان امکان پذیر نبود و هنگام ظاهر کردن نگاتیو ها، تمام عکس های گرفته شده یا تار میشد و یا میسوخت.

پرفسور آگوست استاد فیزیک دانشگاه کاتالوگ، نور مادون قرمز را علت اصلی تار شدن تمامی عکس های گرفته شده خواند و حتی او برای اثبات کردن این تئوری، شیء را در معرض نور مادون قرمز قرار داد و پس از آن عکس گرفت. نتیجه دقیقا همان چیزی بود که برای عکس های گرفته شده و یا یوفی مثلثی اتفاق افتاد.

بشقاب پرنده در بلژیک

با همه ی تلاشی که مردم برای داشتن کوچکترین مدرکی از بشقاب پرنده به کار بستند، سرانجام یکی از شاهدان موفق شد در ماه آپریل سال 1990 از فیلم ویدئویی که گرفته بود عکسی تهیه کند. در ان عکس سطح زیرین شیء که در سه نقطه آن چراغی روشن بود به خوبی نشان داده شده بود و این فریم عکس در سرتاسر جهان به نمایش گزاشته شد که نمونه ی کلاسیک از یک بشقاب پرنده است.

با وجود به نزدیک هزار شاهد ماجرا، جت های فرستاده شده برای تعقیب بشقاب پرنده، تایید رادار و نظامیان، دیده شدن یوفوها در بلژیک یکی از مستندترین مواردی است نمیتوان آنرا انکار کرد.

همچنین بخوانید: اشیا ناشناس دریایی چه هستند؟ 

 

8. برزیل سال 1986

بشقاب پرنده در برزیل

این ماجرا در میان برزیلی ها به شب بشقاب پرنده ها در برزیل شهرت دارد. شبی اسرار آمیز در می سال 1986 که 21 شی ناشناخته بر فراز آسمان نمایان شدند و در پی آن تعداد زیادی جت به آسمان پرواز کرد تا بلکه اجسام پرنده را شناسایی کنند. اما به محض اینکه رادار ها موقعیت اجسام را شناسایی میکردند و به آنها نزدیک میشدند در کمال تعجب ناپدید میشدند.

 

7. ایران سال 1976

بشقاب پرنده در ایران

نیمه 28 شهریور 1355 برای کارکنان برج مراقبت فرودگاه مهرآباد، شبی معمولی و خسته کننده بود تا اینکه تماس های مکرر ساکنان مناطق شمالی تهران، آنها را متوجه حضور شیء پرنده ناشناس بر فراز شمیران کرد. لحظاتی بعد دو فروند جنگنده F4 پایگاه هوایی شاهرخی در همدان به سمت تهران ترک میکنند تا درباره پرواز این شیء ناشناس تحقیق کنند. به گفته ی سرتیپ جعفری پس از تماس مسئول برج مراقبت مهرآباد با تیمسار یوسفی فرمانده کشیک نیروی هوایی، دو فانتوم این نیرو از همدان روانه ی تهران میشوند.

بشقاب پرنده در ایران

سرنشینان جنگنده اول، پس از نزدیک شدن به شیء پرنده ناشناس بر فراز تهران، متوجه از کار افتادن آلات دقیق و وسایل ارتباطی رادیویی خود میشوند و مجبور به برگشت به پایگاه شاهرخی میشوند. در این حال آقای جعفری که به همراه سروان دمیریان، خلبان دوم خود به فاصله ده دقیقه پس هواپیمای اول،پایگاه را ترک کرده بود، سعی میکند با نزدیک شدن به شیء ناشناس با چشم و به وسیله ی رادار آن را ارزیابی کند.

بشقاب پرنده در ایران

آقای جعفری مشاهدات خود را از این شیء اینطور بیان میکند : حرکت های خیلی سریعی میکرد و با سرعت بالا جا به جا میشد؛ از خود چهار نور ساطع میکرد؛ از قسمت بالای آن نوری قرمز رنگ و چشمک زن، در پایین نوری نارنجی رنگ و در طرفین نوری آبی رنگ ساطع میشد. این نورها به قدری شدید بودند که امکان دیدن بدنه ی این شیء وجود نداشت.

با نزدیک شدن جنگنده F4 به فاصله چهل کیلومتری شیء پرنده ناشناس که به سمت بیابان ها جنوب تهران در حال بود، جسم نورانی کوچکی از آن جدا میشود و به سمت هواپیمای ایرانی حرکت میکند. سرتیپ جعفری در اینباره میکند: من فکر کردم که موشکی به سمت من شلیک شده و سعی کردن آن را با موشک حرارتی هدف قرار دهم، ولی وقتی موشکم را انتخاب کردم متوجه از کار افتادن آلات دقیق و خاموش شدن همه چراغ های روی صفحه ی مقابلم شدم. در آن لحظه آلات دقیق شروع به نوسان کردند و ارتباط رادیویی هم از کار افتاد.

اقای جعفری درباره احساس خود در آن لحظه میگوید: هم حس کنجکاوی داشتم و هم اینکه با گذشت زمان، وحشت برم داشت.

با ادامه حرکت جسم نورانی به سمت جنگنده f4، آقای جعفری تصمیم میگیرد در صورت نزدیک تر شدن آن به بیرون بپرد. ولی با فاصله گرفتن هواپیما از شی پرنده ی ناشناس اصلی، جسم نورانی به سمت سفینه ی اصلی برمیگردد.

با اینحال به گفته ی آقای جعفری به او دستور فرود در تهران داده میشود و همزمان جسم نورانی دیگری از شیء ناشناس جدا میشود و با سرعت بالا به دور جت F4 حرکت میکند. پرویز جعفری میگوید: هنگام پرواز به سمت مهرآباد، ناگهان متوجه حرکت یکی شی ناشناس دیگر از شمال تهران به سوی خود میشود. یک چیزی از ارتفاع خیلی پایین از بالای سر من رد شد. این یکی خط کش مانند بود و مانند شی ناشناس اول گرد نبود.

پرویز جعفری هنگام فرود متوجه حرکت جسم نورانی دیگری از شیء پرنده ناشناس اصلی به سمت زمین در منطقه کهریزک میشود و با گزارش این موضوع بار دیگر ماموریت پیدا میکند و به سما آن حرکت میکند. با نزدیک شدن مجدد جت F4 به شیء پرنده ناشناس، آلات دقیق و رادار آن، بار دیگر از کار میفتد و در نهایت مجبور به بازگشت به فرودگاه مهرآباد میشود. آقای جعفری با اشاره به وقایع آن شب میگوید علاوه بر مسئولا ایرانی، آمریکایی ها هم به این موضوه کنجکاوی نشان دادند و اسناد ان را تا سالها به صورت طبقه بندی شده نگهداری میکردند. به گفته ی سرتیپ جعفری اسنادی که به تازگی منتشر شده نشان میدهد که یکی از ماهواره های نظامی آمریکا، پرواز شیء پرنده ناشناس را بر فراز تهران ردگیری کرده بود.

پس از فرود هواپیمای آقای جعفری در تهران، او به همراه سروان دمیریان و دو خلبان F4 دیگر، مورد آزمایش پزشکی قرار گرفتند و هواپیماهای آنها از نظر آلودگی رادیواکتیوی بررسی شد. به گفته ی آقای جعفری آزمایش های پزکش به طور متناوب برای ماه ها ادامه داشت و هیچ مورد غیرطبیعی در بدن او سایر خلبان ها دیده نشد.

 

6. کانادا سال 1967

بشقاب پرنده در کانادا

گزارش های این واقعه نشان میدهد در این روز جرمی بزرگ با یکی از بنادر کانادا برخورد کرده است که وزارت دفاع کانادا پس از انجام تحقیقات و بررسی های متعدد، این واقعه را به عنوان پدیده ای مرموز و حل نشده دسته بندی کرد.

همچنین بخوانید: آیا حلقه های کشتزار به دست بیگانه ها درست شدند؟ 

 

5. استرالیا سال 1966

بشقاب پرنده در استرالیا

در ششم آپریل سال 1966 بچه های دو مدرسه در یکی از شهرهای نزدیک ملبورن، مشغول درس خواندن بودند. یکی از دانش آموزان سرش را بلند کرد تا از پنجره کلاس بیرون را تماشا کند که ناگهان فریاد زد: نگاه کنید نگاه کنید بشقاب پرنده! آنجاست پشت درخت های کاج.

با فریاد او همه سرشان را به طرف پنجره برگرداندند تا بشقاب پرنده را تماشا کنند و در یک چشم برهم زدن بیش از 200 دانش آموز و تقریبا همه ی کادر دو مدرسه، سراسیمه از کلاس خارج شدند و به طرف محل حادثه دویدند. اما وقتی به محل رسیدند، شیء پرنده دوباره به پرواز درآمد و ناپدید شد و تنها اثری که از خود بر جای گذاشته بود، شکلی دایره ای وار از علف های سوخته بود.

نه تنها دانش آموزان و کارمندان مدرسه، بلکه شهروندان بسیاری هم دیده شدن جسم پرنده را به پلیس گزارش کردند.

 

4. آمریکا سال 1957

یکی از موارد حیرت آور و باورنکردنی، مشاهده بشقاب پرنده مورد لولند سال 1957 است. تقریبا هشت مورد گزارش مستند از دیده شدن اشیائی با مشخصات مشابه و گزارش تعدادی از ماموران اداره پلیس لولند و هفت مورد اثبات نشده توسط افراد ناشناخته در رابطه با این پرونده به ثبت رسیده است.

در این سال پلیس گزارش های متعددی مبنی بر اینکه موتور خودروهای این افراد در هنگام نزدیک شدن جسمی درخشان و تخم مرغی شکل، به صورت ناگهانی از کار افتاده است، از رانندگان دریافت کرد. به گفته ی رانندگان، موتور این خودروهای پس از دور شدن این جسم مجددا به طور خودکار فعال شده است.

 

3. آمریکا سال 1952

بشقاب پرنده در آمریکا

در سال 1952 که مطالعه در مورد بشقاب پرنده ها به اوج خود رسیده بود، از 12 تا 29 جولای فرودگاه ملی واشنگتن و پایگاه هوایی روی صفحه ی رادار خود، اجرام آسمای ناشناخته ای را که بر آسمان واشنگتن بر فراز کاخ سفید و پنتاگون با سرعت 160 کیلومتر در ساعت در حال پرواز بودند را مشاهده کرد.

برج مراقبت فرودگاه واشنگتن به محض دیدن این اجرام در آسمان و دریافت گزارش های دیگر از پایگاه های مختلف، فورا به پایگاه هوایی چنین مخابره کرد:

– برج اندرو، آیا کاملا روی صفحه ی رادارت پوششی داری؟

+ از برج اندرو به برج مراقبت واشنگتن: نه هنوز چیزی معلوم نیست. اما تماس های زیادی در اینباره مخابره شده. در حال جست و جو هستیم.

– چطور نمیبینید؟ هدف بسیار بزرگ است.

این دو برج مراقبت همچنان در حال مخابره اطلاعات بودند که ناگهان برج اندرو چنین گزارش داد:

– از پایگه اندرو! از پایگاه اندرو! رادار هدف بزرگی را به سمت شمال شرقی پایگاه اندرو را نشان میدهد. بیشتر از دو عدد در محوطه جنوبی. به نظر میرسد چهار یا پنجتایی باشند. مانند شهاب سنگ یا چیزی شبیه به آن هستند.

به محض رد و بدل شدن چنین گزارش هایی بین دو برج مراقبت، نیروهای هوایی آمریکا دستور به پرواز درآمدن دو جنگنده را صادر کرد. زمانی که در آسمان از اجسام سحرآمیز خبری نبود و آنها به آشیانه بازگشتند.

همینکه دو خلبان هواپیماهای خود را  فرود آوردند، ناگهان همان علائم بر روی صفحه ی رادار، نمودار شد و اینبار جنگنده ها سریعتر به پرواز درآمدند و با سرعت به سمت بشقاب پرنده ها حرکت کردند.

هیچکس نفهمید که نورهای پرسرعت چه بودند و بحث بر سر آنها بسیار داغ بود که یک هفته بعد این اشیاء پرنده بار دیگر در 26 جولای در همان منطقه دیده شدند. اما باز هم مانند مورد قبلی تا به آنها نزدیک میشدند، هیچ چیز نمیدیدند.

 

2. آمریکا 1947

بشقاب پرنده در آمریکا

کنت آرنولد در حال کمک برای یافتن یک هواپیمای گمشده بود که این ماجرای عجیب برایش اتفاق افتاد. او فکرش را هم نمیکرد که دیده هایش را دیگران باور کنند. اما در تریبون های روزنامه ی دیلی شیکاگو قسم خورد که گفته هایش عین واقعیت است. اولین چیزی که به آن برخورد کردم یک سری نورهای متد بود که مستقیما به چشمم میتابید و چشمم را میزد. انگار که یک آینه نور آفتاب را در چشمانم منعکس میکرد.

پس از اینکه او به همراه خلبانش ادعا کردند که 20 جسم پرنده را به صورت زنجیره ی در نزدیکی کوهستان ها دیده اند، رسانه ها این پرونده را مورد بشقاب پرنده نامیدند. آرنولد این اجسام را به بشقاب پرنده ای توصیف کرد که بر روی آب حرکت میکردند.

 

1. آمریکا سال 1947

موجود فضایی در آمریکا

در تمامی گزارش های رسیده مبنی بر دیده شدن جسمی پرنده در آسمان، تا به حال هیچ موردی مانند حادثه رزوال در سال 1947 جنجال به پا نکرد. حامیان نظریه بشقاب پرنده ادعا میکند که ارتش آمریکا یک هواپیمای ناشناخته ی سقوط کرده را در این پدیده ضبط کرده است. این جنجال که به خوبی تحت پوشش رسانه ای قرار گرفت، به یکی از پر طرفدار ترین پدیده های ناشناخته ی جهان تبدیل شده است.

همچنین بخوانید: انسانها از فضا آمده اند؟

مطالب مرتبط

5 دیدگاه‌

 1. JavadEmpire CR7 گفت:

  این همه شواهد
  من ک میگم یک عده از مسئولین کله گنده مثلا آمریکایی ها دارن سرپوشی میکنن این شواهدو…وگرنه الانم باهاشون در ارتباط هستن…ممنون از سایت خوب همیشگیتون
  ??

 2. امین خان گفت:

  اخه چرا بعضی ها فکر میکنن که توی جهانی به این بزرگی، فقط باید انسانها زندگی کنن. معلومه که موجودات فضایی هم هستن

 3. موسی خداخواه گفت:

  من خودم چن سال پیش، وقتی که از سره کار برمیگشتم،از شهر ب روستا ، ساعت 9 شب بود که شی مثلثی شکل رو تو اسمان دیدم ، ک داشت از بالای سرم رد میکرد، بدون هیچ صدایی و چراغی ، مثه ابری سفید رنگ ، مثه ابری مثلثی شکل، مگر میشه دستگاهی به این عظمتی ،بدون نور و صدا باشه ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.