6 تا از معروف ترین قاتل های زنجیره ای ایران + عکس

کشتن یک انسان بدون شک بدترین کاری است که یک انسان میتواند انجام دهد و اگر یک نفر چندین نفر را به قتل برساند، تبدیل به یک قاتل زنجیره ای میشود.

قاتل های زنجیره ای زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند اما خب اینبار به بقیه ی جهان کاری نداریم و میخواهیم برویم به سراغ ایران. پس با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

6. اصغر قاتل

اصغر قاتل

علی اصغر بروجردی متولد سال 1272 معروف به اصغر قاتل، اولین قاتل زنجیره ای ایران به حساب میاید و 33 قتل را انجام داده است. قربانیان او اکثرا کودکان بودند و گفته میشود که او هیچ رحمی نداشته و بعد از آزار و اذیت کودکان آنها را به قتل میرساند و بعضا حتی سر آنها را هم از بدنشان جدا میکرد.

او مدتی از عمرش را در عراق زندگی میکرد و در آنجا 25 نفر را به قتل رساند. او بعد از آخرین جنایت خودش به ایران فرار کرد و در ایران 8 قتل دیگر را انجام داد.

او در عراق با فروش تنقلات به کودکان آنها را به حلوت میکشاند و آنها را مورد آزار و اذیت قرار میداد و حتی برای این قبیل کارهایش، در عراق زندانی شد اما بعد از آزادی از این کارهای خودش دست برنداشت.

در دهم دی ماه سال 1312 در یک قلعه خرابه در بیابان شترخان در جنوب تهران، چوپانی سر بریده یک نوجوان را پیدا میکند. چوپان فورا این قضیه را گزارش میدهد و بعد از آن یکی یکی جسد های دیگری هم پیدا میشود. بعد از آن تیمور خان مفتش با تجربه آن زمان، مامور حل این پرونده میشود و در آخر اصغر قاتل در روز پنجشنبه دهم اسفند سال 1312 در حوالی قنات امین آباد دستگیر میشود و بعد از اعتراف به تمامی جرم هایش بعد از دادگاهی شدن در سال 1313 اعدام میشود.

 

5. مجید سالک محمودی

مجید سالک محمودی

او یک قاتل سریالی بود که قتل های خود را در بین سالهای 1359 تا 1364 انجام داد و قربانی های خود را از بین زنها متاهل انتخاب میکرد. اما خب چرا زنهای متاهل؟ یکی از افرادی که از پرونده ی او باخبر بود، گفته که مجید به دلیل کشیدن چک بی محل دو سال به زندان میفتد و بعد از اینکه از زندان آزاد میشود متوجه رابطه پنهانی همسر خود با پسرخاله اش میشود. در عین تعجب او این دو نفر را نکشت و دلیل آنهم هرگز فاش نشد. او به همین دلیل تمام زنانی که در عمل میدید به شوهران خود وفادار نیستند را به قتل میرساند.

اولین و فجیع ترین قتل او، کشتن یک زن 36 ساله به نام اختر و دو کودک 11 و 9 ساله او بود. در مجموع او 24 زن را به قتل رساند و در نهایت دستگیر شد اما قبل از اینکه دادگاهش تمام شود، در زندان قصر تهران خودکشی کرد.

همچنین بخوانید: هنری لی لوکاس کسی که 600 نفر را کشت 

 

4. قاتل عنکبوتی

قاتل عنکبوتی

سعید حنایی که به قاتل عنکبوتی معروف بود در بین سالهای 1379 تا 1380، 16 قتل را انجام داد. نکته عجیب در مورد این فرد این است که سعید حنایی فردی مذهبی بود و حتی سابقه رزمندگی در دوران دفاع مقدس را نیز داشت و طبق گواهی همسایه ها او فردی آرام و بدون سر و صدا بود. اما خب دور از چشم بقیه او مشغول به قتل رساندن بود و قربانی های او دختران خیابانی بودند و به قول خودش او قصد پاک جامعه از فساد و فحشا را داشت.

او به زنجیره خودش ادامه میداد تا اینکه زنی به نام مژگان موفق به فرار از دست او شد و قصه او را برای پلیس بازگو کرد و همین گزارش منجر به دستگیری او شد و در نهایت او در 28 فروردین سال 1381 در زندان مرکزی مشهد اعدام شد.

 

3. خفاش شب

خفاش شب

غلامرضا خوشرو کوران کوردیه معروف به خفاش شب و از معروف ترین قاتلان زنجیره ای ایران بود. او قتل های زنجیره ای خودش را که همراه با سرقت و ت*ج*ا*و*ز بود از سال 1371 در تهران آغاز کرد. او پس از سوار کردن دختران جوان و زنان، آنها را به محل خلوتی میکشاند و بعد از سرقت آنها و آزار و اذیت، قربانیان را به قتل میرساند.

او ابتدا خود را یکی از اتباع کشور افغانستان معرفی کرد که بعدا مشخص شد که این حرف دروغی بیش نبود و ایرانی بوده و در مجموع 9 زن به قتل رسانده بود. او در نهایت در تیر ماه سال 1376 به دست بسیجیان پایگاه شهید نظری منطقه 10 در پونک دستگیر شد. او هیچگاه به قتل های انجام شده اعتراف نکرد و در نهایت در 22 مرداد سال 1376 در حالی 214 ضربه شلاق خورده بود، به دار آویخته شد.

همچنین بخوانید: بررسی پرونده خفاش شب

 

2. فرید بغلانی

فرید بغلانی

این جنایتکار 40 ساله در 26 شهریور سال 1387 دستگیر شد و به قتل 15 زن و یک پسر بچه اعتراف کرد. او گفته به خاطر کینه ای که به یک زن یا چندین زن در گذشته داشته، به این جنایات دست زده است. او وقتی زنها را در مکان های خلوت میدید، با ضربه ی جسمی سنگین به سر آنها، آنها را به قتل میرساند و در نهایت دستگیر شد و در 22 آبان 1389 در اهواز اعدام شد.

 

1. محمد بیجه

محمد بیجه

محمد بسیجه معروف به محمد بیجه متهم اصلی جنایات پاکدشت بود. او که کارگر کوزه ی آجر پزی در پاکدشت بود، به قتل 17 کودک و سه بزرگسال اعتراف کرد. ماجرای قتل کودکان در اطراف تهران توسط او به عنوان بزرگ ترین پرونده جنایی 71 سال اخیر در ایران شناخته شده بود و تمام مردم را ترسانده بود.

پدر محمد بیجه فردی بداخلاق بود و در کودکی او را کتک میزد و در همان کودکی مادر خود را بر اثر سرطان از دست داد و پدر او فورا دوباره ازدواج میکند. بیجه درس و مدرسه را خیلی دوست داشت ولی توسط پدرش مجبور به ترک تحصیل و کار در کوزه ی آجر پزی میشود.

وقتی او در ست 11 سالگی دو بار توسط دو فرد مختلف مورد تجاوز قرار میگیرد، فکر انتقام در سرش جرقه میزند و به گفته ی خود او با این تجاوز ها و قتل ها قصد داشته تا از جامعه انتقام بگیرد.

او در 26 اسفند سال 1383 در حالی که بیش از 5هزار نفر در محل حاضر شده بودند در حالی که همان روز توسط برادر یکی از مقتولان توسط چاقو زخمی شده بود اعدام شد و در اعترافاتش گفته که اگر دستگیر نمیشد، بیش از 100 کودک را میکشت.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.