معرفی پیامبری دروغین به نام مارشال اپل وایت

بسیاری از فرقه های مذهبی جهان پیروان زیادی ندارند. اما تعدادی از آنها به شکلی عجیبی پیرو پیدا میکنند و اشخاصی که در راس این فرقه ها قرار دارند، عموما کارهای بسیار خطرناکی انجام میدهند. برای آشنا شدن با یکی از این فرقه های عجیب به رهبری مارشال اپل وایت، با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

اپل وایت در هفده می در سال 1931 در تگزاس متولد شد و با توجه به پیش زمینه مذهبی پدر و مادرش، از همان ابتدا با مسیحیت و عقایدش آشنا شد. اپل وایت سالها بعد و در اوایل دهه هفتاد به یکی از تاثیرگذارترین شکل دهندگان مذهبی آمریکا بدل شد.

مارشال اپل وایت انسانی بود که در سال 1969 ادعا کرد که پیغمبر زمانه است. اپل وایت یک مسیحی بود که از مسیحیت دست کشید و در سخنانی اعلام کرد که خدا در واقع همان موجودات فرا زمینی هستند که ما به زمین آوردند و روزی برای بردن ما خواهد آمد.

اپل وایت در طول مدت 27 سال بیش از 15 هزار پیرو پیدا کرد. او کتابی به نام چگونه میتوان وارد بهشت شد نوشت و در آن بهشت را دنیایی دیگر توصیف کرد. واچوفسکی ها در ساخت ماتریکس تا حدی از کتاب اپل وایت الهام گرفتند. او شخصیتی بسیار پیچیده داشت و در طول تمام مدت این سالها بسیاری به او گرویده و دوباره از او جدا شده بودند. بعضی ها نقل میکنند که او ساعتها به خلصه میپرداخته و بارها در میان کوهها به ملاقات فرازمینی ها رفته بود. و اینکه میتوانست به زبانی عجیب بخواند و بنویسد.هر چند دقیقا مشخص نیست که این زبان ساخته ی خودش بوده یا نه.

اپل وایت به هیچ وجه از سیگار و مشروبات الکلی استفاده نمیکرد و یک تمام گیاهخوار بود. او چندین بار در برنامه های تلویزیونی و رادیویی حاضر شد و بر اعتقاداتش تاکید کرد. او معتقد به صفر کردن تولید مثل انسان ها بود. بر اساس شواهد او یک ضد جنس مخالف بود. هرچند بیش تر اعضای فرقه ی او زن بودند. اما عجیب ترین نکته ی رفتار او این نیست. در سال 1997 از میان تمام پیروانش، 39 نفر را که از همه پایبندتر بودند را با اعتقاد به عدد خاص 39 انتخاب کرد. همه ی آنها در شبیه خاص، لباس های یک رنگ و یک دست پوشیدند. همه ی آنها در یک جهت و حالت خوابیدند. در یک جیبشان کاغذهایی با نوشته های باستانی قرار دادند و در دست دیگر کتاب اپل وایت را گرفتند. سپس با بلعیدن سیانور خودکشی کردند. آمار این افراد 21 زن و 18 مرد بود. نکته ی جالب این بود که حتی مارک لباس های آنها هم دقیقا یکی بود. بر اساس تفکرات وایت این کار باعث میشد که همگی آنها با هم به بهشت بروند.

برای خواندن ضربه بزنید
آریا کالا: دختری که زمان مرگ مردم را بو کردن می فهمد!

اپل وایت اعتقاد راسخی داشت که در شب مرگ او و حواریونش، سفینه ای فرازمینی برای بردن روح آنها به بهشت خواهد آمد. اپل وایت بارها اعلام کرده بود که انسان میتواند به سطحی بالاتر از انسان تکامل پیدا کند و خود و پدرش را جزو این دسته به حساب می آورد.

پلیس برای مخفی نگه داشتن این نوار ها و صحبت ها، تلاش بسیاری کرد. اما در نهایت نتوانست. از سال 1997 تا امروز، بیش از 25 نفر دیگر به این روش خودکشی کردند. نام فرقه ی اپل وایت، دروازه ی بهشت نیز بوده است.

این اولین بار نیست که عده ای خودکشی گروهی انجام میدهند. اما دروازه ی بهشت یکی از عجیب ترین موارد است و دولت آمریکا برای جلوگیری از موارد مشابه، هزینه های بسیاری کرده است. اما با توجه به آزادی و ارائه مستقیم عقاید در این کشور، به نظر میرسد که این رویه متوقف نخواهد شد.

کم نبودند در تاریخ افرادی که ادعای رسالت کردند و سعی در راهنمایی مردم به سبک خودشان داشتند. هیچ راه علمی برای اثبات کردن و یا نکردن ادعای آنها وجود ندارد. اما درک اینکه با خودکشی کردن، آنهم به صورت گروهی شما رو میتواند وارد به بهشت کند، اصلا کار عقلانی نیست.

نظر شما در مورد این افراد و فرقه های چیست؟ منتظر کامنت های خوب شما هستیم.

همچنین بخوانید: پیامبری فاسد به نام آشوکا آساهارا + عکس

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. ندا گفت:

    دقیقا درست نوشتید. کم نبوده اند و نخواهند بود کسانی که ادعا کرده و یا خواهند کرد. تمام این ادعاها باید بررسی بشه ولی این یکی همین دلیل خودکشی و به صفر رسیدن تولید مثل انسان ها بزرگترین دلیل باطل بودن این ادعا است و چون نوشتید گیاه خوار، به ماشروم و… فکر میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.