10 قلعه وحشتناک که ارواح در آنجا رفت و آمد دارند

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. قلعه ها همیشه در تصورات ما و در داستان های تخیلی دوران کودکی ما، جایگاه مخصوص خود را داشتند. این مکان ها مکان های اسرارآمیز و خانه های سلطنتی داشتند که توسط پادشاه قهرمان از موجودات افسانه ای حفاظت میشد و همواره یک پرنسس تنها نیز حضور داشته است که به وسیله پادشاه قهرمان نجات داده میشود. همه ی این موارد باعث شکل گیری دوران کودکی ما میشود. قلعه های واقعی مکان های ترسناکی هستند و تاریخ های دلهره آوری دارند. از زندانیان فراموش شده تا شکنجه دشمنان. البته لازم به یادآوری است که روح های سرگردان در راهروهای قلعه ها نیستند. در این پست به 10 قلعه وحشتناک که ارواح در آنجا رفت و آمد دارند در سرتاسر جهان اشاره میکنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

10. قلعه بلکورت، نیوپورت، رود آیلند ایالت متحده آمریکا

قلعه بلکورت

ساخت و ساز این قلعه در سال 1891 آغاز و در سال 1894 به پایان رسید. این قلعه خانه تابستانی اولیور هازارد بود که این قلعه را با تاکید زیاد بر روی رنسانس فرانسه و گوتیک طراحی کرد. این قلعه توسط خانواده تینی در سال 1956 خریداری شد و از سوی هارولد تینی تقدیر شد.

امروزه گفته میشود روح وی هنوز هم در بخش هایی از ساختمان موردعلاقه اش در حال پرسه زدن است. این قلعه اکنون به فروش گذاشته شده است و قیمت فعلی آن حدود 7.2 میلیون دلار است.

 

9. قلعه شیلیگام، نورتامبرلند انگلیس

قلعه شیلیگام

قلعه دیگری در انگلیس به عنوان یکی از مکانهایی که ارواح زیاد در آن رفت و آمد میکند، شناخته میشود. روحی که مردم بارها انرا مشاهده کرده اند، مربوط به پسری آبی رنگ است. به نظر میرسد که وی در یک اتاق صورتی به دار آویخته شده است، جایی که روح های زیادی در آن مشاهده شده است. مهمان هایی که در اتاق صورتی ایستاده اند، صدای فردی را به همراه نورهای ابی رنگ در اتاق یا هاله های ابی بالای تخت خواب میشنوند.

بعد از انجام یک سری کارهای بازسازی در قلعه و پیدا شدن جسد یک مرد و یک پسر که در یک دیوار 10 فوتی پنهان شده بود، این اشباح سرگردان آرام گرفتند. اینکه آیا این اتفاقات واقعی بودند و یا راهی برای جذب گردشگر، کسی نمیداند.

همچنین بخوانید: 7 مکان فضایی در کره زمین + عکس 

 

8. قلعه پردجاما، اسلوونی

قلعه پردجاما

قلعه پردجاما که قدمت آن به سال 1274 برمیگردد، تاریخ خونباری دارد. در افسانه ها آمده است که دزد بدنام از قرن 15 با خانواده اش از آتش انتقام امپراطوری رم  فرار کرد و در این قلعه ساکن شد. وقتی این قلعه را با خانواده اش پیدا کرد، ویران شده بود. در سال 1511 آن را بازسازی کرد اما مدت زیادی نگذشت که به خاطر زلزله دوباره ویران شد. برای بار سوم این قلعه در سال 1567 بازسازی شد و هنوز این قلعه در درون یک غار پابرجاست. با توجه به تاریخ 700 ساله خشونت بار، این قلعه محل رفت و آمد ارواح شده است.

 

7. قلعه موشام، اتریش

قلعه موشام

درحال حاضر قلعه موشام به عنوان قلعه جادوگر شناخته میشود. این قلعه شاهد مرگ وحشتناک هزاران زن جوان بوده است که متهم به جادوگری شده بودند و به همین خاطر پس از شکنجه به قتل رسیدند. اتاق های وحشتناک شکنجه در سیاه چال ها و در زیر قلعه وجود داشته است. مرگ تعداد زیادی از زنان جوان در اتریش از خونبار ترین محاکمه های جادوگران محسوب میشود.

 

6. قلعه دانلوس، ایرلند شمالی

قلعه دانلوس

دلایل زیادی برای ساخته شدن این قلعه در خطرناکترین نقطه، یعنی بر روی صخره سواحل شمالی آنتریُم وجود دارد. در سال 1586 یک دشمنی بزرگ خانوادگی در این قلعه به وجود آمد که نهایتا منجر به اعدام نگهبان قلعه شد. ظهور شبح او از زمانی اتفاق افتاد که شایعاتی مبنی بر مشاهده یک فرد با شنل بنفش و موی دم اسبی بر سر زبان ها افتاد.

در سال 1639 آشپزخانه در دریا سقوط کرد و منجر به مرگ چند خدمتکار شد. امروزه بازدیدکنندگان از احساس سرما در برخی از بخش های قلعه خبر میدهند، این در حالی است که کارکنان فروشگاه کادوفروشی اغلب از حرکت اسرارآمیز کتاب ها و روشن شدن خود به خود رادیو صحبت میکنند.

 

5. قلعه بولدویدن، ولز

قلعه بولدویدن

در سال 1829، مالک فعلی قلعه، آقای جان هی ویلیامز، استخوانهایی را نزدیک یکی از دودکش ها پیدا کرد. قلعه تحت بازسازی بود. اما این یافته های ترسناک باعث وحشت صاحب قلعه نشد. او دستور ادامه بازسازی را داد و استخوان ها را دوباره بازسازی کرد. از همان زمان صدای روح ها شنیده شد. اشباحی نیز در گوشه و کنار دیده شد و سربازان فانتوم نیز مشاهده شدند. همه این موارد باعث شد تا قلعه بولدویدن در لیست ترسناک ترین قلعه های جهان قرار گیرد. در سال 2004 از این قلعه در مستند ارواح استفاده شد.

همچنین بخوانید: 5 تا از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری چین + عکس 

 

4. قلعه ادینبرگ، اسکاتلند

قلعه ادینبرگ

قلعه ادینبرگ در یکی از شهر های اروپا واقع و به محل رفت و امد روح بدل شده است. صدای مبهم طبل اغلب توسط بازدیدکنندگان شنیده میشود. اگر چه هیچکس تا به حال خود طبل زن را ندیده است. این باور وجود دارد که صدای طبل مربوط به روح پسر بی سری است که قبل از حمله به قلعه، خود را از ساختمان به بیرون پرتاب کرده است. وجود گورستانی از سگ ها در اطراف قلعه باعث آمد و شد ارواح شده است. این درحالی است که سیاه چال به دلیل موارد غیرمنتظره که حتی به لحاظ عمومی هم مورد آزمایش قرار گرفته است، محل رفت و آمد ارواح شده است. این ساختمان بر روی زمین های 900 ساله باقی مانده از آتشفشان قدیمی ساخته شده است.

 

3. قلعه بری پامری، انگلیس

قلعه بری پامری

گفته میشود بری پامری یکی از قلعه های اشباح در انگلیس است و یک بانوی سفید پوست دارد. این موضوع در مقایسه با قلعه تامورث بسیار ناراحت کننده تر است. این باور وجود دارد که بانوی سفید پوست بری پامری، روح مارگارت پامری است که به وسیله خواهر شیطان صفتش النور به قتل رسیده است. همواره این شایعه وجود داشته است که بانو النور به خواهر کوچکتر و زیباتر خود حسادت میکرده است و وی را به مدت دو دهه در سیاه چال زندانی کرده است. گفته میشود روح او به صورت از نوک سر تا نوک پا به صورت کاملا سفید پوش ظاهر میشود. او اغلب در خیابان قلعه مارگارت در گذر است. مردم میگوید که هر وقت با روح او مواجه میشوند، دچار ناراحتی، خشم و یا ترس میشوند.

 

2. قلعه تامورث، استافوردشر، انگلیس

قلعه تامورث

اولین قلعه ای که اشباح در آن رفت و آمد میکنند، قلعه تامورث است که روح یک بانوی سیاه پوست و سفید پوست در آن رفت و آمد میکند. صدا ها و اشباحی دیده و شنیده میشود. گفته میشود زن سیاه پوست روح راهبه ادیتا است. که به وسیله دعای راهبه های خشمگین که از صومعه اخراج شده اند، از قبر خارج شده است. همچنین گفته میشود که زن سفید پوست بعد از اینکه متوجه کشته شدن معشوقش در جنگ میشود، خودش را از قلعه بیرون میندازد.

 

1. قلعه بران، ترنسیلوانیا، رومانی

قلعه بران

در افسانه ها آمده است که برام استوکر از این قلعه به عنوان خانه ای برای دراکولا استفاده میکرده است. چندین قلعه در اطراف رومانی وجود دارد که ادعا میشود خانه واقعی و حقیقی دراکولا است؛ اما قلعه بران، با نام قلعه دراکولا شناخته میشود. این قلعه در سال 1212 ساخته شده است و به عنوان یک قلعه افسانه ای از آن یاد میشود. از این مکان به عنوان مکانی برای شکنجه دشمنان یاد میشود. امروزه بازدیدکنندگان میتوانند به تنهایی از این قلعه دیدن کنند و یا اگر جرات کافی ندارند، امکان استفاده از یک راهنما برای بازدید از این مجموعه وجود دارد.

همچنین بخوانید: 10 مکان متروکه شگفت انگیز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *