عنصر وجود و روح شما چیست؟

آیا میدانستید که طبق گفته های کهن، هر انسانی عنصر وجودی و روح خاص خودش را دارد که آن عنصر نقش تعیین کننده در رفتار و اخلاق و اعمال و حتی آینده آن شخص دارد؟ این عنصر ها میتواند عنصر زمین، هوا، آب و یا آتش باشد. حالا چگونه بفهمیم که عنصر وجودی ما چیست. برای این کار، روانشناسان آزمایشی را طراحی کردند که میتواند این موضوع را برای شما معین کند و حالا ما هم همین آزمایش را در همین ویدئو انجام میدهیم. خب اگر میخواهید که عنصر وجود خودتان را بفهمید، یک کاغذ و قلم بردارید و یا اگر ذهن خوبی دارید، عدد هایی که به دست میاید را فقط در ذهن خود بسپارید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

خوب آزمایش به این صورت است که ما از شما چندتا سوال میپرسیم و بعد در آخر امتیازات برای هر جواب اعلام میشود و شما امتیاز های خودتون در مورد آن سوال را یک جایی یادداشت و یا به ذهن خود بسپارید. پس به خاطر داشته باشید که جواب همه ی سوال ها را صادقانه بدهید چون دقیق بودن آزمایش به صداقت خودتان بستگی دارد و بعد از آن در آخر نتیجه اعلام میشود و ما میتونیم بفهمیم که عنصر وجودی شما چیست. و حالا میریم سراغ سوال ها :

 

1. کدام یک از این سه کلمه بیشتر به شخصیت شما نزدیک است ؟

الف) باحال بازیگوش و دوستانه       ب) خلاق قاطع و زیرک     ج) آرام، معتدل و راحت تکیه داده   د) با پشت کار ، احساسی و حمایت کننده

 

2. کدام یک از حیوانات زیر را بیشتر دوست دارید؟

الف) سگ ها        ب) اسب ها       ج) پروانه ها        د) دلفین ها

 

3. ترکیب کدام یک از رنگ های زیر را بیشتر دوست دارید؟

الف) ترکیب سیاه و قهوه ای       ب) ترکیب آبی و سبز       ج) ترکیب قرمز و نارنجی       د) ترکیب سبز و بنفش

 

4. ژانر فیلم مورد علاقه شما چیست؟

الف) هیجان انگیز، ترسناک و رازآلود       ب) کمدی خنده دار و یا اکشن       ج) ماجراجویی و رمانتیک       د) درام، تراژدی و مستند

 

5. چند تا دوست دارید؟

الف) چندتا گروه مختلف دوستی دارم با آدم های متفاوت       ب) حدود 5 تا 10 تا       ج) فقط دو سه تا رفیق خیلی صمیمی       د) من یک گروه بزرگ و خیلی عالی از دوستان واقعی دارم

 

6. کدام سبک موسیقی را از همه بیشتر دوست دارید؟

الف) موسیقی rock آرام       ب) موسیقی heavy metal با صدای بلند       ج) فقط و فقط موسیقی سنتی و محلی      د)هر آهنگ که جدید و مشهور باشه را دوست دارم.

 

7. اگه قرار باشد تا یک قدرت جادویی را داشته باشی، ترجیح میدهی کدام را داشته باشی؟

الف) یک قدرتی که همه جوره من را آزاد کند و قدرت بدهد.       ب) نامرئی شدن و جاودانه زندگی کردن        ج) قدرتی میخوام تا برایم توجه بیشتر و عشق را بیاورد.       د) دانایی و یا یک نوع قدرت خیلی خاص

 

8. اگر یکی از عزیزانتان را از دست بدهید، چگونه با آن کنار میایید؟

الف) گریه و عذاداری برای مدت طولانی       ب) سعی میکنم واقعیت رفتن آنها را قبول کنم       ج) سعی میکنم تمام خاطرات خوبی رو که باهم داشتیم رو به یاد بیارم و سعی کنم مثبت باشم تا درد از بین برود.       د) به خودم کمی زمان میدهم تا بتوانم هضمش کنم چون نیاز دارم به حس کردن این احساس ها.

 

9. اگر یک میلیون دلار نصیب شما میشد، چکار میکردید؟

الف) پول را به یک خیریه میبخشیدم      ب) برای خودم پس انداز میکردم      ج) با خوشحالی همه را خرج میکردم       د) نصف پول را به خانواده ام میدادم و نصف دیگر را صرف یک کار خوب مانند کمک به بی خانمان ها میکردم.

 

10. زندگی خودتا را چگونه توصیف میکنید؟

الف) فکر کنم در مرکز توجه همه هستم و خودم هم با این قضیه مشکلی ندارم       ب) زندگی ام پر از تفریح و شادی و چیزهای مثبت است اما بعضی وقتا بد و کثیف میشود.      ج) از لحاظ احساسات احاطه شده ام.       د) داخل قلبم عشق و امید زیادی به زندگی دارم.

 

خوب سوالا تمام شد. حالا به امیتاز سوال ها میپردازیم:

1-    الف) 20 امتیاز       ب) 40 امتیاز       ج) 30 امتیاز       د) 10 امتیاز

2.    الف) 40 امتیاز       ب) 10 امتیاز       ج) 20 امتیاز       د) 30 امتیاز

3.    الف) 40 امتیاز       ب) 30 امتیاز       ج) 10 امتیاز       د) 20 امتیاز

4.    الف) 30 امتیاز       ب) 20 امتیاز       ج) 10 امتیاز       د) 40 امتیاز

5.    الف) 10 امتیاز       ب) 30 امتیاز       ج) 40 امتیاز       د) 20 امتیاز

6.    الف) 20 امتیاز       ب) 10 امتیاز       ج) 40 امتیاز       د) 30 امتیاز

7.    الف) 20 امتیاز       ب) 30 امتیاز       ج) 10 امتیاز       د) 40 امتیاز

8.    الف) 10 امتیاز       ب) 40 امتیاز       ج) 20 امتیاز       د) 30 امتیاز

9.    الف) 20 امتیاز       ب) 40 امتیاز       ج) 10 امتیاز       د) 30 امتیاز

10.  الف) 40 امتیاز       ب) 30 امتیاز       د) 20 امتیاز       د) 10 امتیاز

 

 

حالا تمام امتیازات خودتان را با هم جمع کنید تا بفهمید که عنصر اصلی روح و وجود شما چیست

اگر امتیاز نهایی شما بین 100 تا 160 است عنصر اصلی روح و وجود شما آتش است. شما انسان کاملا روشن و کاریزماتیکی هستید و به راحتی دل همه را با رفتار و کرداری که دارید میبرید. شما خیلی رمانتیک و حساس هستید اما در عین حال خیلی متمرکز هستید و میدانید که از زندگی چه میخواهید و در تصمیم های خودتان کاملا قاطع هستید. اما بعضی وقتها، احساسات شما بر شما غلبه میکند. مخصوصا احساس حسادت و خشم.

 

اگر امتیاز نهایی شما بین 170 تا 240 است، عنصر روح و وجود شما هوا میباشد. شما زندگی را تا ته آن زندگی میکنید و عاشق ماجراجویی هستید. شما باحال بیخیال و مستقل هستید و در عین حال اجتماعی هستید و میتوانید تقریبا با همه نقاط مشترکی پیدا کنید. بعضی وقتها تصمیم هایی از سر بی مسئولیتی میگیرید. اما در نهایت سعی میکنید تا آن را درست کنید. گرچه این خیلی کم اتفاق میفتد، اما شما میتوانید بعضی وقتها بی احساس، خوخواه و بی صداقت باشید. اگر همچین خصلت هایی را درون خودتان دیدید، سعی کنید تا درستش کنید.

 

اگر امتیاز نهایی شما بین 250 تا 320 است، عنصر وجود و روح شما آب است. کسانیکه عنصر وجود و روح آنها آب است، صلح و آرامش خیلی زیبایی را درون خودشان دارند. به خاطر همین انها خیلی برخورد دوستانه ای دارند و راحت تکیه داده زندگی را دنبال میکنند. اگر شما عضو این گروه هستید، شما بینهایت قابل اعتماد ، با فهم و دلسوز هستید. شما فقط یک خورده تنبل و بدبین هستید که فقط سعی کنید زیاد نشود.

 

اگر امتیاز نهایی شما بین 330 تا 400 بود، عنصر وجود شما زمین است. شما یک انسان دلسوز و وفادار و سخت کوش هستید. معمولا دوست دارید قبل از اینکه کاری را انجام دهید، قشنگ راجب به آن فکر کنید. خلاقیت و مسئولیت پذیری شما، به راحتی آدم ها را جذب میکند و شما را تبدیل به یک رهبر غیرقابل انکار میکند. اما بعضی وقتها لجباز و خیلی بیش از اندازه محتاط میشوید که ممکن است زندگی را برای شما مقداری سخت کند.

همچنین بخوانید: انجماد جنازه دختر برای زنده شدن دوباره

مطالب مرتبط

7 دیدگاه‌

 1. sepijk3@gmail.com گفت:

  من امتیازم ۲۳۰ هستش یعنی عنصر هوا
  بعضی وقتها خودخواه و دروغ گو میشم
  گفته شده ک باید درصتش کنم اما چگونه باید اینکار را انجام دهم؟

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   برای اینکه درغگو نباشی باید اول به این سوال جواب بدی: چرا اصلا من دروغ میگم؟ تا بتونی بدون دروغ با طرف مقابلت صحبت کنی. درباره خودخواه بودن هم باید تمرین کنی تا جلوش رو بگیری. مثلا سعی کن به بقیه کمک کنی، از خودت زیاد تعریف نکنی، خودت رو با بقیه مقایسه نکنی و …. البته نمیگم این کارها رو انجام میدی؛ اینا فقط مثال بود.

 2. زهرا گفت:

  من تو این آزمون عنصرم اب بود و یه آزمون دیگه هم تو یه سایت دیگه دادم که کاملا سوالاش با این فرق میکرد ولی بازم عنصرمو آب گفت الان به درست بودنش شک ندارم

 3. po گفت:

  سلام عنصر من هوا شد این ازمون واقعا واقعی یعنی واقعا عنصر من باد هستش

 4. پارساع گفت:

  اسکولیسم!
  :))

  ملت نادان و بی سواد و گیج…
  تست عنصر!
  ههههههه…

  منبع: اکبرآقا بقال نوه کوچیکه‌ی کوکب خانوم زن اکبر میوه فروش!

  :))

  فال قهوه هم دارید؟!
  😀

 5. Arian گفت:

  من تو 70 درصد سوال ها یا با تمام گزینه ها ازتباط داشتم یا کم کم با دو دتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *