پیامبری فاسد به نام آشوکا آساهارا + عکس

در طول تاریخ بسیاری از انسان ها مدعی درکی بالاتر از مردم و ارتباطی برتر با خالق بودند. این افراد از پیغمبران شروع شدند و تا انسان هایی در عصر مدرن ادامه یافتند. افرادی مانند اپل وایت (برای اطلاعات بیشتر درباره مارشال اپل وایت کلیک کنید.) و آساهارا، مدعیان پیغمبری که اعمال بسیار وحشتناک و عجیب انجام دادند. اما آیا واقعا امکان دارد که چنین انسان هایی به درجات بالاتری رسیده باشند؟ با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

آشوکا آساهارا

آشوکا آساهارا متولد 2 مارس 1955 در ژاپن بود. او که از خانواده ای پرجمعیت و فقیر بود، بینایی خود را در سنین پایین از ناحیه چشم چپ از دست داد. به خاطر همین مسئله او را به مدرسه ی مخصوص نابینایان فرستادند. در آنجا او طب سنتی چینی را خواند و سال 19778 ازدواج کرد.

آساهارا در سال 1981 به علت تجویز غیرقانونی دارو، جریمه سنگینی شد.

در سال 1987 آساهارا موفق شد از ارگان های دولتی مجوز تاسیس فرقه ای به نام اوم شینریکو را بگیرد. با توجه به قوانین ژاپن هر شخصی میتواند فرقه تشکیل دهد؛ به شرطی که باعث اختلال در نظم نشود و مردم نیز در دنبال کردن او کاملا مختار هستند.

آساهارا در مدت چندین سال قبل از این اتفاق، مطالعات بسیاری در زمینه ادیان و فرقه های مختلف انجام داده بود و به عقیده بسیاری توانسته بود به درجات بالای عرفانی برسد.

در سال 1991 او کتابی چاپ کرد و خود را مسیح جدید خواند. متون کتاب او ترکیبی از مفاهیم اسلام، مسیحی، یهودی و بودا است. او پس از مدتی تعدادی طرفدار و پیرو پیدا کرد و عنوان کرد که میتواند از طریق روحی و ذهنی با آنها ارتباط برقرار کند. او همچنین در تئوری هایی که ارائه میداد، نظراتی در مورد شیطان پ*ر*س**تی، فمنیست، آخرالزمان و … ارائه داد و بسیاری از پیروان خود را متقاعد کرد که دستهای پشت پرده ای در حال کنترل اعمال و تمام خصوصیات این دنیا هستند.

آساهارا نزدیک به بیست سال تجربه در یوگا داشت و به شکلی عجیب به بیشتر جنبه های ادیان مختلف، مسلط بود. در مورد تمام آنها نظریاتی ارائه میداد و اعتقاد شدیدی به آخرالزمانی نابود کننده داشت که در آن خیر و شر به مدت هزار سال با هم میجنگند و در نهایت خیر پیروز میشود.

پیروان آشوکا آساهارا

شواهد نشان میداد با اینکه آساهارا از سال 1989 شروع به انتشار فرقه خود کرده بود، اما از سال 1985 تعداد زیادی پیرو داشته و در همین راستا، تعدادی جنابت انجام داده بود. در سال 1989 یکی از خاخام های یهودی در ژاپن در اتفاقی عجیب مسموم و کشته شد که بعدها مشخص که این عمل به دستور او بوده است. علاوه بر این مورد، موارد بسیاری از آزار و اذیت و تهدید به مرگ در پرونده ی او وجود دارد. آساهارا تا سال 1992 بیش از 25 مرتبه در دادگاه حاضر شد. شاکی اصلی او یک وکیل و حقوقدانی ضد دین بود که بارها از او شکایت کرد اما هربار آساهارا با زیرکی  و به کمک طرفدارانش گریخت.

دستگیری آساهارا

اما چیزی که در نهایت باعث شد تا آساهارا دستگیر شود، اقدام وحشتناک او است. در 20 مارس 1995 اعضای فرقه ی او توسط گاز فوق سمی سارین به متروی مرکزی توکیو حمله کردند. در این حادثه 13 نفر کشته شدند و بیش از هزار و پانصد نفر تا آخر عمر خود از مشکلات ریوی رنج بردند.

مترو

بسیاری معتقدند که این عمل آساهارا برای تهدید شاه ژاپن و اینکه او باید شاه باشد، بوده است. پلیس در ابتدا نتوانست شواهدی پیدا کند اما در نهایت با دستگیری یکی ازاعضای این فرقه مشخص شد که آساهارا دستور این کار را داده بوده است.

تا به امروز نیز دقیقا مشخص نیست که چگونه این گروه به این گاز سمی دست پیدا کرده است. آساهارا به سیزده بار اعدام محکوم شد اما سیل عظیم اعتراضات و درگیری ها و خصوصا تهدید اعضای گروه او، باعث شد که تا به امروز از انجام این کار جلوگیری شود. اما به هر حال آساهارا به حبس محکوم شد.

ژاپن که به کشور بی جنایت معروف است در مدت فعالیت این گروه در پیش از نه پرونده قتل درگیر شد که در نهایت هر نه پرونده به این گروه نسبت داده شد. به خصوص پرونده قتل خانواده همان وکیلی که از آساهارا شکایت کرده بود.

امروزه این فرقه 1650 پیرو دارد که بیش از 650 نفر از آنها بسیار متعصب و پر فعالیت هستند. با توجه به وضعیت فرهنگی کشور ژاپن به نظر نمیرسد که این فرقه بتواند مشکلات جدید ایجاد کند.

در سال 2004 در نهایت حکم آساهارا اعلام شد. اعدام با طناب دار که تا به امروز به دلیل وسعت پرونده مربوط به این شخص، اجرا نشده است.

آساهارا دوازده فرزند دارد که پنج نفر از آنها از همسرانی دیگر هستند. آساهارا اعلام کرده بود که میتواند درون وجود انسان ها را ببیند. به همین دلیل در بسیاری از جلسات دادگاه قاضی را محکوم به بی دینی و پیش داوری کرد. بیش از پنجاه جلسه از دادگاه های او به همین دلیل نیمه کاره رها شدند.

در سال 1998 تصاویری از آساهارا منتشر شد که در آنها ادعا شده بود که او میتواند از زمین پرش کند. این خصوصیت که به مرتاض های هندو و تبت نسبت داده میشود، باعث شد که آساهارا طرفدارانی از کشور های دیگر نیز پیدا کند.

آساهارا را میتوان نسخه شرقی اپل وایت دانست. کسانی که به هر دلیلی میتوانند در ذهن و روان پیروان خود نفوذ کنند و آنها را تا انتهای دنیا ببرند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.