10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد
خانه متفرقه 10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد
متفرقه - 08/05/1398

10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد

10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد :

میلیونر شدن هم چندان سخت نیست. البته کم هستند افرادی که اعتماد به نفس و توانایی آنان را داشته باشند که ایده های کوچک و جالب و در عین حال پردرآمد خود را به مرحله اجرا درآورده و از آن کسب درآمد کنند آنهم درآمد های میلیونی.

 

10. ایده سایت اشلی مدیسون

10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد
10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد

اشلی مدیسون سایت قرار های عاشقانه است با یک فرق. تنها افراد متاهل و یا کسانی که خواهان قرار با یک فرد متاهل هستند، مورد پذیرش این سایت قرار میگیرند. شعار سایت این است: ” زندگی کوتاه است. پس با عشق زندگی کن”

موسس این سایت یک وکیل به نام نوئل بیدرمن است که به گفته ی خودش، یک مرد متاهل بسیار خوشبت است. سایت این مرد خوشبخت، بالای سه میلیون عضو دارد که بیانگر کارا بودن و موفق بودن ایده ی او است.

 

9. مردی که کسب و کار یک میلیون دلاری وسیله نظافت سگ را به راه انداخت

10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد
10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد

متیو اوسبرن از سرشناس ترین پیشگامان در ساخت وظیفه نظافت فضولات سگها است که pooper scooper را راه اندازی کرد. او هرگز فکر آن را هم نمیکرد که روزی همین ایده او را میلیونر کند.

شروع کار اوسبرن به سال 1987 برمیگردد که او یک مرکز خدمات حیوانات اهلی در کلمبوس اوهایو به راه انداخت. در آن هنگام او با داشتن دو شغل تمام وقت از هر کدام ساعتی 6 دلار درآمد داشت. متیو در آن زمان همسر و یک دختر داشت و پسرش در شرف به دنیا آمدن بود. او که از کسب درآمد بیشتر ناامید شده بود به این فکر افتاد که برای حدود صدهزار سگ که در 15 مایلی خانه او هستند، کاری انجام دهد. نقطه اغاز کسب و کار او همینجا بود. متیو به امر نظافت محوطه ها پرداخت، با اینکه کار بسیار جالبی نبود، اما او از رضایت مشتریان و کار در بهترین حیاطها لذت میبرد. کار متیو کم کم به جایی رسید که هفت نفر را به همراه شش ماشین حمل به کار گرفت که روزانه به 700 مشتری ثابت خدمات ارائه میدادند. در حالیکه اوسبرن در حال تبلیغ و شناساندن چنین خدماتی بود، شخصی به نام مت رد او را به اینده ای که انتظارش را نداشت نزدیک کرد. مت رد مالک مرکز ارائه خدمات حیوانات اهلی pet butler در تگزاس بود. او پس از دیدن کار متیو، او را شریک خود در امور نظافت حیوانات کرد. در حال حاضر Pet Butler بزرگترین مرکز ارائه خدمات نظافت فضولات حیوانات اهلی در آمریکا است که اکنون بالغ بر سه هزار مشتری دارد.

 

8. نوجوانی که از طریق فروش مربا با دستور پخت مادربزرگش میلیونها دلار به دست آورد

10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد
10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد

در حالیکه موفق ترین کارافرینان درامد خود را از ایجاد وبسایت های پرطرفدار به دست می آورند، فریز دوهرتی کسب و کار بزرگش را از راه سنتی به دست آورده است. فریزر پخت مربا از سن چهارده سالگی، با دستورالعمل های مادربزرگش، در آشپزخانه ی خانه اش شروع کرد. وی در 16 سالگی مدرسه را ترک کرد تا به طور تمام وقت مشغول کار خود شود. این نوجوان در حال حاضر سالانه چیزی حدود پانصد هزار شیشه مربا میفروشد که این مقدار ده درصد بازار مربای انگلیس را تشکیل میدهد. سرمایه این نوجوان، چیزی حدود 1 تا 2 میلیون دلار تخمین زده میشود.

 

7. شرکتی که از فروش عینک های ایمنی مخصوص سگها صاحب ثروت بزرگی شد

10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد
10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد

در جوامع غربی سگ و سایر حیوانات خانگی جزئی از زندگی افراد هستند، همین عامل باعث شده است تا چند دوست قدیمی تصمیم بگیرند تا برای سگ ها عینک بسازند. عینک برای سگ خانگی؟ به نظر بی معنی میرسد! اما اگر کسی به ساخت آن پرداخته و آن را تبدیل به کسب و کار چند میلیون دلاری کند، نتیجه میگیریم که این کار چندان هم بی معنی نیست.

این کار توجه زیادی از مردم و رسانه ها را به خود جلب کرده است. آنها که کار را با ساختن عینک ایمنی شروع کردند، در ادامه کار خود را توسعه دادند و لوازم جانبی دیگری را برای حیوانات تولید کردند که شامل کوله پشتی، جلیقه شنا، تی شرت، کلاه و اسباب بازی میشود.

 

6. کردی که با ساختن استخوان آرزو میلیونر شد

10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد
10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد

در بسیاری از نقاط دنیا مردم معتقدند، شکستن استخوان جناغ مرغ آرزوها را برآورده میکند! چه کسی فکر میکرد که روزی بازاری برای استخوان آرزو، آن هم از نوع پلاستیکی اش وجود داشته باشد؟

کن آهرونی از اینکه سر سفره و پس از خوردن مرغ تنها دو نفر میتوانستند آرزو کنند و جناغ بشکنند، کلافه شده بود. این باعث شد تا او تصمیم به ایجاد شرکت LuckyBreak بگیرد، شرکتی که استخوان های آرزویی، با صدا و حس استخوان جناغ مرغ واقعی مرغ و بوقلمون بسازد.

در حال حاضر این شرکت روزانه 30000 هزار استخوان تولید میکند که آنها را در قالب طرحهای سفارشی و منقوش برای استفاده شخصی، شرکتی و تبلیغاتی به فروش میرساند. فروش این شرکت بیش از 2.5 میلیون دلار در سال است.

میبینید که حتی با استفاده از عقاید نه چندان علمی و درست مردم هم میتوان میلیونر شد!

 

5. زن خانه دار مخترع بالشتی که قابلیت رفتن به مایکروویو را دارد

10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد
10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد

کیم لوین، کیسه های کوچکی را در طرح های مختلف با قابلیت نفوذ گرمای آرامش بخش اختراع کرد. کیم متوجه شد که اگر مقداری ذرت در یک کیسه ریخته، آن را دوخته و بعد در مایکروویو قرار دهد، یک بالشت گرم و آرامش بخش ایجاد میشود. او بدون معطلی به کمک چرخ خیاطی اش شروع به عملی کردن ایده ساده اش کرد و از آنجا بود که کسب و کار چند میلیونی او آغاز شد.

در ابتدا کیم فکر میکرد که ای بالشت ها میتوانند هدیه عالی به فرزندان و همسایه هایش باشد. اما به زودی متوجه شد که ایده او پتانسیل بالایی دارد. وقتی والدینی که با کیم در ارتباط بودند، نیمه شب ها با او تماس میگرفتند تا برای بچه هایی که بدون بالشت های کیم بی تابی میکردند، بالشت درست کند، او دانست که فرصت طلایی برای او خلق شده است. او به خرده فروشی های محلی و نمایشگاه های صنایع دستی میرفت تا اینکه اتفاق مورد انتظار رخ داد. مجتمع تجاری Saks تصمیم گرفت که بالشت های کیم را در فروشگاه هایش به مشتریانش عرضه کند. اکنون او یک میلیونر است و حتی کتابی درباره تلاش هایش نوشته است.

 

4. کسی که در وب، پیکسل ها را به قیمت یک میلیون دلار فروخت

10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد
10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد

در سال 2005 یک دانشجوی 21 ساله در انگلستان به نام الکس تئو، صفحه ی وب یک میلیون دلاری به راه انداخت که از طریق آن پیکسل های 1000*1000 را به قیمت یک دلار به فروش میرساند. با وجود اینکه این ایده خیلی ساده بود، اما به دلیل منحصر به فرد بودنش توجه زیادی را جلب کرد و در نهایت طی چندماه، وی صاحب 1.370.000 دلار درامد شد. آخرین مورد آگهی در سایت الکس به قیمت 38100دلار به فروش رفت. وبسایت های زیادی به جهت تقلید از این سایت ایجاد شد که همگی با شکست مواجه شدند. چرا که این ایده دیگر بدیع نبود.

 

3. مردی که شرکتی برای فراهم کردن نامه های عذر و بهانه برای غیبت در کار ایجاد کرد

10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد
10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد

آیا به عذر و یا بهانه ای برای غیبت از کارتان نیاز دارید؟ یک شرکت اقدام به تامین نامه های عذر و غیبت اینترنتی برای کارمندان و دانشجویان آمریکایی کرده است. این عذر های اینترنتی هرکدام فقط به قیمت 25 دلار فروخته میشوند. این نامه ها میتوانند از یک دکتر حرفه ای یا بیمارستان یا احضاریه دادگاه جعلی یا حتی اعلامیه فوت باشند. فراهم کننده این نامه ها کارش را با 300 دلار شروع کرد و اکنون کارش را از طریق یک لپ تاپ در یک شهر کوچک در اوکلاماها انجام میدهد. این سایت به طور ماهیانه 15000 مراجع دارد!

 

2. راهب هایی که کارتریج پرینترها را 2/5 میلیون دلار به فروش رسانده اند

10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد
10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد

برنارد مک کوی، کشیش و قائم مقام Laser Monks یک خرده فروشی اینترنتی است که کارتریج و دیگر لوازم اداری را با تخفیف به فروش میرساند. مشتریان این سایت عبارتند از افراد کلیساها و همینطور مرکز تحقیق Morgan Stanley و Forest Service آمریکا.

این کسب و کار پرسود و منفعت است. فروش ها از سال 2002، به میزان دوهزار دلار به 2/5 میلیون دلار در سال 2005 تبدیل شده است. ایده Laser Monks از آنجایی به این کشیش الهام شد که جوهر پرینتر او تمام شد و او نتوانست کارتریجی با قیمت معقول پیدا کند. در ابتدا این شرکت متشکل از چند راهب بود که روزانه سفارش های معدودی برای پر کردن کارتریج های خالی میگرفتند. اما طبق گفته راهبه ها اکنون آنها 50 هزار مشتری دارند و روزانه 200 تا 300 سفارش میگیرند.

 

1. دختری که از ارائه نقشه های My Space ثروت یک میلیون دلاری به دست آورده است

10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد
10 ایده که صاحبانش را میلیاردر کرد

دختر نوجوانی که استعداد و خلاقیت فراوانی دارد، سایتی به نام WhatEverLife ایجاد کرده است که در ان نقشه های My Space و دیگر راهنماهای مجانی را ارائه میکند. این دختر اخراجی از مدرسه، ماهاهنه هفتادهزار دلار درآمد دارد و وبسایتش بیش از 7 میلیون بازدید کننده و 60 میلیون بازدید از صفحاتش دارد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

10 تا از پرفروش ترین نوشابه های جهان

10 تا از پرفروش ترین نوشابه های جهان : سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. در این پست قصد داریم…