10 تا از کوتاه ترین جنگ های تاریخ

سلام خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. در این پست قصد داریم تا کوتاه ترین جنگ های تاریخ را برای شما بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

10. حمله گرجستان به ارمنستان

این جنگ 24 روز طول کشید و در سال 1918 اتفاق افتاد. این جنگ بعد از عقب نشینی نیروهای عثمانی از این مناطق و بروز اختلافات مرزی بین دو کشور شکل گرفت و پس از 24 روز به آتش بس و مدیریت مشترک دو کشور، حل و فصل شد.

 

9. حمله نورمن ها به انگلیس

نورمن ها بعد از 17 روز انگلیس را اشغال کردند و پیروز شدند و دلیل آن ضعف انگلیس به دلیل جنگ با نروژ بود.

 

8. حمله بلغارستان به صربستان

این جنگ در سال 1885 رخ داد که منجر به یک جنگ چهارده روزه شد و طی آن صربستان شکست خورد و خاک آن ضمیمه بلغارستان گردید.

 

7. جنگ بین هند و پاکستان

این جنگ در سال 1971 رخ داد که در آن زمان از دو قسمت شرقی و غربی تشکیل شده بود و فقط چهارده روز به طول کشید و طی آن پاکستان شرقی به یک کشور مستقل به نام بنگلادش تبدیل شد.

 

6. جنگ سگ ولگرد

این جنگ در سال 1925 رخ داد که بین بلغارستان و یونان بود که به خاطر دویدن یک مرزبان یونانی به دنبال سگش، و شلیک مرزبان بلغاری و کشته شدن مرزبان یونانی، یونان به بلغارستان حمله کرد ولی بعد از 11 روز و با وساتط جامعه ملل که نام سابق سازمان ملل متحده است، به پایان رسید.

 

5. جنگ آزادی اسلوونی

این جنگ در پی استقلال اسلوونی، بین ارتش مردم یوگسلاوی و نیروهای دفاعی عرضی اسلوونی اتفاق افتاد و پس از 10 روز با پیروزی اسلوونی پایان یافت.

برای خواندن ضربه بزنید
کتابخانه سری واتیکان و ارتباط با ماشین زمان! رازهای ترسناک!!!

 

4. جنگ اوستیای جنوبی

این جنگ بین گرجستان و روسیه شکل گرفت که در مرکز شهر اوستیای جنوبی شکل گرفت و روسیه پس از 6 روز به راحتی به پیروزی رسید.

 

3. جنگ بین مصر، سوریه، اردن با اسرائیل

در این جنگ، در طی 6 روز اسرائیل بسیاری از مناطق اعراب از جمله صحرای سینا، نوار غزه، قدس شرقی، کرانه ی باختری و بلندی های یونان را به تصرف خود درآورد.

 

2. جنگ فوتبال

این جنگ فقط 100 ساعت طول کشید. بعد از بازی فوتبال مقدماتی جام جهانی سال 1970، بین السالوادور و هندوراس و شورشی که به راه افتاد، جنگی بین هر دو کشور صورت گرفت که پس از صد ساعت با کمک سازمان کشورهای آمریکایی، آتش بس برقرار شد.

 

1. جنگ بین بریتانیا و زنگبار

این جنگ فقط 38 دقیقه زمان برد و طی همین 38 دقیقه، کلیه مدافعین آقای زنگبار که 500 نفر بودند، کشته شدند و سلطان زنگبار، به سفارت آلمان پناهنده و از آنجا به آفریقای جنوبی رفت و البته این جنگ در سال 1896 رخ داد

همچنین بخوانید: خونین ترین جنگ های تاریخ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.