آیا میدانستید؟ قسمت دوم

آیا میدانستید؟ قسمت دوم :

 

کره زمین

آیا میدانستید که یک انسان با عمر طبیعی به اندازه ی سه تا پنج بار به دور کره ی زمین راه میرود؟ و یا اینکه جمعیت چین با زاد و ولدش با صف از جلوی شما عبور کند، 30 سال طول میکشد تا همه ی آنها از رو به روی شما رد شود؟

 

بر زدن کارت

آیا میدانستید که 52 کارت بازی قابلیت بر خوردن بسیار بسیار زیاد را دارد؟ و با هر بار بر خوردن، صد در صد با دفعه ی قبل فرق دارد؟ محاسبه ی ریاضی آن ساده است. فقط کافی است تا فاکتوریل 52 را حساب کنید تا به نتیجه مورد نظر برسید.

 

پاک کن

آیا میدانستید که قبل از اختراع پاک کن، مردم از نان برای پاک کردن نوشته هایشان استفاده میکردند؟

 

کره بادوم زمینی

آیا میدانستید که کره ی بادوم زمینی، تحت فشار خیلی خیلی زیاد، تبدیل به الماس میشود؟

 

چای

آیا میدانستید؟ قسمت دوم

آیا مدانستید که اگر بخواهید انرژی ایجاد شده بر اثر فریاد را برای گرم کردن یک لیوان چای به دست بیاورید، باید هشت سل و هفت ماه و 6 روز فریاد بزنید؟

 

قطب نما

آیا میدانستید؟ قسمت دوم

آیا میدانستید که اگر به طرف شمال حرکت کنید در امتداد به طرف جنوب خواهید رفت؟ ولی اگر به طرف شرق و یا غرب حرکت کنید جهت شما همیشه آنطرف خواهد بود.

 

لاتاری

آیا میدانستید؟ قسمت دوم

آیا میدانستید وقتی که برای خرید بلیط بخت آزمایی و یا لاتاری از خانه خارج میشوید، شانس مردن شما بر اثر یک حادثه بیشتر از شانس بردن شما در لاتاری است که خریدید؟

 

جنین

آیا میدانستید؟ قسمت دوم

آیا میدانستید که آسیب های وارد شده به ارگان های یک زن باردار مانند سکته قلبی و یا …، جنین با ارسال سلول ها بنیادی به بدن مادر، به ترمیم آن ضایعه کمک میکند؟

 

اتم

آیا میدانستید؟ قسمت دوم

و آیا میدانستید وقتی که یک فیزیکدان درباره اتم تحقیق میکند، در واقع تعداد بسیار زیادی اتم در حال تحقیق بر روی یک اتم است؟ و حالا بحث بر سر اتم است، آیا میدانستید که اگر آب اقیانوس ها را در داخل لیوان های بسیاری بریزیم، تعداد لیوان ها از تعداد اتم های یک لیوان آب کمتر است؟

 

دیوار چین

آیا میدانستید؟ قسمت دوم

آیا میدانستید که این باور قدیمی که دیوار چین تنها ساخته ی دست بشر است که از فضا قابل مشاهده است حقیقت ندارد و فقط یک ساخته ی دست بشر است که از فضا قابل مشاهده است که آن هم آلودگی های هوا در شهر های بزرگ و صنعتی است؟

ابوالفضل قلی نژاد

ابوالفضل قلی نژاد

تخصص در زمینه ارز های مجازی ، ادیتور و متخصص تولید محتوی ساکن شمال کشور با 5 سال سابقه

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *