5 تا از ترسناک ترین پزشکانی که قاتلین سریالی بودند

پزشکی یکی شریفترین شغل های جهان است. با این حال در این حرفه افرادی وجود داشتند که خلاف این موضوع را ثابت کرده اند. با ما همراه باشید تا با قاتلین سریالی که پزشک بودند شویم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

 

5. مارسل پتیوت

مارسل پتیوت

گفته میشود که پتیوت پزشک فرانسوی و قاتل زنجیره ای که مسبب مرگ 60 بیمار شده است. وی دوران حرفه ای خود را بعد از گذراندن دوران کارآموزی در یک بیمارستان روانی آغاز کرد. دیری نگذشت که به دلیل انجام سقط جنین به صورت غیرقانونی و تجویز داروهای اعتیادآور به بدنامی شهرت یافت. اگر چه اوایل از زیر بار مجازات قانونی طفره رفت، اما بعد از مشاهده دود و بوی بدی که از منزلش متساعد میشد، توسط پلیس دستگیر شد. در بازرسی منزل وی، بخش هایی از بدن انسان در شومینه پیدا شد. بعد از محاکمه، پتیوت در 25 می 1946 اعدام شد.

 

4. شیرو ایشی

شیرو ایشی

شیرو ایشی یک میکروبیولوژیست ژاپنی در خلال جنگ جهانی دوم در ارتش ژاپن، ستوان یک بود. وی فعالیت های پزشکی خود را در سال 1942 آغاز کرد. ولی اغلب زندانیان و اسیران جنگی و حتی شهروندان عادی را در معرض بیماریهای مهلک نظیر طاعون و سیاه زخم قرار میداد.

از دیگر فعالیت های وی میتوان به ایجاد سکته قلبی و مغزی در بیماران، سقط جنین اجباری و غیره اشاره کرد. صدها نفر از مردم به دلیل کارآزمایی های بالینی وی، جان خود را از دست دادند.

بعد از جنگ جهانی دوم، شیرو ایشی توسط نظامیان آمریکایی دستگیر شد. با اینجال در ازای انتقال دانش پزشکی خود مصونیت یافت.

 

3. جان بودکین آدامز

جان بودکین آدامز

جان بودکین آدامز، پزشک بریتانیایی مسئول مرگ 160 بیمار مخصوصا افراد مسن در فاصله سالهای 1946 تا 1656 شناخته شده است. نکته عجیب و جالب توجه در این مورد این است که 132 نفر از این افراد قبل از مرگ خود، به اراده ی خود مقدار زیادی پول و ثروت در اختیار وی قرار داده بودند. گفته میشود که این وصیت نامه ها توسط خود آدامز به رشته ی تحریر درآمده است.

اگر چه وی دفعات متعددی در دادگاه حاضر شده است. اما محکوم نشد. وی تا زمان مرگ همچنان به فعالیت های اینچنینی خود ادامه میداد.

 

2. اچ اچ هولمز

اچ اچ هولمز

دکتر هنری هاوارد هولمز، یکی از اولین قاتل های زنجیره ای تاریخ آمریکاست. وی در هرمان مودگت متولد شده است و در دانشگاه پزشکی میشیگان به تحصیل پرداخت. وی در دوران تحصیل خود، جسد ها را ربوده و با ایجاد تغییراتی در آنها چنین ادعا میکرد که مرگ آنها تصادفی بوده است. سپس وی به شیکاگو نقل مکان کرد و هتلی تاسیس نمود. این هتل در اصل مکانی برای شکنجه و قربانی سازی افراد بود. چرا که ساکنین این هتل هر از چند گاهی ناپدید میشدند.

هولمز در زیرزمین این هتل اقدام به شکنجه و قتل افراد، مخصوصا زنان میکرد. وی عادت داشت تا گوشت و پوست جسد را از بدن جدا کرده و با اسکلت آنها چیزهایی درست کند.

هولمز در سال 1897 دستگیر و اعدام شد.

 

1. مایکل سوانگو

مایکل سوانگو

مایکل سوانگو پزشک آمریکایی، علاوه بر اینکه قتل 60 نفر به وی نسبت داده میشود، به قتل سه نفر محکوم شد. علاقه شدید وی به خون و مرگ، کاملا در حرفه ی پزشکی وی نمود یافته بود. در دوران کارآموزی وی در دانشگاه ایالت اوهایو، پرستاران بیمارستان،مشاهده کرده بودند که بیماران این بیمارستان به صورت اسرار آمیزی میمیرند. در بررسی های به عمل آمده هیچ سرنخی به دست نیامد. سپس وی به ایلینوی منتقل شد و در آنجا شروع به مسموم سازی همکاران خود نمود. به دنبال این مسئله دستگیر و زندانی شد. بعد از آزادی با سند سازی و جعل اسناد در زیمباوه به عنوان دکتر مشغول به کار شد و بیماران بسیاری را به کام مرگ فرستاد. اگر چه توانست از آنجا فرار کند، اما بالاخره در سال 1997 دستگیر شد. وی همچنان در زندان به سر میبرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *