9 تا از قوانین عجیب خاندان سلطنتی انگلیس

زندگی ملکه الیزابت و خانواده اش، آنقدر هم راحت نیست. زیرا باید قوانین بسیار زیاد و پیچیده، محدودیت ها و وظایف مختلفی را رعایت کنند. با ماه همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی ما کلیک کنید

 

1. پرنس های جوان همیشه باید شلوارک بپوشند

پرنس های جوان

اخیرا کاربران اینترنت در تعجب هستند که چرا پرنس جورج در تمام فصل هایش، شلوارک میپوشد. دلیلش ساده است. قانونی در جامعه ی اروپایی وجود دارد که میگوید فقط مردهای بزرگسال باید شلوار بپوشند و پسربچه ها تا هشت سالگی باید لباس هایی که کمتر رسمی هستند را به تن داشته باشند.

 

2. آنها نباید رای بدهند

 

خاندان سلطنتی بریتانیا

هیچ قانونی بر ضد رای دادن آنها وجود ندارد، یعنی خانواده سلطنتی از نظر قانونی میتواند رای بدهد اما خودشان ترجیح میدهند که این کار را نکنند. زیرا در این صورت کسی نمی تواند آنها را متهم به طرفداری از کاندید خاصی بکند.

 

3. آنها به جز مراسم عزادارای، نمی تواند مشکی بپوشند

خاندان سلطنتی

لباس مشکی که ما هر روز میپوشیم، در خانواده سلطنتی فقط مخصوص مراسم عزاداری است. به همین دلیل است که ما همسر پرنس ویلیام را هیچ وقت در لباس مشکی نمی بینیم. اما مادر او، پرنسس دایانا جرعت کرد که این قانون را زیر پا بگذارد. در سال 1994 یعنی زمانی که با پرنس چارلز ازدواج کرده بود، او در یک لباس بسیار زیبای مشکی در یک مهمانی تابستانی سالیانه در گالری در لندن ظاهر شد. بعدها به این حرکت او، لباس انتقام گفته شد. زیرا آن زمانی بود که دقیقا پرنس چالز به خیانت طولانی مدت خود و کاملیا پارکر بولس اعتراف کرده بود.

 

4. آنها نباید صدف بخورند

صدف خوراکی

در کتاب قانون گفته شده که ملکه و خانواده اش برای حفظ سلامتی خود نباید صدف بخورند زیرا حلزون ها و صدف های دریایی میتوانند سمومی به خود جذب کنند که برای بدن خطرناک هستند. این قانون معمولا به دست خاندان سلطنتی شکسته نمی شود. اما پرنس چارلز آن را زیر پا گذاشت. او مخصوصا برای خوردن این غذای ممنوع به فستیوال صدف دریایی رفت. تعداد دیگری از غذاها هم هستند که معمولا به آنها پیشنهاد نمی شوند.

 

5. دو وارث نباید با هم سفر کنند

خاندان سلطنتی

این مورد کاملا طبیعی است چرا که طی یک سفر ممکن است که هر اتفاقی بیفتد. هواپیما سقوط کند یا کشتی غرق شود یا قطار تصادف کند. برای همین برای جلوگیری از دست دادن هر دو وارث، آنها هرگز با هم سفر نمی کنند. احتمالا به همین دلیل است که چارلز و ویلیام هر دو با هم به سفر نمی روند.

 

6. آنها نمی توانند امضا بدهند

امضا

خاندان سلطنتی با طرفداران خود بسیار صمیمی برخورد میکنند و دوست دارند که طی برنامه های مختلف با آنها صحبت کنند اما شما به هیچ وجه نمی توانید از آنها امضا بگیرید. آنها عقیده دارند که هر چیزی به غیر از مدارک رسمی را امضا کنند خطرناک است. پرنس چارلز بار دیگر قانون را زیرپا گذاشت و در سال 2010 یک امضای الکی به یکی از طرفداران داد.

 

7. آنها نمی توانند مذهبی به جز مذهب کلیسای انگلیس را داشته باشند

خاندان سلطنتی

همه میدانند که در بریتانیا، پادشاه بالاتر از کلیسای انگلستان است. بنابراین این غیرمنطقی است که پادشاه بخواهد مذهبی غیر از مذهب کلیسا را داشته باشد. سالها قبل اعضای خانواده سلطنتی نمی توانستند با کسی که مذهبی متفاوت از آنها را دارد ازدواج کنند. اما از سال 2011 این قانون برداشته شد.

 

8. خانواده سلطنتی نمی تواند لباس خزدار بپوشند

لباس خزدار

طبق قوانین لباس خاندان سلطنتی نباید بیش از حد تجملاتی و لوکس باشد. پروتکلی به ملکه و خانواده او پیشنهاد میکند که به جز در مراسم خیلی خاص در مجامع عمومی و بین مردم لباس های خزدار نپوشند. یکی از این مناسبت های خاص سفر ملکه به روسیه در سال 1993 بود. این قانون فقط برای کت های خزدار است و شامل کلاه های خزدار نمی شود.

 

9. خانواده سلطنتی کریسمس را باید کنار هم باشند

خانواده سلطنتی در کریسمس

خانواده سلطنتی هر سال کریسمس را دور هم جمع میشوند. آنها ترجیح میدهند که عکس های خانوادگی خودشان را که در تعطیلات گرفته شده را به اشتراک نگذارند.

همچنین بخوانید: 10 قانونی که ملکه الیزابت میتواند رعایت نکند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *