معرفی منطقه 51 جایی برای موجودات فضایی

در جنوب غربی آمریکا یک کویر خشک و سوزان وجود دارد با نام صحرای نوادا که پر رمز و راز ترین مکان ممنوعه ی جهان در آن قرار دارد. منطقه 51 !

در میانه های این صحرای بی آب و علف و شوره زار، جاده ی خاکی متروکه ای وجود دارد که به منطقه ی 51 ختم میشود. اگر به نزدیکی این منطقه برسید تابلوهای بسیاری به شما هشدار میدهد : ورود ممنوع ! و چیز دیگری وجود ندارد و شما فکر میکنید که اینجا کسی وجود ندارد و مانعی وجود ندارد ولی اشتباه میکنید. آنها همه ی حرکات شما را زیر نظر دارند. این جاده و این منطقه پر از دوربین های مخفی است که از تمام زوایای مختلف و کوچکترین حرکت را با سنسورهای پیشرفته ای که در هر گوشه ای نصب شده تحت نظر دارند.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

منطقه 51

در بالای تپه یک وانت سفید با شیشه های دودی ایستاده است. کوچکترین حرکت اضافه در این لحظه میتواند از هر سوراخی یک کامیون با سربازهای تا دندان مسلح را جلوی شما سبز کند.

پر رمز و راز بودن این مکان سری باعث حدس و گمان های زیادی در چند دهه گذشته شده است ولی واقعا کسی نمیداند که دقیقا در منطقه 51 چه میگذرد. بعضی ها معتقدند که در این مکان تعدادی از آدم های فضایی نگهداری میشوند. بعضی های دیگر میگویند بقایای یک سفینه فضایی که در سال 1947 در آمریکا سقوط کرده، در این مکان نگهداری میشود. خیلی ها هم میگویند که آن سفینه فضایی نبوده بلکه یک جت اتحاد جماهیر شوروی بوده که خلبانش یک کوتوله جهش یافته بوده است. تعدادی هم میگویند استودیوی نمایش فرود آپولو 11 را که سه فضا نورد آمریکایی در سطح ماه راه میروند در این مکان است.

همچنین بخوانید: اشیا ناشناس دریایی چه هستند؟ 

حالا چه واقعیت و یا چه افسانه، منطقه 51 یک مکان واقعی است که هنوز هم در حال استفاده است. ممکن است آنجا بقایای یک سفینه و یا یک آدم فضایی وجود داشته باشد و یا اینکه استودیو فیلمبرداری ماه در آنجا باشد. ولی فقط تعداد بسیار کمی از فعالیت هایی که در این منطقه فوق سری اتفاق می افتد، خبر دارند.

همانطور که پیتر مارلین نویسنده و مورخ هوا فضا میگوید: جنبه ی ممنوعه ی منطقه ی 51 دلیل کنجکاوی بیشتر مردم میشود تا بدانند که در آنجا چه میگذرد.

آغاز ساخت منطقه ی 51 مستقیما با توسعه و آزمایش هواپیمای شناسایی یوتو مرتبط است. بعد از جنگ جهانی دوم، سیاست پرده آهنین اتحاد جماهیر شوروی یک خاموشی و جدایی از بقیه ی دنیا را ایجاد کرد و وقتی در سال 1950 شوروی از حمله ی کره شمالی به کره ی جنوبی حمایت کرد، بیش از پیش روشن شد که کرملین میخواهد بر کل دنیا نفوذ داشته باشد. فناوری نیت ها و توانایی راه اندازی یک حمله ی غافلگیرانه توسط شوروی، امریکا را بسیار نگران کرده بود.

در اوایل دهه پنجاه میلادی نیروی هوایی و دریایی ایالات متحده با فرستادن چندین هواپیمای شناسایی داخل مرزهای اتحاد جماهیر شوروی، دست به ریسک بزرگی زدند. این هواپیماها به دلیل پوشش راداری باید در ارتفاع خیلی پایینی حرکت میکردند و این دلیل مخاطرات بسیاری برای این هواپیماها بود. در نهایت در سال 1954 آیزنهاور رئیس جمهور وقت آمریکا دستور ساخت یک هواپیمایی شناسایی رادار گریز که بتواند در ارتفاع بالا حرکت و اهداف را شناسایی کند را صادر کرد. پروژه ساخت این هواپیما با ساخت یوتو کلید خورد. اولین مشکل این پروژه پیدا کردن یک مکان امن و مخفی برای تولید این هواپیما بود. در نهایت منطقه 51 به دلیل دورافتادگی از مراکز جمعیتی انتخاب و از آن به بعد این منطقه به یک مکان فوق سری ارتش آمریکا تبدیل شد.

مهندس کلی جانسون یکی از مهندسان اصلی پروژه یوتو برای قانع کردن کارگران دیگر این مجموعه نامی فریبنده برای آن برگزید. “مزرعه بهشت”

تست و بررسی یوتو در جولای 1955 شروع شد و دیری نگذشته بود که هواپیماهای مسافربری که بر فراز صحراهای نوادا پرواز میکردند شی های پرنده ناشناسی را رویت و گزارش کردند که در ارتفاع بسیار بالا پرواز میکنند. خوب است که بدانید که در آن سالها هواپیماهای مسافربری نمی توانستند با ارتفاع بیشتر از 6هزار متر پرواز کنند و وقتی یوتوهای در حال پرواز را در ارتفاع 18500 متری را دیدند، گزارش دادند که اشیاء پرنده ای از کرات دیگر را مشاهده کردند.

هلی کوپتر

طبیعتا مقامات رده بالای سیاسی میدانستند که این اشیاء چیزی جز هواپیمای یوتو نیست ولی آنها اجازه نداشتند که در این مورد مطلبی بیان کنند به همین دلیل تحقیقات آب و هوایی در ارتفاع های بالا و پدیده های طبیعی را دلیل مشاهده این اشیاء پرنده اعلام کردند.

هنوز هم فعالیت در منطقه 51 ادامه دارد و طبق عکسهای گوگل مپ، تعداد زیادی ساخت و ساز در این مکان انجام شده است. اگر صبح های زود از نزدیکی این منطقه عبور کنید، ممکن است که چندین نور را در دوردست ببینید که بالا و پایین میروند. آنها بشقاب پرنده نیستند بلکه هواپیماهای یک خط هوایی مخفی برای انتقال کارکنان این مجموعه به شهر های دیگر هستند. اطلاعات دقیق و زیادی از داخل منطقه ی 51 وجود ندارد ولی پیتر مارلین مورخ هوا فضا حدس میزند که دولت آمریکا در حال تست و گسترش هواپیماهای رادار گریزی، سلاح های فوق پیشرفته، وسایل پرنده حمل و نقل بدون سرنشین و سلاح های الکترونیکی بسیار پیشرفته تر است.

کریس پوکاک

کریس پوکاک، تاریخدان هواپیماهای یوتو و نویسنده چندین کتاب درباره منطقه 51 میگوید: دولت آمریکا در این محل مشغول تحقیقات بر روی پروژه های ارتباطات رادیویی بسیار پیشرفته و سلاح های لیزری و بسیار پیشرفته است.

با اینکه ممکن است روایات و افسانه های زیادی در مورد منطقه 51 وجود داشته باشد و بسیاری از انها هم تخیلی باشد ولی انسان ها در مورد مکان های ممنوعه، کنجکاوی بیشتری کرده و خواهان اطلاعات بیشتری از درون این اماکن هستند.

همچنین بخوانید: چند رویداد مهم که وجود موجودات فضایی را اثبات میکند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *