معرفی جعبه دیبوک تسخیره شده توسط شیطان + عکس

خانه ها، اشیاء، افراد و بسیاری از موارد دیگر، جزو موضوعاتی هستند که به تسخیر ارواح خبیث شیطانی در میایند. اما در این برنامه به شی ای میپردازیم که با وجود سادگی خود داستانی مخوف و اتفاقاتی ترسناک به همراه میاورد. بله. جعبه دیبوک تسخیر شده توسط روحی باستانی و بد نهاد. با تن تاپ همراه باشید.

 

داستان این جعبه شیطانی از کجا شروع شد؟ دیبوک در دین یهود بوده است؟

عکس واقعی جعبه دیبوک

بر طبق داستان های یهودیان جعبه دیبوک محفظه ای برای نگهداری بطری های نوشیدنی است که توسط یک روح شرور باستانی که به دنبال تسخیر زندگان است اشغال و مورد استفاده قرار گرفته است. بخشی از این جعبه وقتی که همراه با تاریخچه وحشتناکش در Ebay قرار گرفت، به شهرت فراوانی دست یافت.

داستان از سپتامبر سال 2001 آغاز میشود. زمانی که یک خریدار اشیاء آنتیک و عتیقه در یک حراج ایالتی در شهر پورتلند ایالت اورگن حضور می یابد. یکی از اشیایی که برای فروش گذاشته شده، جعبه ای است چوبی که متعلق به زنی 103 ساله و یهودی است. این جعبه توجه او را جلب کرده و آنرا میخرد. نوه ی این خانم بعدا درباره گذشته مادربزرگ و این جبعه، به خریدار توضیحاتی میدهد. اینکه مادربزرگ او آخرین نفر از خانواده ای بود که در طول جنگ جهانی دوم کشته شده اند.

او میگوید زمانی که مادربزرگش به ایالت متحده مهاجرت میکند، جعبه دیبوک و دو شی دیگر را تنها چیزهایی بودند که او با خود به این کشور آورده است. نوه ی این زن در ادامه میفزاید که مادربزرگ همیشه این جعبه را پنهان میکرده و به همه ی خانواده اکیدا توصیه کرده است که از باز کردن درب آن جدا خودداری کنند. چرا که این جعبه توسط روحی باستانی و بدخواه به نام دیبوک، اشغال شده است.

برای خواندن ضربه بزنید
در خانه وحشت امیتی ویل چه گذشت؟

همچنین بخوانید: آنه لیز میشل اولین دختر تسخیر شده 

جعبه دیبوک

او وصیت کرده که جعبه همراه با جسد او سوزانده شود. اما از آنجایی که این درخواست با قوانین دین یهود تضاد داشت، خانواده از انجام درخواست او سر باز زدند.

زمانی که خریدار به زن پیشنهاد میدهد که آیا دوست دارد برای تجدید خاطرات جعبه را پیش خود نگه دارد، زن بدون هیچ تردیدی این درخواست را رد میکند. او حتی نگران و وحشت زده میفزاید که آنها با هم معامله کرده و خریدار باید جعبه را با خود ببرد. خریدار هم جعبه را با خود برده و آنرا در زیرزمین محل کارش نگهداری میکند. اما خیلی زود حوادثی ترسناک و ناخوشایندی شروع به رخ دادن میکنند.

یکی از دستیاران او در فروشگاه به او میگوید که نور اتاق ها کم و زیاد شده و گاهی هم در های امنیتی قفل میشوند. حتی او گاهی صداهای وحشتناکی از زیرزمین میشنود. وقتی او برای بررسی موضوع به زیرزمین میرود، متوجه بوی زننده ای میشود که هوا را مسموم کرده است. بعلاوه تمام لامپ های زیرزمین شکسته اند.

عکش جعبه دیبوک

خریدار بدشانس برای فرار از این وضعیت جعبه را به مادرش هدیه میکند ولی زن بیچاره خیلی زود به دلیل سکته شدید روانه بیمارستان شده و در آنجا با چشمانی اشک بار به پسرش میگوید که از هدیه او متنفر است. مرد بیچاره این جعبه را بارها به افراد مختلف هدیه میدهد اما خیلی زود این جعبه به خود او برگردانده میشود چرا که مردم او را دوست ندارند.

خیلی زود خود او دچار کابوس های وحشتناک شبانه ای میشود و بعد ها درمیابد که تمامی اطرافیان او که در نزدیکی جعبه بودند، هر شب کابوس های مشترکی میبینند. او حتی سایه هایی را میبیند که در اطراف او حرکت میکنند. بالاخره او میپذیرد که چیزی ماورایی در حال رخ دادن است.

برای خواندن ضربه بزنید
آنه لیز میشل اولین دختر تسخیر شده

یکبار که او در حال تحقیق بوده، همانجا پشت کامپیوتر به خواب میرود و وقتی که بیدار میشود، بازدم کسی را روی گردنش احساس میکند و وقتی که برمیگردد سایه ی عظیمی را میبیند که تا هال کشیده شده است. اینجا دیگر تاب و توانش به پایان رسیده و جعبه را با شرحی از اتفاقاتی که از زمان خریدنش تا به حال، رخ داده است را در Ebay میگذارد.

فیلم possession das dunkle in dir

جیسون هکستن که در موزه ی پزشکی میزوری مشغول به کار است، این جعبه را از سایت Ebay خریداری میکند. او بعدها کتابی درباره این جعبه و پیشینه ناخوشایندش به رشته تحریر در میاورد که منبع ساخت فیلمی ترسناک با عنوان تسخیر در سال 2012 میشود.

 

آیا جعبه دیبوک بدترین و وحشتناک ترین شیء تسخیر شده است؟

هیچوقت نمی توان چنین چیزی را به یقین گفت. چون اشیاء و مکانهای تسخیر شده زیادی در جهان وجود دارند. اگر از کاربران سایت ما باشید حتما مقالاتی درباره این اشیاء را خوانده اید. مقالاتی مانند عروسک ترسناک اوکیکو و یا عروسک شیطانی آنابل.

این اشیاء توسط ارواح های خبیث مختلفی تسخیر می شوند و برای همین اتفاقات متفاوتی توسط آنها رخ میدهد. پس باز هم برمی گردیم به جمله اول که گفتیم نمی توان چنین چیزی را به یقین گفت.

شاید دلیل معروفیت این شی به خاطر این بوده که رسانه ها بیش از اندازه به این جعبه پرداخته اند و آن را بزرگ کرده اند.

همچنین بخوانید:  معرفی کتاب رستاخیز مردگان

 

سوالات متداول

فیلم جعبه دیبوک هم ساخته شد؟

بله! در سال 2012 یک فیلمی با نام تسخیر ساخته شده که داستان این فیلم، الهام گرفته از داستان واقعی جعبه دیبوک است.

 

داستانهای مشابه دیبوک چیست؟

جعبه تسخیر شده دیگری فکر نکنم باشد؛ ولی عروسک تسخیر شده تا دلتان بخواهد وجود دارد که خودتان هم میشناسید. مثل آنابل و اوکیکو و …

برای خواندن ضربه بزنید
خانه تسخیر شده خانواده پرون - قسمت اول

 

خلاصه داستان جعبه دیبوک چیست؟

در افسانه های یهودی از جعبه دیبوک برای نگهداری نوشیدنی استفاده می‌کردند؛ تا اینکه یک روح شرور آن را تسخیر کرد. این روح به قصد تسخیر جسم زندگان، زنده است.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. JavadEmpire CR7 گفت:

    سلام…من ک باشم بمیرم همچین چیزی نمیگیرم و ب کسی هدیه نمیدم واقعا ک ترسناکه…?☁

    البته تو این دوران و علم تکنولوژی از این اتفاقای ماوراالطبیعه خیلی خیلی نادر و کمه?

    ممنون از سایت خوب همیشگیتون?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.