5 تا از خنده دارترین قوانین جهان
خانه متفرقه گردشگری 5 تا از خنده دارترین قوانین جهان
گردشگری - 02/04/1398

5 تا از خنده دارترین قوانین جهان

5 تا از خنده دارترین قوانین جهان :

قوانین مضحک. بله! قوانین. فواعدی که همه ی ملل را به صورت جهانی اداره میکند. از شهروندان عادی محافظت میکند و عواقب آن را برای کسانی که آنها را زیر پا میگذارند، فراهم میکند. به طوری که کشور بتواند ثبات داشته باشید. با این حال تعداد زیادی از کشور ها قوانینی دارند که کاملا مسخره هستند. برای آشنایی با این قوانین با ما همراه باشید.

 

5. سیاست تک فرزندی

5 تا از خنده دارترین قوانین جهان
5 تا از خنده دارترین قوانین جهان

به احتمال زیاد این قانون شناخته شده ترین قانون در این لیست است چون بحث های زیادی را در مطبوعات جهان برانگیخته است. قانون تک فرزندی در سال 1987 به تصویب رسید و انتظار میرفت که بتواند جلوی رشد سریع جمعیت را در چین بگیرد. به واسطه این قانون از زوج هایی که صاحب بیش از یک فرزند شوند، مالیات های سنگینی گرفته میشد.

جنبه ی اخلاقی این قانون مورد بحث است و طرفداران این قانون میگویند به این وسیله کشور چین موفق شده است که قدم بزرگی در مسئله انفجار جمعیت بردارد و نه تنهای در کشور چین بلکه در جهان هم تاثیرگذار باشد.

از طرف دیگر مخالفان این قانون که منع کردن زوج ها از داشتن خانواده ایی  که ممکن است بخواهند داشته باشند از نظر اخلاقی اشتباه است. علاوه بر این آمار سقط جنین هم بسیار بالا رفته است. زیرا اکثر خانواده ها مایل هستند که فرزندشان پسر باشد. گروه های بسیاری علیه این قانون مبارزه کردند و تنها زمان نتیجه آن را مشخص خواهد کرد.

 

4. هیچ کسی حق ندارد که اسم خوکش را ناپلئون بگذارد

5 تا از خنده دارترین قوانین جهان
5 تا از خنده دارترین قوانین جهان

ژنرال فرانسوی، ناپلئون بناپارت که بیشتر قسمت های اروپا را در سالهای 1799 تا 1815 را فتح کرده بود، برای فرانسوی ها بسیار محترم بوده است. از طرفی در کتاب معروف جرج ارویل به نام مزرعه حیوانات، خوکی به نام ناپلئون است که البته استالین را معرفی میکند اما در عین حال باعث به وجود آمدن این قانون هم شده است.

در فرانسه در بیشتر مواقع حتی اسم این خوک در کتاب، سزار است. همه ی این ناراحتی ها به خاطر این است که در این کتاب، ناپلون مانند استالین معرفی شده است و نه به خاطر این که یک خوک است.

البته امروز بیشتر مردم به این قانون میخندند و کمتر کسی آن را میداند چه برسد به آنکه آنرا رعایت کند.

 

3. بالشت یک سلاح تلقی میشود

5 تا از خنده دارترین قوانین جهان
5 تا از خنده دارترین قوانین جهان

اگر با یک فرد گردن کلفت مواجه شوید ترجیح میدهید با بالشت به شما حمله کند یا با چاقو؟ احتمالا جوابتان بالشت است. اما در آلمان برعکس این تصور رواج دارد. چون بالشت نوعی سلاح است. شاید اگر با سنگ پر شده باشد یا از آن برای خفه کردن دشمن استفاده شود بتوان اسم سلاح را بر روی آن گذاشت. اما مسلما برای دفاع از خود، یک اسلحه کارآمد تر از یک کیسه ی نرم است.

 

2. در روز شنبه دست توی دماغ ممنوع است

5 تا از خنده دارترین قوانین جهان
5 تا از خنده دارترین قوانین جهان

اسرائیل کمی بعد از جنگ جهانی دوم به وجود آمد تا محلی باشد به اصطلاح برای یهودیان که بتوانند بدون ترس از آزار و اذیت در آن زندگی کنند. این کشور تقریبا از زمانی که به وجود آمد، با همسایه خود در جنگ بوده است و در جهان به خاطر موضوعاتی همچون حقوق فلسطینیان مورد بحث بوده اما قانون از این قرار است که در روز شنبه، خاخام یهودی مردم رو در روز شنبه از فرو بردن دست در داخل بینی منع میکند. این قانون واقعی است. نه فقط به این خاطر که کار بدی است بلکه به این دلیل که این کار ممکن است باعث خونریزی بینی شود و به این ترتیب باعث شکسته شدن قانون شرعی روز شنبه میشود. بنابراین این قانون تنها مربوط به پیروان دین یهودی است و سایر شهروندان از این قانون معاف هستند.

 

1. مردن در مجلس پارلمان ممنوع است

5 تا از خنده دارترین قوانین جهان
5 تا از خنده دارترین قوانین جهان

بریتانیای کبیر هم در سراسر اروپا به خاطر داشتن چندین قانون مضحک و احمقانه معروف است. قدمت این قوانین به چندصد سال قبل بازمیگردد یکی از این قوانین ممنوعیت مردن در مجلس پارلمان است. این قانون که البته امروزه چندان هم تاثیری ندارد، به خاطر بی معنی بودنش باعث تمسخر بوده است. چون اگر این اتفاق بیفتد نمیتوان فرد قانون شکن را مجازات کرد. ایا یکی از اعضای پارلمان به خاطر سکتی قلبی و یا هر بیماری دیگری ناگهان غش کند و به کمک فوری نیاز داشته باشد، افراد امدادگر ابتدا او را به خارج از ساختمان منتقل میکنند و بعد کمک به وی را آغاز میکنند. البته به لطف ملکه این قانون دیگر موثر نیست

 

 

آیا شما قوانین دیگری میشناسید که مانند موارد ذکر شده مضحک و بی استفاده باشد. در کامنتها آن را برای ما ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

دانستنی هایی از کشور اتریش

دانستنی هایی از کشور اتریش : با عرض سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. امروز در خدمت شما هستیم…