10 ورزش عجیب دنیا
خانه ورزشی 10 ورزش عجیب دنیا
ورزشی - 22/06/2019

10 ورزش عجیب دنیا

10 ورزش عجیب دنیا :

آیا تا به حال به فکر شکل های تازه ی ورزش افتاده اید؟ در دنیا ورزش هایی وجود دارند که گاهی با تلفیق سایر ورزش ها به وجود آمده اند و خودشان به تنهایی یک ورزشی جدید به حساب میایند. اما بعضی از ورزش ها هم هستند که واقعا عجیب و غریب هستند. پس با ما همراه باشید.

 

10. شطرنج بوکس در آلمان

10 ورزش عجیب دنیا
10 ورزش عجیب دنیا

با ترکیب هوش و توانایی جسمی، به دنیای عجیب ورزش شطرنج بوکس وارد میشوید. اگر شما از عهده ی پرداخت یک جفت دستکش بوکس برآیید و بتوانید کمی از فسفر مغزتان را در اختیار شطرنج قرار دهید، میتوانید در این ورزش وارد شوید.

این ورزش زاییده تفکر آلمانی است و از ترکیب شش دوره شطرنج مابین پنج راند بوکس، تشکیل شده است. شرکت کننده میتواند یا در شطرنج طرف مقابلش را کیش و مات کند و یا او را در رینگ ناک اوت کند. البته مانند تمام ورزش های دیگر، این ورزش هم داور میخواهد. با توجه اینکه ممکن است مدت شطرنج برای هر حرکت طولانی شود، در وقت تعیین شده اگر بتوانید در شطرنج طرف مقابل را آچمز هم کنید، برنده محسوب میشوید. بعلاوه بعد تمام شدن زمان 5 دور بوکس، نفری برنده اعلام میشود که امتیاز بیشتری دارد. شاید فکر کنید انجام آن آسان است اما گاهی کهنه کار های عرصه ورزش هم برای انجام این رقابت ورزشی درمانده اند.

 

9. حمل همسر در فنلاند

10 ورزش عجیب دنیا
10 ورزش عجیب دنیا

فنلاندی ها مبتکر بزرگ مسابقه ی سالانه قهرمانی حمل همسر هستند. مسابقه راحت است. کافی است شما در حالی که همسر خود را کول کرده اید، سریعتر از همه از خط پایان بگذرید. این ورزش در غرب فنلاند در شهر های کوچک انجام میشود. مقررات خاص در مورد وزن همسر وجود ندارد. آخرین برندگان این مسابقه بنابر اطلاعات سایت های ورزش یه زن و شوهر استونیایی بودند و خود فنلاندی ها در آخرین نتوانستند به مدالی دست پیدا کنند.

 

8. راگبی زیر آب

10 ورزش عجیب دنیا
10 ورزش عجیب دنیا

بازی راگبی زیر آب در یک استخر شنا به عمق چهار متر انجام میشود. هر تیم شمال 11 بازیکن است که سعی میکند توپ سنگین را به دروازه طرف مقابل بزند. هر دروازه در ته استخر نصب شده است. این ورزش یک بازی هیجان انگیز است و هیچ قانون خاصی به غیر از قانون جاذبه در آن حکمفرما نیست. بنابراین برای راه یافتن به آن ممکن است لازم نباشد که شما حتما شرایط خاصی را دارا باشید.

 

7. لیگ سنگ کاغذ قیچی در آمریکا

10 ورزش عجیب دنیا
10 ورزش عجیب دنیا

حتما تعجب میکنید. این همان بازی سنگ کاغذ قیچی خودمان است که در آمریکا باب شده است. در لیگی که در سال 2006 در هر لاس وگاس آمریکا برگزار شد، 257 نفر از سراسر آمریکا شرکت داشتند و جایزه ای معادل 50 هزار دلار به برنده اهدا شد.

 

6. ماراتون انسان اسب در ولز

10 ورزش عجیب دنیا
10 ورزش عجیب دنیا

مسابقه مشهوری در ولز وجود دارد که ماراتون انسان اسب نامیده میشود. هدف از این ورزش چیره شدن بر قدرت اسب های انتخاب شده ای است که برای این مسابقه انتخاب شده اند. طول زمین مسابقه 35 کیلومتر است که در تمام طول آن، پستی و بلندی های طبیعی وجود دارد که هم تحمل و استقامت انسان و هم تحمل و استقامت اسب ها برای گذشتن از آنها مهم است. تنها تفاوت موجود در طوب مسابقه گذشتن از یک منطقه جنگلی است که انسان دونده میتواند از لا به لای درختان آن بگذرد، اما اسب دونده باید آنرا دور بزند. هدف نهایی این ورزش زودتر گذشتن از خط پایان است. ممکن است انسان در مبارزه پیروز شود و یا اسب. شما چی فکر میکنید؟

 

5. غواصی در لجن

10 ورزش عجیب دنیا
10 ورزش عجیب دنیا

شرکت کنندگان در مسابقه غواصی در لجن باید مسیر گل آلود به مقدار 55 متر در یک لجن بدبو غواصی کنند و هر کسی که بتواند در کمترین زمان در کمترین زمان این کار را انجام بدهد، برنده مسابقه اعلام خواهد شد. شرکتت کنندگان مجهز به لوله تنفس در زیر آب و کفش غواصی هستند و نمیتوانند از شناهای معمول استفاده کنند. رکورد این مسابقه 1 دقیقه و 35 ثانیه است که متعلق به آقای فیلیپ جان است.

 

4. دنبال کردن پنیر در انگلستان

10 ورزش عجیب دنیا
10 ورزش عجیب دنیا

این مسابقه که به مسابقه غلتاندن پنیر نیز معروف است، یک ورزش خطرناک به احساب میاید که قدمت آن به صدها سال نیز میرسد و هر سال در انگلستان بر فراز تپه هیل برگزار میشود. یک حلقه پینیر به وزن 3.6 کیلوگرم از تپه با شیبی تند، به پایین غلتانده میشود و شرکت کنندگان برای گرفتن آن با هم به رقابت میپردازند. همه ساله در این مسابقه دست و پای زیادی شکسته میشود و جراحات زیادی به وجود میاید. اما اگر بتوانید آن پنیر را بگیرید، علاوه بر دریافت جایزه نقدی که مقدار قابل توجهی هم است، هم مشهور میشوید و هم یک قالب پنیر به دست آورده اید. البته اگر سالم بمانید.

 

3. بزکشی در افغانستان

10 ورزش عجیب دنیا
10 ورزش عجیب دنیا

بزکشی ورزش ملی افغانستان و قرقیزستان است. در این ورزش افراد تیم ها که روی اسب نشسته اند، سعی میکنند تا با استفاده از دست، لاشه ی یک بز یا گوسفند را از دروازه ی حرف بگذرانند. این ورزش توانایی های خیلی زیادی میخواهد و همه کس نمیتواند به این مسابقه بپردازد. مسابقه ممکن است در طی اجرا، به خشونت بینجامد. بنابراین داوران مسابقه از افراد با سابقه و بالای چهل سال انتخاب میشوند. هر بار که لاشه از دروازه تیم مقابل عبور داده شود، یک امتیاز به حساب میاید و در پایان آن کسی که امتیاز بیشتری به دست آورده باشد، برنده مسابقه اعلام میشود.

 

2. هاکی رو چرخ در آلمان

10 ورزش عجیب دنیا
10 ورزش عجیب دنیا

اگر با دیدن تعداد زیاد کانادایی های بی دوندون که چوب هاکی را بخود حمل میکنند، معتقد شدید که هاکی روی یخ یک ورزش سختی است، حتما با یکبار بازی هاکی روی چرخ البته اگر از عهده اش بر بیایید نظرتان عوض میشود. این بازی با همان قوانین هاکی روی یخ انجام میشود اما به جای کفش مخصوص هاکی روی یخ و یا زمین بازی یخ زده، باید از تکچرخ هایی معمولی استفاده کنید که در سالن های معمولی روانه میشوند. چند سالی است که این بازی در آمریکا نیز رواج یافته است. پیش از آن در آلمان و انگلسی، طرفداران و بازیکنان به این بازی پرداخته اند. لیگ این بازی در آلمان برقرار است و بازیکنان مشتاقی را میتوانید پیدا کنید که صبح سحر تا غروب خورشید را روی چرخ های خود، به تمرین این بازی مشغول هستند.

 

1. سپک تاکرا در مالزی

10 ورزش عجیب دنیا
10 ورزش عجیب دنیا

این ورزش در مالزی بسیاز محبوب است. روش اجرای آن شاید زیاد عجیب و غریب نباشد، اما انچه که مایه حیرت شما میشود مهارت و چابکی بازیکنان است. با تلفیق فوتبال و والیبال و ژیمناستیک، این ورزش زیبا و حیرت آور به وجود آمده است. هر تیم سه بازیکن دارد و بازیکنان که در دوطرف یک تور قرار گرفته اند، با پا توپ را به حرکت در میاورند. آنها فقط میتوانند از پا، شانه و یا سر برای ضربه زدن به توپ استفاده کنند. اما اجازه ندارند که دست های خود را برای ضربه زدن به کار بگیرند. به طور معمول بازیکن در حالت های پشتک زدن به جلو و یا عقب میبینید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

10 تا از با ارزش ترین باشگاه های فوتبال جهان

10 تا از با ارزش ترین باشگاه های فوتبال جهان : سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ.امروز با یکی …