10 تا از مخوفترین زندان های جهان + عکس

با سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. در این پست قصد داریم تا مخوفترین زندان های جهان را برای شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

10. زندان جزیره ای رایکرز در نیویورک

زندان جزیره ای رایکرز در نیویورک

این زندان ظرفیت 12 هزار زندانی را دارد. در این زندان اتفاقات زیادی میفتد از جمله تجاوز، قتل و کتک زدن. این اتفاقات تنها توسط زندانی ها به وجود نمیاید. بلکه زندانبان ها هم در خیلی از این اذیت و ازارها نقش دارند. مثلا چند زندان بان برای سرگرمی یک باشگاه کتک کاری مخفی راه انداخته و زندانیان را به جان هم انداخته و با هم شرطبندی میکردند. زندانبانان این زندان همیشه در ازار و اذیت و ضرب و شتم زندانیان نقش دارند ولی با وجود تحقیق دولت، هنوز هیچ عملی برای بهبود وضع زندانیان انجام نشده. هر زندانی در این زندان باید چهار چشمی مراقب نگهبانان و از طرفی دیگر مراقب گنگ های تشکیل شده توسط زندانیان دیگر باشد.

 

9. زندان لا سانته در فرانسه

زندان لا سانته در فرانسه

این زندان در قلب پاریس که لقب عروس شهر های جهان را یدک میکشد، قرار دارد. ولی وقتی در داخل این زندان هستید، به مانند جهنم جلوه میکند و با نگاهی به تاریخچه این زندان که سال 1867 افتتاح گردیده قتل، ضرب و شتم زندانیان مخصوصا بعد از جنگ جهانی دوم ادامه داشته. این زندان به یک زندان مخوف شهرت دارد و تا به حال فقط سه نفر موفق به فرار از آن شده اند.

همچنین بخوانید: آزمایش زندان استنفورد برای چی بود؟

 

8. زندان جزیره ای پِتَک در روسیه

زندان جزیره ای پِتَک در روسیه

در روسیه زندان امن وجود ندارد. ولی زندان پتک معروف به بدترین آنان است. این زندان فوق امنیتی محل نگهداری بدترین زندانیان روسیه است. در این زندان، همه ی زندانیان جدا از هم بوده و 20 ساعت از روز را در سلول های انفرادی می گذرانند. هر زندانی فقط حق دو ملاقات کوتاه در سال را دارد. سختی دیگری که زندانیان با آن رو به رو هستند، سرمای داخل سلول هاست که در زمستان طولانی روسیه و در اکثر اوقات، دمای سلول ها 12 درجه سانتی گراد است که تا منفی 40 درجه هم میرسد.

 

7. زندان بنگ کوآنگ در تایلند

زندان بنگ کوآنگ در تایلند

این زندان که در نزدیکی بانکوک ، پایتخت تایلند قرار دارد، بیشترین زندانیان خارجی را در خود جای داده و بسیار زندان پر ازدحامی است. هر زندانی در بدو ورود به مدت سه ماه، باید با پابند زنجیره ای زندگی کند و اگر جرم سنگینی نکرده باشد، بعد از سه ماه زنجیر از پایش گشوده می گردد. حدود ده درصد از زندانیان محکوم به اعدام هستند که پابند زنجیره ای دائمی، مشخصه آنهاست. این پابند به پاهای انها محکم نصب و جوش داده میشود. زندانیان این زندان محکومیان 25 سال به بالا و محکومیان به اعدام هستند. بیشتر زندانیان این زندان بسیار شلوغ از سوءتغذیه رنج میبرند. آنجا فاقد سیستم لوله کشی آب سالم بوده و سیستم فاضلاب آنجا هم معیوب و غیربهداشتی است.

 

6. لا سابانِتا در ونزوئلا

لا سابانِتا در ونزوئلا

هوگو چاوز، رئیس جمهور پیشین ونزوئلا، لقب ورودی جهنم را به این زندان داده بود. این زندان فوق امنیتی بسیار پرازدحام به دلیل کمبود بودجه، کارکنان کمتری دارد و گنگ های زندانیان خطرناک، زندان را اداره میکنند. شانس مرگ زندانی در این زندان بسیار بالاست. شورش و قتل زندانیان از اتفاقات هر روزه در این زندان است. شاید باورش سخت باشد. ولی فقط در سال 2012 تعداد 591 زندانی به قتل رسیدند. در یک یورش ناگهانی پلیس به این زندان در سال 2013، تعداد 16 زندانی کشته شدند و پلیس موفق شد تعداد زیادی اسلحه و فشنگ از آنها کشف و ضبط کند. آنها یک تونل نیز کشف کردند که محل انبار مواد مخدر گنگ ها بود.

همچنین بخوانید: فرار قانونی از زندان امکان پذیز است؟

 

5. دیار بیکر در ترکیه

دیار بیکر در ترکیه

این زندان که به جهنم کرد ها و زندانیان سیاسی نیز معروف است در سال 1985 ساخته و شروع به کار کرد. زندانیان محبوس در این زندان بیش از ظرفیت بوده و تراکم بیش از حد باعث دعوا و قتل شده و همچنین شکنجه زندانیان سیاسی در این زندان چیز معمولی است. از زمان تاسیس زندان تا به حال، صدها نفر بر اثر شکنجه کشته شده و حدود 35 نفر هم خود را به اتش کشیده تا از وضع بد آن خلاص شوند.

 

4. زندان گلدانی در گرجستان

زندان گلدانی در گرجستان

در این زندان شکنجه، تجاوز و ضرب و شتم از اعمال هر روز زندانیان است ولی تکنولوژی به کمک زندانیان آمد که یک ویدئو از اعمال نگهبانان که به طور سیستماتیک زندان را مورد آزار و اذیت قرار میدادند منتشر شد. بعد از تحقیقات دولت گرجستان، تمام نگهبانان که در این ویدئو بودند، مجازات شدند.

 

3. زندان کُنتُنو در بنین

زندان کُنتُنو در بنین

بنین یک کشور کوچک در آفریقاست. کل ظرفیت این زندان 400 نفر است ولی حدود 2400 نفر مرد و زن و بچه در این زندان محبوس هستند. به دلیل زندانیان زیاد و جای کم، زندانیان به نوبت میخوابند و بعضی به دلیل خفگی، جان خود را از دست میدهند. نود درصد این زندانیان در نوبت محاکمه خود هستند که به علت سیستم بد قضایی این انتظار سالها طول میکشد. با اینکه این شرایط به عمد ایجاد نشده و خیلیها با کمک مالی از این زندان حمایت میکنند، ولی بعضی از زندانیان به دلیل بیماری های قابل درمان و قابل پیشگیری، جان خود را از دست میدهند.

 

2. زندان تِدمِر در سوریه

زندان تِدمِر در سوریه

این زندان بسیار وحشتناک است و خدا میداند که چه خونهایی در آن به زمین ریخته شده. زندانیان سیاسی و جنایتکاران زندانی، به یک اندازه در این زندان شکنجه میشوند. این زندان در سال 2001 بسته شد ولی دوباره در سال 2011 بازگشایی شد. نگهبانان در این زندان آزاد هستند تا هر کاری را که میخواهند انجام دهند. شکنجه، ضرب و شتم، آزار و اذیت و قتل، سرگرمی روزانه نگهبانان است. جالب است بدانید که زندانیان از داشتن هرگونه کتاب، تلویزیون، روزنامه و رادیو محروم هستند.

 

1. زندان مرکزی گیتاراما

زندان مرکزی گیتاراما

مخوف ترین زندان این لیست، زندان مرکزی گیتاراما در کشور روآندا است. مردم روآندا با وحشت آشنایی دارند. وحشتی که 20 سال پیش با جنگ نسل کشی که در این کشور اتفاق افتاد. حال این درگیری به پایان رسیده اما آن وحشت هنوز در زندان گیتاراما وجود دارد. کمبود مالی و جمعیت زیاد زندانی ها باعث شده تا زندانی ها به خاطر ضرب و شتم و شکنجه کشته شوند و اگر هم جان سالم به در ببرند، به خاطر گرسنگی که به علت جمعیت بالا و کمبود مواد غذایی است بمیرند. انسانیت در این زندان وجود ندارد. بعضی از زندانیان به دلیل گرسنگی زیاد، زندانیان ضعیفتر را کشته و از گوشت آنها تغذیه کردند. در این زندان سلول، تخت خواب، تشک و … وجود ندارد و زندانیان مجبورند روی زمین پر از خاک و نمناک بخوابند. ظرفیت این زندان حدود 500 نفر است که حدود 2500 نفر در آن زندانی هستند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *