10 تا از مرگبارترین حیوانات استرالیا

جالب است که مردم استرالیا با خیال راحت روی این قاره زندگی میکنند، در حالی که در اطراف آنها جاندارانی وجود دارند که به سرعت میتوانند انسان را از پا دربیاورند. این جاندارانی که در عمق جنگل و یا اقیانوس پنهان شده اند، منتظر هستند تا یک انسان یا هر موجود دیگری را ببینند تا جان او را بگیرند. حتی شاید خود شما هم متوجه آمدن آنها نشوید. با ما همراه باشید تا مرگبارترین حیوانات استرالیاا را با هم مرور کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

10. سنگ ماهی

سنگ ماهی

شاید به فکرتان هم نرسد که یک ماهی مرگبار باشد. چون همه ی ما عادت داریم که در خانه های خود ماهی نگه داریم و آنها را در آکواریوم قرار میدهیم. اما درباره ی سنگ ماهی قضیه فرق میکند. چون این ماهی مرگبارترین ماهی جهان به شمار میرود. دلیل نامگذاری ان این است که این ماهی میتواند به رنگ های مختلف تبدیل شود و لا به لای سنگ های کف اقیانوس خودش را پنهان کند. اگر چه این ماهی، ماهی های کوچک تر را میخورد، اما ممکن است زمانی که دارید در کنار بقیه ماهی ها شنا میکنید، شما را غافلگیر بکند. باله ی پشتی این ماهی دارای برآمدگی هایی است که میتواند پوست و گوشت را خوب بشکافد. این برآمدگی ها حاوی کیسه زهر هستند که اگر با بدن انسان تماس پیدا کنند، درد شدیدی ایجاد میکنند که تا ساعتها ادامه دارد. اما رفته رفته بدتر میشود و منجر به شوک، فشار خون، فلج عضلات و سرانجام مرگ میشود. به نظر نمیرسد که بخواهید بعد از یک روز ماهیگیری یا شنا، به این سرنوشت دچار شوید

همچنین بخوانید: حیواناتی که منقرض شدند + عکس

 

9. عنکبوت پشت قرمز

عنکبوت پشت قرمز

این جاندار ظاهر زیبایی دارد، بنابراین شاید تصور نکنید که مرگبار باشد. این عنکبوت زیبا در استرالیا زندگی میکند. دلیل نامگذاری او این است که در پشت نوع ماده ی این حاندار، یک نوار قرمز رنگ شبیه به اخطار وجود دارد. تازه این عنکبوت میتواند علائم مختلفی ایجاد کند مانند انقباض و انبساط ناگهانی، استفراغ، ضربان قلب سریع، فشار خون بالا، ضعف و عرق کردن. زهر این جاندار ممکن است به سرعت باعث مرگ شود مگر اینکه سریع از پادزهر استفاده کنید. این حقیقت که این جاندار در استرالیا وجود دارد باعث میشود هر چیز قرمز رنگ را خوب بررسی کنید.

 

8. مار تایپان

مار تایپان

این مار که یکی از مارهای بومی استرالیا به حساب میاید، یک مار قهوه ای رنگ است که در بیابان های استرالیا زندگی میکند. این مار میتواند تا بیش از 2/5 متر رشد کند. زهر دوازده میلی لیتری این مار، میتواند با یک نیش، صد مرد بالغ را از پا در بیاورد. تنها با یک گاز، ضربان قلب فرد افزایش پیدا میکند و به سکته منجر میشود. اما خوشبختانه این مارهای بزرگ، بیشتر در جاهای خلوت دیده میشوند که ساکنان زیادی در آن مکان ها زندگی نمیکنند. اما باز هم امکان خطر وجود دارد.

 

7. کوسه سفید بزرگ

 

کوسه سفید بزرگ

با شنیدن نام این کوسه همه ی ما به یاد فیلمهایی میفتیم که چندین کوسه بزرگ در اعماق اقیانوس، فردی را اسیر کردند و به دور او میچرخند. حتی اگر اثری از آنها ببینیم دیگر به ساحل نزدیک نمیشویم. کوسه های بالغ تا به حدود 6 متر رشد میکنند و وزنشان هم تا 1800 کیلوگرم افزایش پیدا میکند که برای کشتن چندین نفر کافی است. این کوسه ها در استرالیا تا به حال به چندین نفر حمله کردند. در استرالیا حدود 700 حمله گذارش شده که 200 تا از آنها منجر به مرگ و بقیه زخمی شدند. کوسه حدود 100 دندان تیز دارد که با یک گاز میتواند شما را به دو تیکه تقسیم کند.

 

6. مار سیاه شکم قرمز

مار سیاه شکم قرمز

به نظر میرسد که رنگ قرمز نشانه ی مرگ آور بودن جانداران است. این نوع مار که بومی شرق استرالیا است، میتواند تا 2 متر رشد کند. پوست سیاه به این جاندار کمک میکند تا در شب پنهان شده و طعمه ی خودش را که اغلب قورباغه ها هستند را شکار کند. اما شکم قرمز او مانند چراغ نئون روشن و مشخص است. زهر نیش این مار موجب مرگ سلول های پوست میشود و اگر پادزهر به سرعت استفاده نشود موجب از کار افتادن کلیه و مرگ میشود.

 

5. هشت پای خال آبی

هشت پای خال آبی

این جاندار دریایی زیبا بیشتر به نظر میرسد که از دل فیلمهای سینمایی و یا برنامه های گرافیکی خارج شده باشد. پاهای بلند و لوله ای مانندش در همه حال مشخص است. اما اگر احساس خطر کند، مانند یک مشعل خودش را جمع میکند. اگر متوجه این جاندار نشوید و شما را گاز بگیرد، در ان صورت ماهیچه های شما ضعیف میشود و به احتمال زیاد منجر به مرگ شما میشود. تا کنون برای این جاندار، هیچ پادزهری شناخته نشده.

 

4. عنکبوت قیف ساز شبکه ای

عنکبوت قیف ساز شبکه ای

این نوع عنکبوت آزادهنده ترین عنکبوت جهان است که البته یک نوع دیگر از خودش در شهر سیدنی وجود دارد که ان مرگبارترین نوع عنکبوت به شمار میرود. این عنکلوت ها میتوانند از یک تا پنج سانتی متر رشد کنند و به رنگ های مشکی و قهوه ای باشند. زهر این جاندار، سیستم عصبی انسان را هدف قرار میدهد و در نتیجه ان از دهان کف خارج میشود و اگر درمان نشود منجر به مرگ خواهد شد و بدتر از آن اینکه تمامی این اتفاق ها در طی دو ساعت رخ میدهد.

 

3. تمساح آب شور

تمساح آب شور

درباره قدرت مرگ آور تمساح های آب شور هیچ شکی وجود ندارد. با وجود بیش از صدهزار تمساح در اب های استرالیا و این واقعیت که تعداد انها روز به روز بیشتر میشود، قضیه کمی ترسناک به نظر میرسد. این نوع تمساح میتواند تا بیش از 5 متر رشد کند و وزن آن نیز به بیش از هزار کیلوگرم افزایش پیدا کند. این تمساح با 68 دندان بزرگ، انسان را به راحتی میجود و تکه تکه میکند. از سال 1971 که این گونه ی تمساح مورد حفاظت قرار گرفته، حدود یک سوم حملات تمساح ها به مرگ منجر شده.

 

2. عروس دریایی ایروکانجی

عروس دریایی ایروکانجی

زمانی که واژه ی مرگ آور به گوشتان میرسد به فکر جانداری میفتید که در آب لم داده و مشغول خوردن شکار خودش است. اما اگر با عروس دریایی ایروکانجی مواجه شوید، از این تصور خودتان پشیمان میشوید. نام این عروس دریایی از مردم منطقه سرچشمه گرفته شده. زمانی که این جاندار زه رخودش را به شما برساند، به سندروم ایروکانجی مبتلا میشوید. این سندروم به ناراحتی، تهوع، استفراغ و مشکلات تنفسی منجر میشود. این سندروم همچنین خون رسانی به قلب را با مشکل مواجه میکند. تمامی این اتفاقات تا 20 تا 40 دقیقه بعد از گزیدگی رخ میدهد. بنابراین برای واکنش نشان دادن، فرصت زیادی ندارید. زهر این موجود صدبرابر از زهر مار کبری زهرآور تر است و بدتر اینکه این عروس دریایی اندازه ناخن شماست. برای همین ممکن است متوجه حضور این جانور در کنار خودتان نشوید.

 

1. زنبور دریایی

زنبور دریایی

این توع جاندار، نوعی عروس دریایی است که در آبهای کرانه ی استرالیا دیده میشود. این زنبور های دریایی با گزیدن انسان، سم مهلکی را به بدن منتقل میکنند. این گزش علائمی مثل افت فشار خون، درد، فروپاشی قلبی و عروقی و در نهایت به ایست قلبی منجر میشود. اگر چه این جاندار همانند عروس دریایی ایرکانجی است اما نوعی از آن به اندازه ی توپ بستکبال است. به این معنی که زهر بیشتری داشته و میتواند سیستم عصبی فرد را بیشتر مورد هدف قرار بدهد. زنبور دریایی از دیگر عروس های درویایی مهلک تر است. زیرا که فرصت چندانی برای درمان نیست و قربانی در عرض چند دقیقه از بین میرود. بسیاری از قربانیان در آمبولانس یا بیمارستان فوت کرده اند.

 

همچنین بخوانید: فرار قانونی از زندان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *